Офсетний друк

МАШИНИ ФІРМИ «MAN’Roland—MAN-Mьller»

Фірма випускає такі серії машин: «Roland Practica», «Roland 100», «Roland 200», «Roland 200E», «Roland 300», «Roland Favorit», «Mьller TP 74», «Roland Parva», «Roland 500», «Roland 600», «Roland 700», «Mьller TP 104», «Roland 800», «Roland 900».

У чотири,-п’яти - та шестифарбових машинах використовується запа­тентована проміжна система переміщення аркуша від одного здвоєного ДА до іншого. Система забезпечує високу точність суміщення під час передачі аркуша і запобігає забрудненню відбитків.

Високу точність та надійність роботи мають форгрейфери, які нала­годжуються на роботу з папером різної щільності одним регулювальним гвинтом із спеціальною шкалою. В машинах «Roland» використовується пневматичний бічний упор, який забезпечує скорочення часу на підготовку машини до роботи.

Машини фірми «MAN-Roland» оснащено різноманітними електрон­ними системами. Так, розроблено систему автоматичного керування машинами, що складається з трьох автономних модулів: EPS, RCI і CCI.

Модуль EPS призначений для сканування друкарських форм. Він аналізує друкарські форми розмірами 720x1020 і 1200x1600 мм. На вимірювальному столі форма фіксується вакуумом. Сканувальний пристрій сканує за еталонною контрольною шкалою. Штанга за певною програмою переміщується і вимірює площу ДЕф. Дані надходять до ЕОМ, де обчислюється відносна площа ДЕф за зонами, які відповідають регулю­вальним гвинтам ФА. Результати виводяться на екран і записуються спочатку на магнітну стрічку, а потім вводяться в модулі RCI і CCI для автоматичного налагодження регулювальних гвинтів ФА. Подача фарби регулюється дистанційно за допомогою модуля RCI. Денситометричний контроль відбитків у процесі друкування здійснює модуль CCI. Він має головку ARS-400S для сканування відбитка зі швидкістю 1 м за 5 с. За цей час на полях тест-шкали здійснюється 340 вимірювань. Здобуті дані порівнюються із заданими значеннями оптичної густини; в разі розбіжно­стей видається команда на зміну зазору між фарбовим ножем і ДЦ у потрібній зоні.

У машинах «Roland» використовується водно-спиртовий ЗА з непе­рервною подачею ЗР «Rolandmatic». ЗА можна переналагоджувати і використовувати як пристрій для лакування.

Машини «Roland Practica» (рис. 6.12, а). Це високопродуктивні малоформатні офсетні друкарські машини, які можуть використовуватися для випуску як простих друкованих видань, так і багатокольорової продукції, що потребує точного суміщення фарб. Максимальна продук­тивність машин — 10 тис. відбитків/год.

Конструктивний ряд машин «Roland Practica» включає машини різно­манітної конфігурації: однофарбову «Roland Practica 01» формату аркуша 480x660 мм і машину «Roland Practica 00» формату аркуша 360x520 мм, що випускається як однофарбова, але її можна комплектувати на двофарбову. Такою є машина «Roland Practica 00» (2/0 і 1/1Е), призна­чена для однобічного друкування в дві фарби або двобічного друкування.

Машина «Roland 100» (рис. 6.12, Є). Це новий конструктивний ряд машин формату аркуша 480х660 мм, призначених для друкування в чотири і більше фарб з максимальною продуктивністю 13 тис. аркушів/год.

Машина «Roland 200» (рис. 6.12, в). Це одно-, дво-, чотири - і шести - фарбові машини формату аркуша 520х 740 мм. Завдяки п’ятициліндровій системі дво - та чотирифарбові машини займають значно менші виробничі площі, ніж машини трициліндрової будови.

Машини «Roland 300». Машини призначені для одно - і двобічного друкування на папері та картоні завтовшки до 0,6 мм формату аркуша 530x740 мм. Продуктивність їх — 15 тис. аркушів/год.

Машина «Roland Favorit» (рис. 6.12, г). Машина має кілька варіантів конфігурації. Це універсальна машина формату аркуша 520x720 мм, продуктивність її — 10 тис. аркушів/год. Випускається вона в дво-, чотири-, п’яти - і шестифарбовому варіантах.

МАШИНИ ФІРМИ «MAN'Roland—MAN-Mьller»

МАШИНИ ФІРМИ «MAN'Roland—MAN-Mьller»

Рис. 6.12. Схеми машин фірми «MAN-Roland»: а — «Roland Practica»; б — «Roland 100»; в — «Roland 200»; г — «Roland Favorit»

МАШИНИ ФІРМИ «MAN'Roland—MAN-Mьller» МАШИНИ ФІРМИ «MAN'Roland—MAN-Mьller» МАШИНИ ФІРМИ «MAN'Roland—MAN-Mьller»

Машина «Mьller TP 74». Машина є представником багатоварі­антного друкарського обладнання секційного типу. У форматі аркуша 520x740 мм цей конструктивний ряд складається з машин від дво- до восьмифарбового друкування з пристроями для перевертання аркуша, які встановлюють у будь-якому місці між друкарськими секціями. Максимальна продуктивність машини — до 13 тис. аркушів/год.

Машина «Roland Parva» (рис. 6.13, о). Це зв’язувальна ланка між компактними машинами малого та великого форматів. Її випускають на формат аркуша 640x915 мм в одно-, дво - і чотирифарбовому варіантах. Усі багатофарбові машини цього конструктивного ряду мають високо- стапельні вивідні пристрої.

