ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ ДРУКАРСЬКИХ ПРИСТРОЇВ ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ ДРУКАРСЬКИХ ПРИСТРОЇВ
Основу друкарського пристрою в даному технологічному процесі утворює система, до складу якої входять формний, офсетний та друкарський циліндри, механізм приводу і натиску, фарбовий та зволожувальний апарати. Фізико-хімічна складність явищ, що відбуваються у зонах ДК під час перенесення фарби з форми на офсетне полотно, а з нього на ЗМ (папір, картон, метал чи плівку), визначаються часом контакту, тиском, тертям, адгезією, енергетичними здобутками і втратами.
Під час переходу шару фарби з форми на офсетне полотно відбувається його перший поділ, а потім у другій зоні контакту (ОЦ-ЗМ-ДЦ) фарба передасться ЗМ. Перехід фарби забезпечується технологічно потрібним тиском (0,8.. .1 МПа — між формним та офсетним циліндрами та 0,8...2 МПа — між офсетним та друкарським), адгезією і когезією фарби та ЗР (приблизно у співвідношенні 50...35; 50.. .65%) і тривалістю контакту (швидкість друку від 1 до 15 м/с).
Процес переходу фарби на ЗМ — складне явище, що полягає в змочуванні та заповненні фарбою мікронерівностей поверхні ЗМ з частковим проникненням її в капіляри. Нормальний перехід фарби з форми на поверхню ОЦ, а з нього — на ЗМ забезпечується технологічно потрібним тиском.
Необхідною умовою роботоздатності офсетних ДА є наявність декеля з гумотканинного полотна (ГП) на поверхні ОЦ.