Машини фірми «VEB POLYGRAPH Druckmaschinenwerk PLAMAG Plauen»
Фірма «VEB POLYGRAPH Druckmaschinenwerk PLAMAG Plauen» (Німечина) спеціалізується на випуску PPM для друкування газет і журналів. Ці машини поділяють на три класи залежно від їх застосування.
До першого класу належать машини «Coroset» (рис. 8.22, а) та «Cronoset» (рис. 8.22, б), призначені для друкування газет з невеликою кількістю сторінок невеликим тиражем. Однакові за схемою машини різняться продуктивністю і рівнем автоматизації. Машини «Coroset» мають двопроменеве рулонне заряджання з автоматичним склеювальним пристроєм. Продуктивність «Coroset» — 40 тис. примірників/год, а «Cronoset»— 18 тис. примірників/год. Ширина стрічки — 680...850 мм, довжина відрубуваного аркуша — 560 мм.
До другого класу належать машини «Rondoset Petit» (рис. 8.23, а) і «Tectoset» (рис. 8.23, б). Перша машина використовується в основному для друкування газет і журналів, рекламних матеріалів тощо.
Машину оснащено безшпиндельним двопроменевим зарядним пристроєм з автоматичним склеюванням стрічки. Є секції різних типів — V, H, D, S і Е, що забезпечує вільний маневр під час друкування різної продукції.
Фальцювальний апарат клапанного типу побудовано за схемою 2:3:2. Пристрій для третього згину й агрегат паралельного фальцювання розширюють можливості машини. Фальцювальний апарат має підбираль-
Рис. 8.22. Схеми друкарських секцій і фальцювальних апаратів машии: а — «Сого8еЬ>; б — «СгопсвеЪ) (1 і 2 — друкарські секції; З — фальцювальний апарат, 4 — фальцювальний апарат з Пристроєм для третього фальца) |
Ний пристрій. Продуктивність машини — 50 тис. примірників/год. Ширина стрічки — 760...965 мм, довжина рубання — 594 мм.
Машина «ТесЮзеІ» призначена для друкування з підбиранням газет, журналів, брошур і книжок великого тиражу. В машині використовується двопроменевий зарядний пристрій з автоматичним склеюванням стрічок, які проводяться в горизонтальному напрямку. Машини будують на основі Н - і У-подібних друкарських секцій.
Керують друкарськими секціями, ФА і машиною в цілому з центрального пульта,,
А ц ЫП
JS
Ґ) ҐІ з
(W А
А 5
Рис. 8.23. Схеми рулонного заряджання, друкарських секцій та фальцювальних апаратів иашии: а — «Rondoset Petit»; б — «Tectoset» (1,2 — двопромеиева рулоииа зірка з автоматичним склеюванням стрічки праворуч/ліворуч; 3 — амортизатор для однієї стрічки; 4 — подвійний амортизатор для двох стрічок; 5 — амортизатор для трьох стрічок; 6— друкарська секція типу V; 7 — друкарська секці типу V (багатоповерхова); 8—друкарська секція типів V і Е; 9 — друкарська секція типів V і D10 — друкарська секція типу Н; 11 — фальцювальний апарат з модулем поворотних штаиг; 12 — фальцювальний апарат з пристроями для третього та паралельного фальців; 13 — папероп- ровідна система; 14 — друкарська секція типу V; 15— друкарська секція типу S; 16 — модуль поворотних штаиг; 17,18 — фальцювальні апарати; 19 — другий поперечний фальц; 20— третій
Фальц)
Клапанний фальцювальний апарат (2:3:3) може бути доповнений пристроєм для третього або паралельного згину. На машині можна друкувати продукцію обсягом від 4 до 48 сторінок стандартного і до 96 сторінок газетного форматів з кількістю фарб 1+1, 2+1, 2+2, 4+1, 4+2 і 4+4. Продуктивність машини — 70 тис. примірників/год., ширина рулону— 700...850 мм, довжина рубання — 578 або 546 мм. Машини третього класу — це машини «Яопсіозеї» (рис. 8.24, а) і «ИогазеІ» (рис. 8.24, б). Перша використовується для друкування газет, журналів, брошур та іншої поліграфічної продукції. Модульна побудова, до якої входять різні варіанти друкарських секцій, фальцювальних апаратів, а також стрічкопровідних систем, дає змогу випускати 64-сто - рінкові зошити, газети з кількістю фарб 1+1, 2+1, 2+2, 4+2 і 4+4. Для цього застосовують шість різних видів друкарських секцій. Максимальна продуктивність машини — 70 тис. примірників/год. Ширина стрічки — 1260... 1680 мм, довжина відрубуваного. аркуша — 470, 510,560 і 594 мм. Остання розробка фірми «РЬАМАС» — машина «Котазеї», призначена для друкування газет і журналів масовим тиражем. Машина має також модульну побудову. Виконання машини може бути партерне і балконне. Максимальна продуктивність її — 80 тис. примірників/год. Ширина стрічки— 1260...1680 мм, довжина відрубуваного аркуша — 470, 564 і 594 мм. |
О/" |
О |
10 |
<2. |
0 |
<3 |
|
|
|
Широкого застосування набули РРМ фірми «Vifag» (Швейцарія). ДА цих машин, схему яких зображено на рис. 8.25, а, можуть переналагоджуватися, що дає змогу друкувати продукцію з різними варіантами кількості фарб (рис. 8.25, 6).
