Офсетний друк

ТЕХНОЛОГІЧНІ ФУНКЦІЇ ТИСКУ В ОФСЕТНОМУ ДРУКАРСЬКОМУ ПРОЦЕСІ

Для забезпечення друкарського процесу фарба має змочувати форму і ЗМ. Фарба, яка заповнює мікронерівності друкарської форми, повинна заповнити мікронерівності на поверхні паперу та частково всмоктатися в його капіляри. Щоб досягти необхідного контакту між формою і папером, необхідно створити відповідний тиск. Найменший тиск, при якому можна забезпечити відбитки задовільної якості, називається технологічно необхідним, а найбільший — критичним. В офсетному друкарському процесі технологічно необхідний тиск практично не залежить від характеру форми.

Тиск у зоні контакту ОЦ і ДЦ залежить як від виду ЗМ (насамперед його шорсткості), типу офсетного ГП, так і від структури офсетного декеля в цілому.

Під час друкування на крейдованому папері тиск становить 0,5 МПа, а для офсетного шорсткого паперу він зростає до 1,2 МПа. На рис. 2.4 показано напрямок передачі тиску через ЗМ у зоні ДК.

Занадто високий тиск у зоні ДК може спричинити:

Значні градаційні відхилення зображення;

Утворення зморщок на ЗМ;

Розрив відбитка при виході його із захоплювачів ДЦ;

Рис. 2.4. Напрямок розтягу ЗМ, зумовлений зусиллями, що діють у зоні ДК: 1 — ОЦ; 2 — піддекельиий матеріал під ГП ОЦ; З — ДЦ

подпись: 
рис. 2.4. напрямок розтягу зм, зумовлений зусиллями, що діють у зоні дк: 1 — оц; 2 — піддекельиий матеріал під гп оц; з — дц
Підвищення механічних наван­тажень у друкарській машині, що призводить до її швидкого спрацю­вання.

Необхідна товщина декеля виз­начається за паспортними даними друкарської машини. Стандартна товщина сучасних ГП становить

1,95.. .2 мм.

У процесі друкування декель зазнає деформації стиску, розтягу та зсуву. Деформація стиску так само, як і тиск, відіграє важливу роль у процесі друкування. Завжди бажано регулювати зону ДК у режимі най­меншого стиску декеля, але такого, що забезпечує достатній контакт паперу й фарби та її перехід на ЗМ.

У кожному випадку деформація стиску залежить не тільки від характеру декеля, а й від точності за товщиною формних пластин, декельних матеріалів, циліндрів ДА та ін. Завдяки технічному прогресу в цьому напрямі деформація стиску декеля в багатьох сучасних машинах становить 0,1 мм.

Під час натягування декель зазнає деформації розтягу і стиску. Почат­ковий натяг декеля на ОЦ з часом зменшується, що погіршує якість продукції. В зв’язку з цим необхідно в процесі друкування підтягувати офсетне ГП.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.