Підготовка друкарського апарата до друку
Підготовка ДА до друку складається з таких операцій: 1) установлення і контроль співвідношення діаметрів циліндрів; 2) регулювання положення циліндрів; 3) контроль товщини форм, декеля та встановлення їх на циліндри; 4) регулювання тиску під час друкування.
Необхідною умовою високої якості друку є правильне налагодження
ДА, а саме: зазори між кільцями і товщина декеля та форми з підкладкою мають відповідати паспортним даним машини. При цьому забезпечується правильна градаційна і графічна передача зображення з форми на ЗМ.
На рис. 5.33 показано схему ДА АРМ з контрольними кільцями. На ФЦ 3 встановлюють друкарську форму 1 завтовшки а з підкладкою 2 завтовшки Ь, а на ОЦ 4 — декель з підкладкою завтовшки б. ДЦ 5 транспортує папір 6 завтовшки И. Величини Ц і Г — перевищення відповідно товщини форми та декеля над контрольними кільцями. Зазор між контрольними кільцями ОЦ
І ФЦ дорівнює Ж, а між кільцями ОЦ та ДЦ
Рис. 5.33. Схема ДА АРМ з контрольними кільцями 160
— Е. Якщо діаметри тіла ДЦ і його кільця однакові, то перевищення ДЦ над кільцем дорівнює А. У паспортних даних машин наводяться таблиці із зазначеними вище величинами.
Тиск між циліндрами визначають за деформацією (максимальною) стиску декеля:
Між формним та офсетним циліндрами
Х^ = ц + г-ж-,
Між офсетним і друкарським циліндрами
Лоя = А + Г-Е.
Значення Лф0 і 4>.д в загальному випадку різні, вони залежать від типу декеля. Так, для декеля, що складається з двох ГП, Лф 0 = 0,15.. .0,2 мм; Л>д = 0,2...0,25 мм. Для жорсткого декеля деформація становить 0,05...0,15 мм.
Перевищення декеля над контрольними кільцями вимірюється щупом, розміщеним між лінійкою, встановленою на декелі, та контрольним кільцем.
Вимірювання величин Ц і Г можуть виконуватися також за допомогою магнітного приладу фірми «Кулайт», який встановлюється на форму або декель, а індикатор приладу показує відповідне значення.