Механізм натиску
Цей механізм працює циклічно так, щоб автоматичне вимикання його не перешкоджало завершенню друкування попереднього аркуша. В бага - тофарбових машинах при вмиканні механізму натиску тиск створюється спочатку в першій секції, а потім у решті в міру проходження відбитка. При вимиканні натиску тиск знімається спочатку в першій секції, а потім у наступних, щоб можна було надрукувати багатофарбовий відбиток на аркуші, який в момент вимикання був під натиском.
Одночасно з вимиканням натиску механізми блокування виконують: вимикання передніх упорів, прихилювачів, захоплювачів форгрейфера; утримують аркуш на накладному столі; припиняють подачу фарби і ЗР на друкарську форму, а також аркушів самонакладом; переводять машину на малу швидкість.
У більшості офсетних машин натиск регулюють переміщенням ОЦ відносно ДЦ і ФЦ. При цьому опори друкарського 18 (рис. 5.32) і формного 27 циліндрів установлено в нерухомих втулках, а цапфи 1 ОЦ 25
— у внутрішніх ексцентричних втулках 2, розміщених в зовнішніх ексцентричних втулках 3; після повороту ексцентричних втулок 2 і 3 за вушки 4 та 26 здійснюється переміщення ОЦ відносно ФЦ і ДЦ.
На рис. 5.32 показано положення центрів: IV — центра отвору в стінці машини; III — центра зовнішньої поверхні внутрішньої втулки;
II — центра ОЦ при вимкненому натиску; І — центра ОЦ при ввімкненому натиску.
На валу ДЦ жорстко закріплено два кулачки 17 і 20, які приводять в реверсивно-коливальний рух двоплечі важелі 16 та 21, вільно встановлені на валу натиску 0. Силове замикання кулачкових механізмів здійснюється пружиною 19. На валу натиску Ох жорстко закріплено важіль 15 із двоплечою защіпкою 13. Залежно від положення защіпки під час руху важелів 16 і 21 здійснюється поворот вала натиску в той чи інший бік. Через важелі 23, жорстко зв’язані з валом, та тяги 24 рух передається на ексцентричні втулки 2, які вмикають або вимикають натиск між циліндрами: при повороті за ходом стрілки годинника важіль 21 своїм кінцем натискує на плече 10 защіпки 13 і через важіль 15 повертає вал натиску з важелями 23 за ходом стрілки годинника до упора 9, здійснюючи поворот ексцентричних втулок 2 проти ходу стрілки годинника. Внаслідок цього ОЦ підходить одночасно до ФЦ і ДЦ (центр ОЦ переміщується з положення II в положення І). При відході кінця важеля 21 від защіпки 12 система важелів 23, 24 і 4 залишається
Машина працює при ввімкненому натиску доти, доки не виникне необхідність його вимкнути. При вимиканні натиску переривається коло живлення струмом електромагніту 7. Гірка 8, яка утримувалася раніше електромагнітом, під дією пружини 6 через ролик 12, долаючи невелике зусилля пружини 11, повертає защіпку 13 за ходом стрілки годинника, підставляючи друге плече защіпки 14 під виступ важеля 16. Плече защіпки 10 виходить із зони дії важеля 21. Важіль 16 через защіпку 13 і важіль 15 повертає вал натиску проти ходу стрілки годинника, доводячи важіль 23 до упора 22. Втулка 2 при цьому, повертаючись, відводить ОЦ від ФЦ та'ДЦ.
Коло живлення електромагніту 7 переривається при вимиканні натиску або при спрацьовуванні блокування контролю правильної подачі аркушів самонакладом.
Положення ОЦ відносно ДЦ і ФЦ регулюють за допомогою стяжки
5 З правою і лівою різьбами на тязі 24, а також гвинтового регулювального пристрою 28, зв’язаного із зовнішньою ексцентричною втулкою 3.
Правильність установлення ОЦ перевіряють за паспортними значеннями зазорів між контрольними кільцями, які є на кожному циліндрі, користуючись набором стальних щупів.