Правильне і неправильне виконання виклеювання
Якщо виклеювання має виконуватися хоча б частково під ілюстрацію, то необхідно перед зніманням затискних планок ГП позначити на підде - кельному матеріалі тонкою голкою крізь пластину контур ілюстрації. Завдяки цьому контуру можна точно виконати вйклеювання на піддекельний аркуш.
На рис. 2.12 показано закріплені аркуші з виклеюванням, що знаходяться під ГП. На третьому аркуші від поверхні ОЦ зроблено виклеювання. Необхідно простежити, щоб воно займало правильне положення відносно ГП. Рекомендується покласти декель, закріплений у затискній планці, на стіл і відігнути аркуші, як показано на рис. 2.12. При цьому забезпечується вільний доступ до ВИКЛеЮванОГО аркуша І МОЖна ВИКОРИ - Рис. 2.12. Аркуші з правильно виконаним СГОВуватИ НаЙПрОСТІШІ робочі способи. виклеюванням
Примітка. Як зазначено вище, великі ділянки виклеювати на ГП не слід. Виклеювання таких ділянок треба робити тільки на аркушах піддекельного матеріалу. Безпосередньо на зворотному боці ГП здійснюють виклеювання тільки невеликих і глибоких втиснених ділянок.
На малоформатних аркушевих офсетних машинах рекомендується обрізати піддекельні аркуші по задньому краю, ступінчасто. Це забезпечує поступовий перехід при зміні тиску в напрямку друкування.
Рнс. 2.13. Аркуші з неправильно виконаним виклеюванням: І — зворотний бік ГП; 2 — папір-шовковка; 3 — піддекельні аркуші |
На рис. 2.13 показано неправильно виконане виклеювання, де зображено значну площу ГП, під якою неправильно наклеєно великі аркуші. Такі ділянки з виклеюванням можуть бути очищені тільки змочуванням.
Для здобуття відбитків високої якості треба, щоб відбувалося максимально точне взаємне обкочування циліндрів ДА: при високій швидкості друку растрові елементи мають відтворюватися точно відповідно до оригіналу, тобто форма і розміри ДЕф мають передаватися з друкарської форми через ГП на ЗМ без спотворень. При такому виконанні виклеювання ГП відтворення растрових елементів не може бути точним.