Приймальні стапельні пристрої
До складу приймальних стапельних пристроїв входять: вакуумні аркушесповільнювальні пристрої, повітродувні пристрої, аркушеукла-
Дальники, зіштовхувальні пристрої, приймальні столи та їхні приводи, пристрої для зняття контрольних відбитків, пристрої для розвантаження приймального стола на ходу машини.
Вакуумні аркушесповільнювальні пристрої. Ці пристрої призначені для зниження швидкості укладання аркушів в стапель на приймальному столі. їх виготовляють у вигляді вакуумних роликів або валиків 7 (рис. 5.36). Валики 7 установлюються перед приймальним столом 10. До складу вакуумного аркуш есповільнювального пристрою
. —п_______________ . . (рис. 5.37, о) входить обертовий ролик
(4- Н - И І/ 1 з отворами по колу, до внутрішньої
Поверхні якого притискується під Рис. 5.36. Схема приймального стапельно - ДІЄЮ пружини кручення 3 вакуумне го пристрою сопло 2. Порожнину вакуумного
Рис. 5.37. Схема вакуумного аркушесповільнювального пристрою |
Сопла шлангом зв’язано з вакуумною мережею. Саме сопло закріплено на осі 4.
Ролики можуть мати індивідуальний привід або приводитися в рух від ланцюга аркушевивідного конвеєра. В останньому ролик І (рис. 5.37,
Б) дістає обертання від ланцюга 5 через зубчасту передачу з внутрішнім зачепленням 7 і зірочку б.
На рис. 5.38 показано схему аркушесповільнювального пристрою, де сповільнення відбувається завдяки присмоктуванню аркушів до поверхні гальмівних роликів І, що обертаються з лінійною швидкістю, нижчою від швидкості руху кареток. Підведення вакууму під гальмівні ролики здійснюється через кронштейни 2, закріплені на трубі 3. Для з’єднання кронштейнів з гальмівними роликами в місці підведення вакууму є вкладки 4, які вставляться в отвір кронштейна до упора в кришку 7. Під час роботи з папером малого формату пневмосистему крайніх гальмівних роликів можна перекрити за допомогою крана б. Біля гальмівних роликів розміщено задні зіштовхувані 5, які здійснюють циклічний зворотно-поступальний рух і вирівнюють відбиток на приймальному столі за задню кромку.
Механізм гальмування регулюється залежно від формату аркуша.
Є пристрої, де в ланцюзі приводу використовуються варіатори або коробки швидкостей для регулювання частоти обертання сповільню - вальних роликів.
Сповільнювальний пристрій має загасити частину кінетичної енергії аркуша, що виводиться. Оскільки кінетична енергія залежить від швидкості роботи машини та щільності паперу, сповільнювальний пристрій має забезпечувати регулювання залежно від цих величин. Параметрами, що регулюються, є: шлях гальмування аркуша, частота обертання роликів і ступінь розрідження повітря.
Основні регулювальні величини визначаються із співвідношення
Т(у|-у12)/2=(^/+^+Рт)5!
Де т — маса аркуша; и2 і уі — швидкості аркуша відповідно до і після сповільнення; Рн — зусилля притиснення аркуша до роликів, яке створюється вакуумом;/ — коефіцієнт тертя ковзання в парі папір—ролики; 5
— шлях гальмування; /*■„ — опір повітряного середовища; /гт — сила тертя, яка виникає між аркушем, що виводиться, і стапелем.
Повітродувні пристрої. Ці пристрої (поз. б на рис. 5.36) використовують для поліпшення виведення аркушів до приймального стола й укладання їх у стапель. Встановлення повітродувних пристроїв над аркушем підсилює присмоктування їх до вакуумного сповільнювального пристрою і запобігає загинанню їх при ударі в передні упори.
Іноді повітродувні пристрої встановлюють позаду вакуумного сповільнювального пристрою для піддування повітря під опущений захоплювачами каретки аркуш. Повітряна подушка, яка створюється при цьому під аркушем, запобігає загинанню його передньої частини при упорах і зменшує можливість змазування відбитка, оскільки відсутній контакт аркуша, що переміщається, з аркушем, укладеним у стапель.
