Офсетний друк

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДРУКАРСЬКИХ ОФСЕТНИХ ПРОЦЕСІВ

Напрямами науково-технічного прогресу ОПД є підвищення швидко­сті друку, стабільності друкарського процесу та якості продукції завдяки оснащенню друкарських машин приладами контролю й автоматизації і, як наслідок, підвищення продуктивності. Останнім часом збільшується попит на малоформатне друкарське обладнання, що зумовлено зменшен­ням тиражів видань. Така тенденція стає характерною і для пакувального виробництва.

Сучасна офсетна технологія супроводжується бурхливим розвитком інфраструктури. Широкий асортимент друкарських фарб, ЗР, ГП і підде - кельних матеріалів, чохлів для зволожувальних валиків, різноманітних за характеристиками гумових валиків ФА може задовольнити будь-які вимоги користувачів.

Слід звернути увагу на певні тенденції в конструюванні друкарських машин. В АРМ зберігається напрям на використання циліндрів і переда­вальних барабанів великого діаметра. У конструюванні РРМ пріоритет­ного значення набуває простота їх обслуговування. Рулонні офсетні машини поступово витісняють ротаційні машини високого друку в газет-

Сценарій 1 2010 р.:

Сценарій 2 2010 р.:

Оптимістичний розвиток економіки

+

Консервативна зміна технології

515 шрд $

Сценарій 4 2010 р.:

Оптимістичний розвиток економіки

+

Прогресивна зміна технології

подпись: сценарій 2 2010 р.:
оптимістичний розвиток економіки
+
консервативна зміна технології
515 шрд $
 
сценарій 4 2010 р.:
оптимістичний розвиток економіки
+
прогресивна зміна технології
Песимістичний розвиток економіки

+

А

Сценарій З 2010 р.:

Песимістичний розвиток економіки

+

Прогресивна зміна технології 23« шрд $

подпись: 
а
сценарій з 2010 р.:
песимістичний розвиток економіки
+
прогресивна зміна технології 23« шрд $

Зишрд $

подпись: зишрд $

Газети

подпись: газети ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДРУКАРСЬКИХ ОФСЕТНИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДРУКАРСЬКИХ ОФСЕТНИХ ПРОЦЕСІВКонсервативна зміна технології.355 млрд $

ІьШї-’] Реклама □ Інше 1

Щ Книги АілоВі друкарські Вироби 1 ■ • | • упаковка

Рнс. 10.1. Чотири сценарії прогнозу розвитку засобів масової інформації

Ному виробництві, забезпечуючи випуск багатокольорової продукції, а також завойовуючи сектор ілюстраційного друкування.

Найближче десятиріччя машинобудівники продовжуватимуть розроб­ляти спрощені ФА друкарських машин, що можливе лише при тісному співробітництві з виготовлювачами друкарських фарб. Від них залежать розширення асортименту використовуваних друкарських паперів і підви­щення швидкості друку, яка за останні роки зросла з 8...10 до 12...15 м/с. Це зумовило необхідність організації виробництва легких сортів паперу з ущільненим поверхневим шаром і підвищеною стійкістю до його вищипування при друкуванні.

Зростаюча різноманітність видів друкованої продукції потребує випуску таких кольорових фарб, які б відповідали всій гамі ЗМ, давали змогу друкувати на високих швидкостях і забезпечувати при цьому високу якість продукції. Хоча друкування тріадними фарбами при виготовленні масової ілюстрованої продукції залишається провідним напрямом технології, дедалі більше використовуються додаткові суміші фарб під час виготовлення високоякісних видань.

Для оцінювання відтворення кольорів, особливо пастельних тонів, як під час виготовлення пробних відбитків, так і в процесі друкування
тиражу денситометри вже не можуть бути достатньо ефективними, різниця між метрикою кольору і денситометричними вимірюваннями може бути досить значною. Тому в поліграфічній промисловості для прямого вимірювання кольору знаходять широке застосування електронні контактні спектрофотометри, що випускаються, наприклад, фірмами «Міпока» (Японія) або «Gretag» (Швейцарія).

