Машини фірми «Heidelberg»
Фірма «Heidelberg Web Systems» виготовляє офсетні PPM широкого спектра конфігурацій для газетної та журнальної продукції, серед яких
— «Heidelberg Harris Mercury», «Heidelberg Harris V030», «Heidelberg Harris M-600», «Heidelberg Harris Sunday» та ін.
Стабільна та надійна робота машин досягається завдяки інтеграції окремих простих у керуванні систем в єдину компактну систему. Система керування дає змогу оператору машини здійснювати попереднє налагодження машин на тираж, стежити за процесом друкування, проведенням паперового полотна, роботою фальцювального апарата та іншими процесами.
Як приклад нижче наведено деякі технічні дані машини «Мег-сигу». Це чотиристорінкова газетна PPM для друкування газет тиражем від кількох тисяч до мільйона примірників. Машина постачається у великому спектрі форматів і має багато варіантів конфігурації та оснащення. Крім того, можливим є додаткове комплектування машини для друкування ілюстраційної журнальної продукції на крейдованому папері. Вертикальне проведення паперового полотна (баштова побудова) забезпечує легкий доступ до основних механізмів при обслуговуванні машини. Поєднання з друкарськими секціями машин серії V-30 та «Mercury Y» дає змогу одержувати багато варіантів конфігурацій та значно збільшити гнучкість випуску друкованої продукції.
Досконала система керування друкарською машиною «System 1™» скорочує час її підготовки і зводить до мінімуму кількість макулатурних відходів. Ця система дає змогу проводити дистанційне регулювання подачі фарби, зволоження, швидкості, суміщення, проводити підрахунок надрукованих примірників, здобувати інформацію про поточний стан машини та її агрегатів або можливі помилки, що виникають під час друкування тощо. Система керування кольором «Tele-Color II» є останньою версією дистанційного керування фарбовими зонами. Цю систему було створено для нового покоління друкарських машин серії «Sunday™». Керування здійснюється з сенсорного монітора. Система дає змогу друкарю проводити оперативну зональну корекцію подачі фарби та ЗР під час друкування. Всі настройки можуть бути занесені в пам’ять комп’ютера і за потреби використані в будь-який час.
Виробнича гнучкість машини «Mercury» значною мірою залежить від гнучкості фальцювального апарата. При використанні барабанного апарата типу RB-2 або комбінованого клапаного фальцювального апарата JF-35 продуктивність машини може сягати 45 тис. примірників/год.
Фальцювальний апарат RB-2 застосовується для друкування газет з великою кількістю сторінок, дає змогу одночасно обробляти до 12 полотен і випускати продукцію форматів А2 та АЗ. Комбінований клапанний фальцювальий апарат JF-35 (рис. 8.21) придатний для випуску продукції як газетних, так і журнальних форматів. Цей апарат здатен обробляти до 10 полотен при випуску зошитів формату А2 й АЗ зі сталою продуктивністю ЗО тис. примірників/год.
Друкарські секції в машині «Mercury» розташовано одну над одною, тобто паперове полотно рухається вертикально. Така побудова робить доступними всі секції навіть при заправленому полотні. Восьмивали - кові ФА мають погумовані фарбові валики, покриті нейлоном розподільний та розкочувальний циліндри, дозувальний валик зі структурова - ною поверхнею і великий за об’ємом фарбовий ящик, що відкидається для очищення.
Чотириваликовий ЗА складається з окремого ящика для рідини з нержавіючої сталі та вала великого діаметра з ротаційною спіральною
Рис. 8.21. Принципова схема комбінованого фальцапарата JF-35:1 — коротка або довга фальцювальна воронка; 2 — верхні та нижні фальцювальні валики; 3 — пристрій поперечної перфорації; 4 — різальний циліндр; 5 — фальцювально-ножовий циліндр; б — клапано-ножовий циліндр; 7 — клапаний циліндр; 8 — пристрій для ножового фальцювання; 9 — збирач; 10 — приймальний Пристрій |
Щіткою, що розбризкує ЗР безконтактним способом на розкочувальний і накочувальний валики. Такий тип ЗА забезпечує стабільне та рівномірне зволоження друкарської форми і, головне, виключає забруднення апарата паперовим пилом та фарбою. Система керування зволоженням дає змогу швидко досягати стабільного балансу фарба - ЗР і забезпечує зволоження за найвищих швидкостей друку.
Для приводу друкарських секцій використовується жорсткий вертикальний вал без будь-яких пасових передач. Формний та офсетний циліндри оснащено широкими опорними кільцями з легованої загартованої сталі завширшки 32 мм.
Усе це разом забезпечує високу і стабільну якість друку при будь - яких швидкостях, так що машина «Mercury» успішно виконує най - жорсткіші виробничі плани за цілодобової роботи.
Для багатофарбового друку друкарські секції можуть встановлюватися одна над одною у вигляді башт. Фальцювальні апарати можна розташувати як в кінці друкарської машини, так і в середині. За умови оснащення машини гарячою сушаркою її власник дістає можливість друкувати не лише газетну, а й високоякісну журнальну продукцію.
Комбінований фальцювальний апарат JF-35 призначений для фальцювання газет на папері масою 1 м2 від 40 г та комерційної продукції на папері масою 1 м2 до 100 г. При друці видань формату А2 або АЗ цей апарат здатен одночасно обробляти до 10 паперових полотен.
Фальцювальний апарат RB-2 може одночасно обробляти до 12 полотен і виготовляти газети формату А2 або АЗ з продуктивністю до 45 тис. примірників/год.
Створена на основі випробуваної друкарської секції серії V-30 машина «Mercury Y» зберегла найкращі характеристики своєї попередниці та уможливила друк додатковою третьою фарбою в одній секції. Ця машина дає змогу друкувати як прості двофарбові, так і чотирифарбові видання — до 48 сторінок формату А2. Друга її особливість — це можливість об’єднання з з друкарськими секціями «Mercury» з вертикальним проведенням полотна, що суттєво розширює технологічні можливості цієї машини при друкуванні як газетної, так і акцидентної продукції.
На рис. XXVI (див. кольорову вклейку) показано схематичне зображення друкарських секцій газетної машини «Mercury» фірми «Heidelberg», а на рис. XXVII, б — загальний вигляд цієї машини.
Найшвидшою газетною машиною є машина «Heidelberg Harris М3000 Sundy Press» фірми «Heidelberg Harris». На цій машині можна друкувати 24-сторінкові брошури (на чотирьох друкарських секціях) з продуктивністю 100 тис. примірників/год. Це досягнуто завдяки освоєнню нової безканальної технології. В її основі — безканальний ОЦ і гільза з гумової пластини. Відсутність каналу, який при кожному оберті циліндра створює стук, залИшАючи на відбитку видимий слід, а також застосування системи, що не має привідного вала, з цифровим керуванням окремими двигунами дають змогу досягти такої великої швидкості із збереженням високої якості друку.