МАШИНИ ФІРМИ «MAN'Roland—MAN-Mьller»

МАШИНИ ФІРМИ «MAN'Roland—MAN-Mьller»

МАШИНИ ФІРМИ «MAN'Roland—MAN-Mьller»

Рис. 6.13. Схеми машин фірми «MAN-Roland»: а — «Roland Parva»; б — «Roland 600»;

В — «Roland 800»

Машина «Roland 600» (рис. 6.13, б). Машина є модернізованим варіантом машини «Roland Record». Це високопродуктивна машина п’ятициліндрової конструкції формату аркуша 720х 1020 мм і продуктив­ністю 13 тис. аркушів/год. Машина має: допоміжне обладнання, зокрема пристрій для регулювання подачі фарби «Roland RCI» з інтегрованою корекцією суміщення; обладнаний присмоктувальними тасьмами наклад-ний стіл; пристрої для контролю пропускання аркушів, установлені між друкарськими секціями; ЗА «Rolandmatic» тощо.

«Roland 600» постачається y варіантах три-, чотири-, п’яти-, шести - і восьмифарбової машин.

Новацією є машина «Roland 600D», обладнана пультом керування з цифровою технікою. На цій машині загальне керування здійснюється з пульта, що має плівкову клавіатуру і кольоровий дисплей.

Машина «Mьller ТР 104». Це багатоваріантна аркушева офсетна машина середнього формату аркуша 720х 1040 мм, її продуктивність — 13 тис. аркушів/год. Ця машина є представником багатоваріантного друкарського обладнання секційного типу. Її виготовляють у варіантах від дво - до восьмифарбових моделей, машина має лакувальну секцію, є можливість встановлювати на ній пристрої для перевертання аркуша.

Машина «Roland 700». Ця машина вважається однією з найкращих у світі серед машин середнього формату (740x1040 мм) із цифровим керуванням. Вона може мати у своєму складі від двох до десяти друкарських секцій, а також пристрій перевертання аркуша, лакувальну або подвійну лакувальну секцію, подовжене приймання. Концепція машини — автоматизація і цифрове керування процесами, інтеграція до електронної мережі РЕСОМ відповідає основним вимогам вироб­ників друкованої продукції, які хочуть підготуватися до конкурентної боротьби в новому тисячолітті.

Сьогодні є попит на складені коробки, задруковані з двох боків. Продукція нерідко продається у пакуванні, на внутрішньому боці якого надруковано виграшні купони та ігри для малят. Уже впродовж тривалого часу на внутрішньому боці коробочок з фотоплівкою друкуються рекомен­дації з використання, а блістерні картки для пакування свічок запалю­вання містять інформацію про типи двигунів, для яких вони призначені. Нові можливості для того, шоб збільшити цінність продукції і підвищити и купівельну спроможність завдяки друку на внутрішньому боці паку­вання, відкриваються постійно. Типова друкована продукція на картоні із задрукованим зворотом — це й вітальні та поштові листівки.

Аркушеві офсетні машини, призначені для друкування на картоні, виконують друк на звороті під час другого прогону аркуша, якщо тіль­ки вони не обладнані спеціальними пристроями перевороту аркуша. Проте використання пристрою для перевороту аркуша суттєво збіль­шує витрати ЗМ. Тому для всіх вищеназваних видів робіт найекономіч - нішим рішенням є вбудована в аркушеві машини спеціальна секція для друку зі звороту.

Під час друкування на картоні є й інші аргументи на користь вбудо­ваної секції для друку зі звороту порівняно з пристроєм для перевороту аркуша. На початку друкування не виникає технологічних проблем, які потрібно вирішувати під час роботи машин з пристроєм для перевороту аркуша, якщо використовуються жорсткі ЗМ. Можна без проблем задру - ковувати аркуші завтовшки до 0,8 мм з обох боків за один прогін. Макси­мально можлива продуктивність — 13 тис. аркушів/год. Стос паперу не треба перевертати перед другим прогоном.

Наприкінці лютого 2000 р. фірма «MAN-Roland» представила свою нову розробку в галузі аркушевого офсетного друку — машину «Roland 500» форматного ряду OB (52х 74 см). Нова машина — секційної будови з трициліндрових друкарських секцій. За компонуванням вона є зменше­ною копією машини «Roland 700» з розташуванням циліндрів у друкар­ській секції під кутом 150°, причому друкарські передавальні та транс­ферні циліндри мають подвійний діаметр. Привід двокомпонентний, що включає як зубчасті передачі, так і поздовжній привідний розподільний вал. Керування — цифрове, вільно програмоване (SPS) на основі електронної системи РЕСОМ.

Машина «Roland 500» відрізняється від свєї попередниці «Roland 300» ось чим (при збереженні всіх переваг машин «Roland 300» і «Roland 700»):

Продуктивність—до 18 тис. аркупгів/год (замість 15 тис. аркупгів/год);

Товщина ЗМ — до 1 мм (замість 0,6 мм);

Розташування циліндрів друкарської групи — під кутом 150° замість 210°;

Одноразове приймання і передача аркушів між друкарськими секціями (замість триелементної);

Змінено трасу виведення задрукованих аркушів у поздовжньому прийманні.

Шестифарбовий варіант друкування має нові елементи автоматизації для скорочення часу налагодження, а саме: автоматичне регулювання суміщення, автоматичне встановлення форми (APL), автоматичну подачу фарби, систему двобічного лакування, автоматизовану систему транспор­тування аркушів на піддонах «AUPASYS». Згідно з вимогами охорони навколишнього середовища машина «Roland 700» друкує без викори­стання спиртових розчинів.

Машина «Roland 800» (рис. 6.13, в). Машина забезпечує високі якість і продуктивність при друкуванні широкоформатної продукції. Інтервал форматів аркуша — від 890x1260 до 1200x1600 мм. Вона широко використовується для друкування картографічних видань та акцидентної продукції.