Важливою вимогою до фарб є те, що вони мають швидко висихати при якомога низькій температурі, не забруднювати обладнання і бути екологічно чистими. Екологічні вимоги ставляться також до сушильних пристроїв. Основні з них —- щоб вентиляційні викиди не вміщували забруднень понад установлені норми. З екологічної точки зору прогрес у галузі сушильної техніки має забезпечувати зниження енерговитрат. Це саме стосується і холодильних пристроїв РРМ. Багато підприємств - постачальників на даний час ведуть дослідження та розроблення разом із друкарнями з метою поліпшення екологічних характеристик своєї продукції. Друкарні, які пускають в роботу нові машини, повинні одер­жувати офіційний дозвіл на введення їх у дію і гарантувати, що це не збільшить кількість промислових викидів. Уже зараз більшість підпри - ємств-постачальників формних металевих і фотополімерних пластин приймає їх для утилізації (ресайклінгу).

Важливе значення має розробка технології та обладнання для друку­вання відбитків у системі цифрового офсетного друку (див. п. 10.4).

Зараз спостерігається постійний розвиток технології в галузі УФ твер­діння лакофарбових покриттів. Якщо на початку 80-хроків роширення використання таких фарб відбувалося відносно повільно, то через десять років воно зросло в кілька разів і досягло, наприклад, у 1980 р. 2500 т, а в 1990 р. — 22 500 т лаків та фарб УФ твердіння. Прогнози показують, що в 2000 р. тільки в Західній Європі буде використовуватися до 50 тис. т фарби на рік.

Виробники розробили серії друкарських фарб, які є універсальними для офсетного й високого способів друку завдяки аналогії процесів нанесення та твердіння відбитка.

Постійно розширяється асортимент офсетних друкарських фарб, які класифікуються за такими ознаками: типом друкарської машини, швид-кістю друку, видом ЗМ, призначенням друкованої продукції тощо.

Фарби Особливості використання

Універсальні Середня якість друку на більшості матеріалів

Глянцеві Для високоглянцевих і крейдованих паперів. Високий блиск

Пакувальні Для виготовлення пакування, етикеток. Підвищена егалогічність

І стійкість до стирання Стійкі до стирання Пакування з крейдованого картону, етикетки, обкладинки.

Стійкість до стирання, обумовлена майже цілковитою окисною полімеризацією і присутністю спеціальних восків Для картону «картосет» Для некрейдованих видів картону і важкого офсетного паперу або «картоліт» Твердіння всмоктуванням

Інтенсивні Для високоякісної продукції. Підвищений вміст пігменту

Фарби, що швидко Так звані «миттєві» фарбн, призначені для одно - та двофарбо-

Сохнуть вих машин і швидкого виконання замовлень

Пантонні Як правило, фарбн на основі універсальних зв’язувальних ре-

Човин, які відтворюють кольори систем «Радуга», «Pantone», HKS, «Prisma» та ін. Окремі фірми виготовляють ці фарби із кількох типів зв’язувальних речовин Екологічні Фарби, виготовлені тільки на основі рослинних олив та кані­

Фолі. Як правило, потребують додаткового лакування Афішні Фарби, стійкі до лугів, кислот

Для алюмінію Характеризуються невисокою липучістю, швидким оксидаціft-

Ним твердінням

Для непроникних поверхонь Відрізняються від фарб для алюмінієвої фольги наявністю ак­тивних компонентів, які розрихлюють шар лаку чи полівінілхло­риду, що прискорює твердіння Книжково-журнальні Найдешевші універсальні фарби для офсетного книжково-жур­

Нального, газетного паперу. Характеризуються наявністю фракцій нафти

Криючі Фарби окремих фірм, які різняться тим, що замість прозорих

Барвників вони використовують криючі фарби в суміші з біли­лами

Металізовані Містять металеву пудру. Забарвлені під певний колір

Білила Криючі з умістом оксиду титану, цинку чи сульфату барію. Транс-

Параитні, прозорі, напівпрозорі Флюоресцентні Містять компоненти, що переводять частину невидимого світла

(УФ) у видимий діапазон. Забарвлені або безбарвні (захисні) Друкарські лаки Захисні оздоблювальні лаки для нанесення через ФА

Спеціальні «Магнітні», термоперевідні, призначені до стирання як виду за­

Хисту, термостійкі та ін.