У машинах використано щітковий ЗА. Установлення ракеля відносно дуктора для зміни загальної подачі ЗР виконується вручну або за допомогою кнопок з допоміжного пульта керування машиною. Максимальна відстань підведення ракеля — 6 мм. У початковому положенні ракель відведено від дуктора на відстань 1 мм.
Положення проміжних валиків, установлених в ексцентричних втулках, регулюється відносно відповідних розкочувальних циліндрів.
Кожний ФА має пристрій для змивання валиків. Привід тримачів ракеля до відповідних розтиральних валиків і відведення від них здійснюється за допомогою кнопок керування.
Накочувальний валик ЗА змонтовано в опорах аналогічно обом на - кочувальним валикам ФА. Регулювання цього валика відносно розкочувального валика ЗА і ФЦ, а також пневматичне відведення й підведення здійснюються так само, як і операції з накочувальними валиками ФА.
Привід щіткового валика — від індивідуального електродвигуна. Вмикаються і вимикаються щіткові валики усіх ЗА окремо від приводу ДА з кнопкової станції.
Фарбовий апарат машин має два розтиральних циліндри, а ЗА — один розкочувальний валик. Розтиральні циліндри мають однаковий діаметр і відполіровану пластмасову оболонку. Поверхню розкочувального валика ЗА меншого діаметра покрито твердим шаром хрому.
Переналагодження слід проводити для кожного розтирального циліндра окремо, оскільки хід розкочувального валика регулюють разом із одним з двох розтиральних циліндрів.
Рис. 8.23. Схема друкарської секції РРМ фірми «ЧУібіїр) (я), варіанти друкування на цих машинах (б) та схема пристрою для попереднього натягу паперової стрічки («): 1 — ФА; 2 — ЗА; З — ФЦ; 4 — ОЦ; 5 — ДЦ |
Як декель рекомендують використовувати ГП завтовшки 1,95±0,02 мм. Декель встановлюють спочатку в планки, а потім на ОЦ.
Пристрій для встановлення друкарських форм складається з двох накладних лінійок, кожну з яких оснащено двома упорними кулачками й одним штифтом, а також однією натяжною планкою з натяжним кулачком. Пристрій має регулювання для паралельного виставляння друкарської форми та її суміщення по колу і в поперечному напрямку.
Для регулювання суміщення між друкарськими секціями розміщено регістровий валик. Його положення змінюють механічно. На точне положення регістрового валика вказує аналоговий індикатор на пульті керування.
Механізм натиску машини приводиться в дію пневматичною системою.
Натяг паперової стрічки, яка подається в друкарську секцію, регулюється за допомогою пристрою попереднього натягу. Цей пристрій вмикається автоматично за командою «Прискорення», а натяг здійснюється за допомогою регулювального клапана з електродвигуном.
Зусилля плаваючого валика регулюється клапаном. При ввімкненому пристрої попереднього натягу паперової стрічки плаваючий валик безперервно переміщується вгору і вниз. Швидкість його руху зростає зі збільшенням швидкості машини.
Паперова стрічка 15 (рис. 8.25, в) подається в пристрій її попереднього натягу за допомогою погумованого валика 16 зусиллям притиснення до стального валика 14, який приводиться в рух зі швидкістю машини. Якщо це зусилля велике (ексцентричний важіль 13 в положенні А), то паперова стрічка 15 подається із запізненням. При цьому плаваючий валик 19, який є нагромаджувачем паперової стрічки і на який діє сталий пневматичний тиск, переміщується вгору. Вісь плаваючого валика 19, що контактує із зубчастою рейкою і завдяки їй приводиться в рух ланцюгова передача б в напрямку А, повертається. Внаслідок цього палець 11 ковзної муфти 18 займає положення А.
Опора 5 плаваючого валика під час руху вгору приводить в дію верхній кінцевий вимикач 9, вмикаючи цим самим двигун із редуктором 12. Ексцентричний важіль 13 переміщується в напрямку В. Зусилля притиснення погумованого валика 16 до стального валика 14 зменшується, а довжина паперової стрічки, що подається, збільшується.
Поступово папір надходитиме з випередженням, що приведе до зміни напрямку руху плаваючого валика. Зміниться також напрямок руху ланцюгової передачі, що приведе палець 11 ковзної муфти 18 в положення В. Важіль діятиме на кінцевий вимикач 17 і з невеликим запізненням вимкне двигун 12.
Якщо система знаходиться в положенні В, то плаваючий валик переміщується вниз доти, доки нижній кінцевий вимикач 7 не виконає повторного реверсування напрямку його руху. Система перейде знову в положення А.
Натяг паперової стрічки підтримується весь час завдяки тому, що на плаваючий валик діє пневматичний тиск. Для компенсації тертя в системі під час переміщення плаваючого валика в пневмоциліндрах має
Виникати протитиск. Керування клапаном умикання та вимикання протитиску здійснюється безпосередньо вимикачем 17 ковзної муфти 18.
Друкарська секція машини «Wоfag» може переналагоджуватися на такі варіанти друку: 1+1 і 2+0 (див. рис. 8.25, б). При переналагодженні одного варіанта друку на інший автоматично відбувається відповідне перемикання фарбових валиків, а також механізму натиску.