Машина «Roland 800» може друкувати як на тонкому папері, так і картоні зі швидкістю 10 тис. об/год.

Технічні характеристики машин фірми «MAN-Roland» наведено в табл. 6.3...6.6.

Таблиця 6.3. Технічні характеристики машин серії «Practica» «MAN-Roland»

Показник

«Practica 00»

«Practica 01»

«Practica PRZ 00»

«Practica PRZ 00 2/0-1/1»

Формат паперу, мм: максимальний

360x520

480x660

360x520

360x520

Мінімальний

180x180

210x280

180x180

180x180

Розміри площі, що задруко-

340x505

464x655

340x505 (2/0)

340x505 (2/0)

Вуеться, мм

Висота стапеля самона­

0,48

0,92

1,03

330x505(1/1)

1,03

Кладу, М

Висота стапеля приймання, м

0,48

0,47

0,425

0,425

Габаритні розміри, м

1,372x1,3x1,605

1,72x1,45x1,605

2,64x2,39x1,725

2,824x239x1,725

(довжина х ширина х висота) Маса, т (без стапелів)

1,78

2,19

4,776

5,148

Швидкість друку, тис.

10

10

10

10

Арк./год

Товщина паперу, мм

До 0,6

До 0,6

До 0,6

До 0,6

Показник

«Ргасгіса 00»

«Ргасйса 01»

«Рґасйса РІ& 00»

«Ргасііса РЯг 00 2/0-1/1»

Кількість друкарських секцій, шт.

1

І

2

2

Таблиця 6.4. Технічні характеристики машин сері! 200 фірми «lAN-Roland»

Конструк­

Тивна

Рад

N

>*

А.«

Ч-д

•* я 8 § з

•*5

Ьі 5

Максимальна продуктивність, тне. аркушів/год

Формат паперу, мм

Розмір плоїш, що задрукову - егься, мм

Габаритні розміри, м

Висота стапеля, м

Макси­

Мальний

Мінімаль­

Ний

Довжина

Шнрнна

4

Н

О

О

А

&

Введен­

Ня

Виве­

Дення

201

1

12

520x740

210x280

510x725

2,335

1,88

2,18

1,205

0,5

202

2

12

520x740

210x280

510x725

2,335

1,88

2,18

1,205

0,5

204

4

12

520x740

210x280

510x725

5,185

1,92

2,71

1,245

0,5

204Н

4

12

520x740

210x280

510x725

7,201

1,92

2,71

1,175

1,04

204 Н+Ь

4

12

520x740

210x280

510x725

7,872

1,92

2,71

1,175

1,04

205 Н

5

12

520x740

210x280

510x725

9,461

1,92

2,71

1,175

1,04

205 Н+1.

5

12

520x740

210x280

510x725

10,132

1,92

2,71

1,175

1,04

206

6

12

520x740

210x280

510x725

9,461

1,92

2,71

1,175

1,04

206 Н+Ь

6

12

520x740

210x280

510x725

10,132

1,92

2,71

1,175

1,04

Т аблиця 6.5 Технічні харакеристики машин серії 300 фірми «lAN-Roland»

Показник

«Яоіапіі

«Яоіалсі

«Яоіалсі

«Ііоіаікі

«Поіапсі

К. 302»

К. 304»

К. 305»

К. 306»

К. 308»

Формат паперу, мм:

Максимальиий

530x740

530x740

530x740

530x740

530x740

Мінімальний

260x400

260x400

260x400

260x400

260x400

Максимальні розміри площі, що

510x735

510x735

510x735

510x735

510x735

Задруковувається, мм

Висота стапеля самонакладу, м

1,194

1,194

1,194

1,194

1,194

Висота стапеля приймання, м

1,080

1,080

1,080

1,080

1,080

Габаритні розміри, м:

Довжина

5,825

7,875

8,9

9,925

11,975

Ширина

2,9

2,9

2,9

2,9

2,9

Висота

1,87

1,87

1,87

1,87

1,87

Швидкість друку, тне. об/год

15

15

15

15

15

Кількість друкарських секцій, шт.

2

4

5

6

8

Таблиця 6.6. Технічні характеристики машин серії 700 фірми «МДО-НоІаігі»

Конструк­

Тивний

Рад

І'Ь

4 "И

•а я

В 8 ■а х

Ч

Максимальна продуктивність, тне. аркушв/год

Формат паперу, мм

Розміри площі, що задрукову - ється, мм

Габаритні розміри, м

Висота стапеля, м

Макси­

Мальний

Мінімаль­

Ний

Довжина 1

1

Шнрнна

Я

Н

О

%

Введен­

Ня

Виве­

Дення

702 ЗВ

2

15

720x1020

340x406

710x1020

7,213

3,45

2,14

1.18

1,08

703 ЗВ

3

15

720x1020

340x406

710x1020

8,393

3,45

2,14

1,18

1,08

704 3В

4

15

720x1020

340x406

710x1020

9,573

3,45

2,14

1,18

1,08

705 3В

5

15

720x1020

340x406

710x1020

10,753

3,45

2,14

1,18

1,08

706 ЗВ

6

15

720x1020

340x406

710x1020

11,933

3,45

2,14

1,18

1,08

707 ЗВ

7

15

720x1020

340x406

710x1020

13,113

3,45

2,14

1,18

1,08

708 3В

8

15

720x1020

340x406

710x1020

14,293

3,45

2,14

1,18

1,08

Машина «Roland 900». Типажний ряд «Roland 900» — це машини нового класу великих форматів аркуша (до ЮООх 1400 мм) з кількістю фарб до восьми і продуктивністю 13 тис. відбитків/год. Друкарські та передавальні циліндри подвійного діаметра забезпечують можливість друкування на ЗМ завтовшки до 1 мм. Машини обладнано численними пристроями автоматизації.