Стійкі до УФ лаків Не містять компонентів, що гальмують УФ полімеризацію лаку

Утворюють щільну плівку Для «сухого» офсету Фарби із зменшеним умістом гідрофільних компонентів

Значна увага у підвищенні якості та продуктивності офсетного дру­карського обладнання приділяється його автоматизації. Це дає змогу забезпечити високу якість відбитків та ідентичність їх у процесі друку­вання тиражу; скоротити час підготовки машини до друкування; зменшити відходи паперу як під час підготовки, так і в ході друкарського процесу; скоротити час налагодження та відходи паперу під час друку­вання повторних тиражів; заощадити час при ремонтних роботах завдяки вдосконалення контрольно-блокувальних пристроїв; підвищити ефектив­ність технологічного процесу накопиченням інформації виробничого характеру (витрати паперу, випуск продукції, продуктивність, тривалість робота).

Характерною особливістю засобів автоматизації АРМ є використання дистанційного налагодження ФА з денситометричним контролюванням відбитків.

Якість друку залежить від балансу «фарба—ЗР», тому велика увага приділяється допоміжним пристроям, призначеним для приготування ЗР і контролю його параметрів. Нині випускають установки для комплек­сного приготування ЗР. Друкар дістає інформацію про температуру роз­чину, вміст спирту, pH, питому провідність, стан води для ЗР і ступінь забруднення фільтра. Панель керування вмонтовано в центральний пульт машини. Керування можна здійснювати від комп’ютера, використовуючи оптичну індикацію даних або звукову сигналізацію. Таке обладнання випускають фірми КВА, «Heidelberg», «Baldwin», «Edelman», «Weco», «Dainippon Printing» та ін.

Підвищується якість офсетних ГП. Останнім часом значно поши­рилися офсетні ГП, що стискаються, або пластини з мікропористим шаром. На відміну від традиційних офсетних пластин, вони можуть зменшуватися в об’ємі на ділянці в зоні ДК. Це запобігає утворенню «хвилі» за зоною ДК, яка зумовлює дублювання або змазування друкованого зображення, а також розтяг паперу. У пластин з мікропо­ристим шаром проміжний шар створюють дрібненькі бульбашки повітря або повітряні канали, які утворюють пружну прокладку. Такі пластини випускають фірми «Kinyo-sha», «Fujikura», «Reeves», «Continental Gummi­werke», «Phoenix», «Rollin», «Bцtcher+Renner» та ін.

Удосконалюються лакувальні апарати, які встановлюють в АРМ для лакування друкованої продукції в потоковому режимі.

Продовжуються роботи, пов’язані з докорінними змінами в конструк­ції АРМ. ДЦ та барабани збільшеного діаметра дають змогу скоротити кількість зон аркушепередавання та забезпечують їх надійне проведення при підвищенні швидкості друку.

Таким чином, ОПД збереже до 2010 р. своє домінуюче положення, а його частка в загальному обсязі виробництва оцінюється фахівцями різних країн по-різному: за одними прогнозами — це 70...80%, за іншими

— приблизно 47...50%.

Сьогодні офсетний спосіб друку використовують для друкування телефорнних довідників, банкнот і цінних паперів. Фірма КВА розробила офсетну ротацію «КВА Kommander». Це баштова ротація для друку телефонних довідників з автоматичною подачею рулонів паперу зав­ширшки 204 см.

Останні, поставлені в СІЛА та Японію, ротації «КВА Kommander» у восьмифарбовому виконанні для дво - і чотирифарбового друку теле­фонних довідників досягають швидкості паперового полотна близько 15 м/с і цим самим виходять на новий рівень продуктивності.

Уже починаючи з 1952 р. модель «Kцbau-Jiori-de-la-ru» добре зарекомендувала себе як машина для друкування банкнот і цінних паперів. Майже 90% усіх банкнот у світі друкується сьогодні на машинах із Вюрцбурга і Медлінга. Поряд з машинами для друкування бенкнот, які є в основному аркушевими друкарськими машинами з використанням до трьох способів друку, концерн «Kцenig&Bauer» пропонує сучасні високоефективні PPM для друкування поштових марок, чеків і посвід­чень. Додатково до цього в асортимент входять машини для нумерації та пакування банкнот.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.