Машини «Zircon 66», «Zircon Supra 660», «Zircon 7221» і «Zircon 6210»
Секційна конструкція машини «Zircon 66» дає змогу випускати її в різних модифікаціях, куди можуть входити два або три стрічкоживиль - них пристрої, від одній до п’яти друкарських секцій і фальцювальний
333
Апарат. Для друкування високоякісної продукції машина може бути обладнана сушильними пристроями. ДА побудовано за чотирициліндровою схемою з циліндрами однакового діаметра. За замовленням машина може поставлятися також з аркушевим приймальним пристроєм. Фальцювальний апарат може випускати зошити в 1/8, 1/16 і 1/32 частки аркуша. При випуску зошитів в 1/8 частку аркуша фальцювальний апарат здійснює поздовжній згин паперової стрічки на лійці та поперечний її згин клапанним механізмом. Якщо випускають зошити, сфальцьовані в 1/16 частку аркуша, то фальцювальний апарат додатково робить другий поздовжній згин стрічки ударним механізмом, а при випуску зошитів в 1/32 частку аркуша замість другого поздовжнього згину фальцювальний апарат здійснює другий поперечний згин стрічки клапанним механізмом, при цьому виходять зошити-двійники (лагени). У фальцювальному апараті не передбачено підбирання аркушів, а зошити збільшеного обсягу дістають накладанням надрукованих стрічок на лійці.
Якщо випускають зошити в 1/8 частку аркуша, то можна накладати три паперові стрічки, які розмотуються з трьох рулонів, і випускати зошити залежно від кількості стрічкоживильних пристроїв обсягом від 8 до 24 сторінок.
Якщо випускають зошити в 1/16 і 1/32 частки аркуша, то можна накладати лише дві стрічки, виготовляючи при цьому зошити в 32 сторінки. У фальцювальному апараті можуть утворюватися поздовжня та поперечна перфорації. Передбачено фальцювання зошитів зі шлейфом.
На рис. 8.7, а показано схему одній з модифікацій машин «Zircon 66» з двома стрічкоживильними пристроями 4, секцією стабілізації натягу паперової стрічки 3, п’ятьма друкарськими секціями 1 і фальцювальним апаратом 2.
На зміну машини «Zircon 660» випускається машина «Zircon Supra 660» (рис. 8.7, б), яка має підвищену швидкість роботи, електронну систему керування. Машина може поставлятися зі стрічкоживильними пристроями, в яких рулони розміщено по вертикалі, а автоматичне склеювання паперової стрічки здійснюється без зупину машини завдяки нагромаджувану паперової стрічки. Машина «Zircon Supra 660» комплектується центральним пультом керування, який включає три комплекси: пульти керування машиною, суміщенням і подачею фарби. На центральному пульті встановлено діагностичне табло, яке сигналізує про характер і місце неполадки.
Технічні показники машини «Zircon Supra 660» наведено в табл.8.7, а виробничі можливості деяких модифікацій цій машини — в табл. 8.5.
У 1992 р. було виготовлено партію PPM «Zircon 7221». Завдяки подвійному діаметру формних та офсетних циліндрів на них можна мати по два відбитки за один оберт циліндра. Ці машини використовують для друкування ілюстрованих і наукових журналів, ілюстрованих книжок, книжок кишенькового формату й каталогів, рекламних видань, а також для друкування газет та однофарбових книжок.
Рис. 8.7. Схеми машин «Zircon 66» (а), «Zircon Supra 660» (б) та варіанти побудови машини «Zircon 6210» (в) |
В |
Таблиця 8.3. Виробничі можливості деяких модифікацій машини «Zircon Supra 660» (PO 660)
* СЖП — стрічхоживильний пристрій; ДС — друкарська секція. ** Тут ідеться про кількість зошитів, які випускає машина за один оберт ФЦ. *** При проведенні паперової стрічки тільки через одну ДС машина друкує цю саму продукцію в 1+1 фарбу. |
Технічна характеристика машини «Zircon 7221» така:
Продуктивність — 50 тис. примірииків/год;
Швидкість — 25 тис. об/год;
Ширина стрічки — 720...600 мм;
Довжина рубання — 2x506 мм;
Маса 1 м2 паперу в одну стрічку — 30... 120 г,
У дві стрічки — 30...80 г.
Нині розроблено нове покоління машин «Zircon 6210» модульної побудови. Використовуючи основні модулі (рулонне заряджання, друкарську секцію, механізм третього згину, аркушеве викладання з розрізуванням стрічки, перфоратор), можна випускати різну продукцію. Варіанти побудови машини «Zircon 6210» показано на рис. 8.6, в, а виробничі можливості дво-, чотири-, п’яти - та шестисекційних таких машин наведено в табл. 8.6.