Для високоавтоматизованої великоформатної АРМ «Roland 900» економічним вирішенням одночасного друку з лицьового боку та зворотного моя® бути лише самостійна секція для друку зі звороту, що часто стає погрібною під час виготовлення картонної продукції.

Секцію для друку зі звороту в машині «Roland 900» розташовано на початку машини, щоб не вносити істотних змін до її конструкції. Стандартна версія призначена для друку на зворотному некрейдованому боці ЗМ. Щоб забезпечити оптимальну технологію друку зі звороту, на крейдованій поверхні погрібно використовувати УФ фарби. В цьому разі машину треба обладнати УФ сушаркою «Roland Seccomatic».

Для зручності обслуговування машини «Roland 900» із секцією друку зі звороту, наприклад під час зміни форм, встановлюється цоколь зав­вишки 556 мм. Це дає змогу обробляти повний стапель картону. Конст­рукція самонаклада порівняно з «Roland 900» без секції друку зі звороту не дуже змінилася. Лише кут підйому стола з пневмопасами став меншим (максимально допустима маса стапеля, що подається, — 2000 кг).

З накладного стола аркуші передаються за допомогою форгрейфера, циліндра накладного стола та передавального циліндра до ДЦ секції друку зі звороту. Після друку за допомогою ще одного передавального циліндра аркуш транспортується у передавальний пристрій першої секції друку з лицьового боку. Під ДЦ знаходиться повітряна траса з регульова­ними вентиляторами. У секції УФ сушіння розташовано рейки для проведення аркушів, що запобігають їх забрудненню.

Високий ступінь автоматизації поширюється, звичайно, і на секцію друку зі звороту.

Процес, обслуговування секції друку зі звороту відповідає високому ступеню автоматизації нового покоління машин. У машинах передбачено автоматизоване введення друкарських форм, дистанційне комп’ютерне регулювання суміщення, автоматичний, програмований пристрій зми­вання офсетного ПІ.

Фарбовий апарат секції друку зі звороту вбудовано під ФЦ. В його конструкції знайшли застосування такі технічні новинки, як осьовий рух валиків із безступеневим регулюванням, автоматичний поділ ланцюга фарбових валиків під час переривання друку, що знижує кількість макулатури, дистанційне регулювання фарбопередавальних валиків, дозування подачі фарби з пульта «Roland RCI», а також початковий режим робота фарбопередавальних валиків.

У ЗА серед багатьох інших застосовано ефект «дельта» для видалення забруднювальних частинок з друкарської форми під час друкування. Система автоматичного керування ЗА дає змогу практично позбавитися макулатурних відбитків та забезпечити швидке досягнення тиражної швидкості друку.

Офсетна АРМ «R907W+LVT» у складі семи друкарських секцій забезпечує друк у режимі «лице», а в складі ще одній друкарської секції

— друк у режимі «зворот». Машина має секції лакування та сушіння з відповідним подовженням. Ця машина є першою у світі машиною такого формату, що забезпечує за один прогін друк як із звороту, так і з лиця без перевертання аркуша. Поява подібної машини зумовлена збільшенням обсягів замовлень на пакувальні засоби, в яких необхідно здійснити друк на зворотному боці якої-небудь технічної інформації або інструкції з використання пакувальної продукції тощо.

Офсетна АРМ «R906LITLV» у складі шести друкарських секцій, двох лакувальних мсдулів і відповідних систем 14 (УФ) термоповітряних сушарок з використанням первинного лаку (праймера) та УФ лаку забезпечує дуже високий показник глянцю. Офсетна АРМ «R904» має чотири друкарські секції.

У 2000 р. фірма «MAN-Roland» повідомила про появу нової серії машин «Roland 200Е» формату 52x74 см, що інтегрувала в собі як нові серії машин «Roland 200», так і її не менш відомих «сестер» серії «Roland 300 (700...900)».

Основні переваги машини «Roland 200Е», які привертають до неї увагу споживачів, це:

Міжсекційна барабанна аркушепередача без забруднення; удосконалений ФА;

Друкарські форми завтовшки 0,1...0,3 мм, які не потребують загину; цифрове керування РЕСОМ з попереднім налагодженням машини; умонтований у приймальний пристрій пульт керування і подачі фарби RCI;

Шиберні ФА високоточної подачі;

Швидкість друку — 13 тис. об/год за будь-якої фарбовості; діапазон ЗМ — від найтонших паперів масою 1 м2 38 г до картону завтовшки 0,8 мм;

Найменші розміри серед машин подібного класу і формату (двофар - бова машина — 3663x2910 мм, чогирифарбова — 5416x2910 мм).

Напівформатні друкарські машини (500x700 мм) сьогодні є найпоши­ренішими. Саме з них часто починають освоювати промисловий випуск продукції акцидентною друку, виготовлення рекламної продукції, ети­кеток, пакування тощо. Кілька тисяч машин (понад 12 тис. секцій) та­кого формату успішно працюють у друкарнях різних країн світу і користу­ються неабиякою популярністю завдяки своїм простоті, витривалості, надійності, високоякісному друку, можливостям використання різнома­нітних матеріалів і виконання різних замовлень.

В основу нової серії машин «Roland 200Е» покладено простий, надій­ний та якісний ДА машини «Roand 201» трициліндрового компонування з ДЦ подвійного діаметра.

Дво - та багатофарбові машини «Roland 200Е» компонуються з окре­мих однофарбових секцій. Передача аркуша між ними здійснюється випробуваними на машинах «Roland 700...(900)» аркушепередавальними пристроями з подвійним діаметром передавальних циліндрів без будь - яких зовнішніх оболонок, що виключає забруднення. Вмикання натиску друкувальної групи здійснюється у два етапи, як у машинах «Roland 300, 700... 900»: спочатку контактують формний та офсетний циліндри, і лише після досягнення на поверхні офсетного ГП оптимальної товщини фарбового шару вмикається натиск між офсетним і друкарським цилінд­рами. Це забезпечує задовільне задруковування навіть першого аркуша.