Аркушеукладальник. Цей пристрій використовують в АРМ великого формату для примусового укладання відбитків у стапель. Він складається із захоплювачів або присосів (поз. 11 на рис. 5.36), яким
Рис. 3.39. Схема аркушеукладальннка |
Передається рух за складною траєкторією 2 від кулачків 4 і 5. Підійшовши до захоплювачів 3 аркуше - вивідного конвеєра, захоплювачі 11 перехоплюють відбиток і плавно, зменшуючи його швидкість, підводять до передніх упорів 1. У поєднанні з вакуумними сповільню - вальними пристроями 7 аркушеукладальник забезпечує рівне укладання аркушів на стапелі.
Аркушеукладальник 3 (рис. 5.39) перехоплює відбитки та сповільнює їх викладання на приймальний стіл. Захоплювачі 2
аркушеукладальника одержують рух від кулачків 4 і 5 через ролики важіль' них механізмів. Захоплювачі 2 під ходять до захоплювачів б аркуше вивідного конвеєра і, здійснюючи складний рух, підводять відбитки до З передніх упорів І. Даного типу аркушеукладальники в поєднанні з аркушесповільнювальними вали ками 7 забезпечують якісне укладання відбитків у стопу при швидкостях, які не перевищують 8 тис. аркушів/год.
Рис. 5.40. Схема зіштовхувального пристрою |
Зіштовхувальні пристрої. Ці пристрої, призначені для зіштовхування відбитків у стопі, мають бічні І та задні 2 (рис. 5.40) зіштовхувачі, які розміщені з трьох боків стопи і здійснюють коливний або зворотнопоступальний рух від кулачкових механізмів. При викладанні наступного аркуша вони зближаються і вирівнюють його відносно стопи. Якщо міняють формат, то зіштовхувачі переставляють як за шириною, так і за довжиною аркуша. Передні упори 3 роблять відкидними. їх відведення для зняття пробного відбитка виконується вручну під час роботи машини. Ці упори не рекомендується розміщати навпроти передніх упорів аркушеподавального пристрою.
Приймальні столи. Ці столи (поз. 10 на рис. 5.36) встановлюють на платформі 9, яка підвішується на ланцюгах або тросах 8, чи безпосередньо прикріплюють до ланцюгів, зв’язаних з механізмом автоматичного опускання в міру скупчення відбитків. Автоматичне опускання здійснюється від кулачкового або кривошипно-важільного механізму через черв’ячну чи зубчасту передачу. До складу механізму приймального стола часто входить храпова передача з перекриваючим сектором, яка дає змогу регулювати переміщення стола.
Для швидкого піднімання або опускання стола існують механізми прискореного переміщення з приводом від електродвигуна. Щоб скоротити
Рис. 5.41. Схема пристрою для розвантаження приймального стола на ходу машини |
Час, який витрачається на розвантаження, місце приймання оснащують змінними столами. Для виведення стапеля використовують візок, який подають під приймальний стіл.
Пристрої для розвантаження приймання на ходу машини. Ці пристрої дають змогу збільшити продуктивність машини. На рис. 5.41 зображено схему пристрою, розробленого в УАД. Він складається з набору телескопічних трубок 2, які в робочому положенні висунуті й опираються на нерухомі опори І. Крайню трубку з’єднано гнучким стрижнем 5 з механізмом приводу, що складається з приводного вала 4, притискних роликів 3 і пружин 8. Обертання приводного вала здійснюється від електродвигуна 7 через клинопасову передачу б.
Процес розвантаження відбувається так: при натисненні на відповідну кнопку приймальний стіл із стопою трохи опускають, звільняючи місце для телескопічних трубок. Автоматично вмикається механізм приводу, який висуває трубки в робоче положення, внаслідок чого утворюється допоміжний стіл для приймання відбитків, що виводяться. З машини вивозять стапель з надрукованою продукцією, ввозять новий стапель і піднімають його у верхнє положення. Телескопічні трубки переміщуються назад у вихідне положення, а відбитки, які лежать на них, опускаються на приймальний стіл.