Самонаклад на машинах серії «Roland 200Е» аналогічний самона­кладу машини «Roland 300» (з двома транспортувальними вакуумними пасами на накладному столі, пневматичними упорами вирівнювання аркуша з боку керування чи приводу, автоматичним пристроєм виявлення помилки у подачі аркуша та можливістю її виправлення до зупину машини).

Умонтований приймальний пристрій на машині «Roland 200Е» — низькостапельний, з можливістю ручного розвантаження стапеля заввишки до 500 мм під час роботи машини. Нахилене загородження приймального пристрою з прозорим верхом виконує одночасно дві функції: дає змогу якісно контролювати зони руху та укладання аркуша, а також є столом для перегляду контрольних відбитків. На нижній кромці цієї поверхні розміщено елементи дистанційного регулювання шиберів ФА і систем осьового та радіального суміщень (функції системи RCI). Тому друкар, знаходячись біля приймання, стежить за роботою машини і якістю друку.

Пульт цифрового керування з рідкокристалічним дисплеєм вмонто­вано у правий стояк торцевої частини приймального пристрою, тому окреме місце для його розміщення непотрібне. У зв’язку з цим виробнича площа для двофарбової машини «Roland 200Е» ненабагато перевищує 10 м2, а чотирифарбової — 15 м2.

Фарбовий апарат модернізовано (для виключення явища шаблону­вання) завдяки впровадженню систем регулювання положення точок і довжини ходу реверса розкочувальних циліндрів, а також можливості реверса у групи накочувальних фарбових валиків.

Зволожувальний пристрій з п’ятьма валиками забезпечує гнучкість для рівномірної подачі ЗР на всю друкарську форму. Систему зволоження оснащено модулем підготовки ЗР з контурами для його охолодження та рециркуляції, а також підтримки стабільності подачі спирту.

Ці два апарати мають індивідуальні приводи дукгорів, що забезпечує стабільність балансу «фарба—ЗР» та якість друку за будь-якої продуктивності машини (навіть до 13 тис. аркушів/год).

Якщо потрібно використати машину «Roland 200Е» для задрукову­вання картону (завтовшки до 0,8 мм), то фірма «MAN-Roland» може запропонувати опції та пристрої, що забезпечать додаткові умови для оптимального проходження аркушів картону різної жорсткості.

Таким чином, машини серії «Roland 200Е» є придатними як для акцидентного друку, так і для друкування на пакуванні в діапазоні товщини ЗМ 0,04...0,8 мм.

У 2000 р. розпочалося серійне виробництво машин «Roland 200Е», а перші з них уже успішно працюють на підприємствах Німеччини.

На рис. X (див. кольорову вклейку) показано поздовжній розріз і загальний вигляд машини «Roland 200Е», а в табл. 6.7 наведено технічні характеристики машин серії «Roland 200Е» фірми «MAN-Roland».

Таблиця 6.7. Технічні характеристики машин серії «Roland 200Е» фірми «MAN-Roland»

Показник

«Roland 202Е»

«Roland 204Е»

Кількість друкарських апаратів (секцій), шт. Продуктивність, тис. аркушів/год Максимальний формат аркуша, мм Мінімальний формат аркуша, мм Максимальний формат друку, мм Висота стапеля, мм (самонакладу/приймального пристрою)

Розміри машини, мм Установлена потужність, кВт

2

13

520x740 • 210x280 510x735 1245/500

3663x2910x2026

33

4

13

520x740

210x280

510x735

1245/500

5416x2910x2026

42

Машина «Roland 202ТОВ». Для створення комплексу з випуску пакування фірма «MAN-Roland» пропонує АРМ «Roland 202ТОВ» і висічний автомат «КАМА TS74». Друкарська машина «Roland 202 TOB»

— двофарбова з п’ятициліндровою схемою ДА. Перевага цієї схеми полягає в тому, що машина дуже компактна, а суміщення двох фарб на відбитку залежить лише від регулювання та налагодження механізмів ДА, тому несуміщення фарб фактично неможливе. ДЦ має подвійний діаметр порівняно з формним та офсетним циліндрами, що уможливлює друк на більш жорстких і товстих картонах.

Друкарська машина «Roland 202ТОВ» займає лише 5 Д м2 виробничої площі, а разом із зоною обслуговування — 5,5 м2. Особливу увагу звертаємо на три її основні параметри (див. табл. 6.8):

Діапазон ЗМ — від паперу масою 1 м2 40 г до картону завтовшки 0,8 мм (це єдина машина такого формату, здатна працювати з картоном подібної товщини); габаритні розміри;

Значну масу машини, що забезпечує стабільну і надійну роботу на високих швидкостях без вібрації та шумів.

Розглянемо конструктивні особливості основних вузлів машини «Roland 202 TOB».

Самонаклад і накладний стіл:

Електромеханічний пристрій підйому-опускання несучої плити стапеля самонакладу;

Система точного розподілу аркушів з каскадною подачею на наклад­ний стіл за допомогою спеціальної головки самонакладу,

Пневматичне оснащення системи подачі аркушів, роздування, вакуумні притискачі для відокремлення аркушів від стосу та їх початко­вого транспортування;

Накладний стіл з пневматичними транспортувальними пасами;

Нижні передні упори — пневматичні бічні упори зі швидким і точним налагодженням;

Фотоелектричний контроль відсутності аркуша, наявності здвоєного аркуша, перекосу аркуша та його подачі до передніх упорів із запізненням або випередженням;

Форгрейфер із прискореним зворотним рухом;

«нон-стоп» — система для беззупинного перезавантаження стапеля. Друкарська секція:

П’ятициліндрова система з розташуванням двох ОЦ навколо єдиного ДЦ подвійного діаметра, двофарбовий друк з високою точністю (відсутні передавальні механізми між двома секціями);

Централізована система суміщення по колу й осі другого ФЦ відносно першого під час роботи машини;

Розміщення всіх ведучих елементів у пило - та маслонепроникних кожухах із системою мащення за принципом масляної ванни;

Формні та офсетні циліндри працюють із контактними кільцями; швидко затискні планки кріплення та натягування друкарських форм; спиртова система зволоження «Roland-Matic» із системою охолод­ження та рециркуляцією;

Формні, офсетні та друкарські циліндри мають антикорозійне покриття;

Досконалі ФА — чотири накочувальних валики різного діаметра із системою точного юстування притиснення до друкарської форми, дук - торний та розкочувальний циліндри мають безсгупеневе регулювання руху. Вбудована система змивання фарбових валиків.

Приймальний пристрій:

Низькостапельне приймання з фотоелектронним контролем рівня верхньої кромки стапеля;

Пристрій розгладжування аркуша, що виводиться; система пневмогальмування аркуша, що виводиться; спеціальне «нон-стоп»-оснащення для беззупинної зміни стапеля; пристрій розпилення протизабруднювального порошку ВЕКОТ-6. Привід:

Кнопкове електронне дистанційне керування з центрального пульта на прийманні та інШиХ панелях машини;

Головний привід із забезпеченням плавної зміни швидкості; електроживлення — трифазний змінний струм.

Переваги друкарської машини «Roland 202 ТОВ»: розташування ФА з боку приймання полегшує роботу друкаря під час регулювання подачі фарб, змивання ФА та контролю машини під час друкування тиражу;

Автоматичне змивання ФА прискорює процес налагодження машини під час зміни фарб або переходу на друкування нового тиражу;

Зручна зміна друкарських форм за допомогою планок для швидкого натягування пластин зменшує час простою мЯтпини;

Центральний пульт керування друкарською машиною дає змогу друкареві уникнути зайвих пересувань та економить час, особливо при переході з одного тиражу на інший.

Значна кількість додаткових пристроїв, що розширюють технологічні можливості машини, дає змогу швидко та якісно виконувати замовлення на папері або картоні незначним тиражем (у межах 1000...5000 від­битків).

У табл. 6.8 наведено технічні параметри офсетних АРМ модельного ряду «Roland 200».

Висічний автомат «КАМА TS 74». Він досить компактний (займає лише 7,5 м2 виробничої площі), змонтований на моноблоці з інтегрова­ними в ньому віброгасниками. Постачається в одному блоці, завдяки чому швидко здійснюються монтаж і введення в експлуатацію. Цей автомат єдиний у своєму класі, що працює з невеликим форматом картону (540x740 мм). Призначений він для виготовлення малих і середніх партій продукції з легких та важких сортів картону, а також із мікрогофрокартону.

Переваги автомата: швидка зміна формату;

Каскадна подача аркушів з самонакладу «MABEG»; захоплення аркушів таке, як і у друкарській машині; просте обслуговування завдяки компактності (Г-подібна схема побу­дови);

Мала виробнича площа, яку потребує автомат (7,5 м2); прийнятна вартість порівняно з аналогічними автоматами інших ви­робників.

До базового оснащення входять самонаклад, подавальний стіл, висічний (штанцювальний) пристрій та приймання, а також електрооб­ладнання (3x380 В; 50 Гц).

Додаткові пристрої та спеціальне приладдя: запасна утримувальна рама; запасна висічна плита (зустрічна); малоформатна утримувальна рама;

Запасний комплект, що містить деталі, які спрацьовуються найшвидше; пристрій з електромотором типу «Awex» для видалення відходів картону;

Запасний ланцюг для пристрою «Awex»; додатковий стапельний візок на прийманні.

Принцип роботи автомата:

Із самонакладу, розташованого під прямим кутом до технологічної осі автомата, аркуші подаються каскадно горизонтальною площиною на подавальний стіл;

Вирівнювання аркуша на подавальному столі відбувається за перед­німи та бічними упорами:

Транспортувальні присоси передають аркуш широким боком до шини захоплювача;

Шина транспортує аркуш до висічної секції вузьким боком; за допомогою двох тяг і колінчастого вала рухається верхній стіл; висічений аркуш передасться до приймання зі стапелем, що автома­тично опускається, та пристроєм беззупинного режиму роботи («нон - стоп»).

Показник

«Roland 201ТОВ»

«Roland 202 ТОВ»

«Roland 204 ТОВ»

«Roland 204 НОВ»

«Roland 204 HOB+LVT»

«Roland 206 НОВ»

«Roland 206 HOB+LVT»

Формат паперу, мм: максимальний

520x740

520x740

520x740

520x740

520x740

520x740

520x740

Мінімальний

210x280

210x280

210x280

210x280

210x280

210x280

210x280

Фарбовість

1

2

4

4

4

6

6

Схема друку

1/0

2/0

4/0

4/0

4/0

6/0

6/0

Формат друку, мм

510x735

510x735

510x735

510x735

510x735

510x735

510x735

Товщина аркуша, що задруко - вуєтьса, мм

0,04...0,8-

0,04...0,8

0,04...0,8

0,04...0,8

• 0,04...0,8

0,04...0,8

0,04...0,8

Маса 1 м2 паперу, г

38

38

38

38

38

38

38

Швидкість друку, тис. об/год

13

13

12

12

12

12

12

Висота стапеля, мм: у самонакладі

1205

1205

1245

1175

1175

1175

1175

У прийманні

500

500

500

1040

1040

1040

104

Формат друкарської форми, мм

605x740

605x740

605x740

605x740

605x740

605x740

605x740

Товщина офсетної формн, мм

0,3

0,3

0,3

0,3

0,3

0,3

0,3

Формат офсетного ГП, мм

650x760

650x760

650x760

650x760

650x760

650x760

650x760

Товщина офсетного ГП, мм

1.9

1,9

1,9

1,9

1,9

1,9

1,9

Установлена потужність, кВт

15

17

33

41

80

52

90

Габаритні розміри, мм: довжина

2335

2335

5185

7202

7872

9462

10 132

Шнрниа

2360

2360

2905

2905

2905

2905

2905

Висота

1880

1880

1920

1920

1920

1920

1920

Маса, кг

5290

6300

15 430

17 850

19 205

24 685

26 700

Кількість друкарських секцій (п’атнциліндрового компону­вання), шт.

1

1

2

2

2

3

3

203

На рис. 6.14 показано схему побудови висіяного автомата «КАМА ТБ 74», а нижче наведено його технічні параметри.

І

МАШИНИ ФІРМИ «MAN'Roland—MAN-Mьller»

Рнс. 6.14. Схема побудови висіяного автомата «КАМА TS 74»: 1 — максимальний формат самонакладу, 2 — мінімальний формат самонакладу, 3 — бічна марка; 4 — місток; 5 — передні упори; б — шнна захоплювача; 7 — приймання; 8 — станція штанцювання; 9 — подавальний стіл Формат аркуша, мм:

Максимальний 540x740

Мінімальний 210x297

Максимальний формат внсічкн, мм 520x720

Продуктивність, відбнтків/год До 4500

Сила штанцювання прн повному форматі,

МН (т) 1,2(120)

Ширина кромки захоплення, мм 10

Висота різальних кромок, мм 23

Матеріал Папір і картон масою 1 м2 130... 1500 г

Завтовшки 0,14... 1,5 мм, мікрогофрокар - тон (Е-подібні хвилі) завтовшки до 1,8 мм

Машини типу «DICOweb». На виставці «Drupa 2000» фірма «MAN- Roland» демонструвала цифрові друкарські машини типу «DICOweb», що працюють одна за технологією класичного офсету, а інша — за технологією глибокого друку. Принциповою відмінністю цих машин була робота без заміни друкарських форм (вони експонувалися, стиралися і знову експонувалися в самих машинах багаторазово). Ці машини працюють за технологією «computer-to-press».

Технологія нового покоління друкарських машин грунтується на цифровій зміні замовлень (Digital Change Ower). Вона дає змогу створю­вати та замінювати зображення на друкарській формі безпосередньо в машині. Концепція «DICOweb» охоплює майже весь цикл друкарського виробництва: від цифрового оброблення інформації і передачі даних через цифрову систему додрукарської підготовки до високопродуктивного друкарського процесу. «DICOweb» відкриває нові перспективи раціональ­ного та суцільно автоматизованого поліграфічного виробництва з високим рівнем якості готової продукції (без використання фотоплівок, монтажів і традиційних друкарських форм). Концепція «ВІСОлуєЬ» — це новий рівень виробничих можливостей.

Передумови створення «ОІСОпеЬ». Друк на замовлення, роздільний друк тиражу, випуск регіональних видань, вибіркові палітурні роботи і друкування у присутності замовника — найактуальніші завдання сучасної друкарні. Постійно зростають вимоги до ефективності друку­вання тиражів в одну-дві фарби та невеликих тиражів повноколірної продукції (до 10 тис. примірників). А кількість таких замовлень дедалі збільшується.

Сьогодні більшість друкарень застосовують офсетний друк, що харак­теризується високим рівнем якості та малими виробничими витратами. Проте під час друкування малих тиражів він фактично не дає прибутку. Процеси автоматизації та раціональної організації офсетного вироб­ництва дали змогу компенсувати деякі вади цього способу друку. Однак його рентабельність все ще прямо пропорційно залежить від друкування великих тиражів.

Застосування офсетного способу друку за нинішніх умов може принести прибуток, якщо орієнтуватися на цільові групи замовлень, виконувати оперативні роботи, знизити вартість зберігання готової продукції, зменшити тривалість друкування і, нарешті, врахувати всі інші вимоги ринку. Намагаючись підтримувати свою конкуренто­спроможність, друкарні часто змушені мінімізовувати прибуток, стикаючись із ще більшою конкуренцією.

Перспективи ринку друкованої продукції. Обов’язкова умова економічно вигідного виробництва невеликих тиражів — зменшення витрат на виготовлення друкарських форм і часу на переналагодження. Оптимізації лише процесу друкування недостатньо, треба поліпшити рівень продуктивності всіх стадій поліграфічного виробництва. Важливу роль відіграють також кількість завдань й обсяги замовлень. У цих питаннях власники друкарень прагнуть необмеженої гнучкості.

Відповідно пріоритети капіталовкладень мають змінюватися. Ак­центи слід робити не на придбанні високошвидкісного обладнання, а на здешевленні операцій з виготовлення форм та на інтегрованості дру­карських систем, які формують основу ефективності виробництва неве­ликих тиражів. Саме таким чином реалізуються прибутковість кожного замовлення, можливість більшої концентрації на цільових групах.

«ВІСОууєЬ» — друкарська машина майбутнього. «ОІСОуєЬ» втілює результати логічної еволюції технологій «сотрШеМо-Шт» та «сотрШег- Ю-рІаІе». Це — високотехнологічна машина, що працює за принципом «сотрШеМо-ргезз», розроблена і виготовлена для задоволення особливої вимоги ринку — якісного повноколірного друку невеликих тиражів. Її перевагами є швидке переналагодження, застосування відповідних витратних матеріалів, мала кількість відходів, простота в керуванні та високий рівень автоматизації й гнучкості. Ці унікальні характеристики зумовлюють надзвичайну популярність технології «сотриІеМо-ргезз» серед провідних поліграфістів світу, переваги якої наведено нижче.

Технологія звичайного друку Дорогі друкарскі форми, великі витрати на переналагодження Кілька операцій переналагодження Великі виробничі тиражі Висока швидкість друку

Великі формати

Великі капіталовкладення у друкарську технологію

Високі витрати на зберігання готової продукції

Неповне врахування інтересів цільових груп споживачів

Економічна ефективність при великих

Обсягах друку

Вчорашня

Т ехнологія друку «сотриІег-<о-рге83» Низькі ціни на друкарські форми, швидке переналагодження Часті операції переналагодження Невеликі виробничі тиражі Швидкість друкарської лінії адаптується до конкретного замовлення Малоформатні машини Капіталовкладення у друкарскьу лінію та експонування Друк на замовлення

Врахування інтересів усіх цільових груп споживачів

Ефективність при частій зміні робіт Сьгоднішня та завтрашня

Повністю модульна конфігурація. «ОІСОууєЬ» — висока гнучкість побудови машини відповідно до індивідуальних потреб замовника. Сумісні модульні компоненти і блоки створюють досконалу цифрову друкарську систему майбутнього. Машина має широкий діапазон конфі­гурацій (змінна кількість подвійних друкарських модулів, різноманітні варіанти дооснащення для кожної друкарської пари, а також додаткові компоненти та післядрукарське обладнання). Високий рівень автомати­зації, індивідуальний привід кожного вала, поєднання з додрукарською дільницею і майже необмежене застосування оброблення «он-лайн» дають змогу виконувати різноманітні замовлення.

Завдяки спеціально розробленій складній модульній концепції керу­вання, що об’єднує всі механічні, електричні, електронні та логістичні компоненти, можна легко вносити зміни в конфігурацію машини на вимогу замовника.

Доступність задля майбутнього прогресу. (гВІСОугеЬ» — єдина сьогодні система «сотртег-Ю-ргєзб», що об’єднує кілька виробничих операцій «он-лайн». Навіть базова версія друкарської системи може оснащуватися такими опціями, як, наприклад, розмотування, поаркушеве викладання або брошурування. Усі пристрої для післядрукарського оброблення мають модульний дизайн. Подальше вдосконалення машини спрямовується в бік розширення форматного діапазону.

«СотриІег-Іо-рге5Б»: раніше і сьогодні. Раніше формні пластини експонувалися та розміщувалися на ФЦ, згодом операція «сотрШеМо - ріаге» була перенесена безпосередньо до машини. Однак технологічний процес вимагав застосування друкарських форм.

На відміну від традиційних систем «сотрШег-Іо-ргєбз», система «ОІСОуєЬ» працює за принципом інтегрованого керування процесом нанесення зображення. Продукування зображення, його видалення і повторне нанесення здійснюються в машині без використання фото­плівок або традиційних друкарських форм. Для цього фірма «МАИ - Иоіапсі» розробила унікальний термальний трансферний метод нане­сення зображення — метод ВІСО («цифрове переналагодження»).

Операція продукування зображення за таким методом розпочинається від аналізу наявних цифрових даних, які швидко, автоматично (без утручання оператора) передаються безпосередньо на ФЦ.

Основи технології ШСО. Нанесення зображення. На термальну трансферну стрічку, що контактує з чистою поверхнею циліндра, нанесено спеціальне полімерне покриття, розроблене фахівцями фірми «МАМ-Ііоіапсі». 14 промінь високої роздільної здатності нагріває покриття стрічки відповідно до генерованих цифрових даних та експонує зображення на ФЦ.

Фіксація зображення. Здобуте зображення фіксується нагріванням, забезпечуючи стабільність друкування тиражу. Потім здійснюється операція зволоження через сталеву поверхню циліндра, і своєрідна друкарська форма готова для традиційного офсетного друку зі зволоженням.

Видалення зображення. Коли тираж надруковано, фарба і термальний трансферний матеріал видаляються з циліндра за допомогою спеці­ального змивного розчину й очищувальної тканини. Після цього на циліндр можна наносити нове зображення.

Переналагодження машини. Операція нанесення зображення триває лише 2 хв, а повне переналагодження машини здійснюється за 10 хв. Друкарська машина здатна оперативно друкувати високоякісні відбитки без попереднього налагодження (це особливо важливо, коли потрібно надрукувати невеликий тираж кольорової продукції).

Автоматичний контроль фарбових секцій, суміщення, регулювання фарби і можливість постійно спостерігати за рухом рулону дають змогу значно зменшити кількість відходів.

Якість. Друкування здійснюється з високою роздільною здатністю (понад 3200 точок/дюйм). Процес нанесення зображення гарантує точне суміщення фарб і друку з обох боків.

Рентабельність. Фотоплівки і дорогі друкарські форми не використо­вуються, тобто можна значно знизити витрати на друкування тиражу.

Навколишнє середовище. Оскільки «ОІСОлуєЬ» не потребує викори­стання ані фотоплівок, ані формних пластин, це безпечна для довкілля технологія. Засоби, що використовуються для видалення зображення, також екологічно безпечні, а використані трансферні стрічки (касетні картриджі) можна повертати для утилізації сервісним партнерам фірми «МАІЧ-Яоіапсі».

Методи зміни формату. Можливість нанесення і видалення зобра­ження під час друкування дає змогу друкарям комбінувати виготовлення друкарських форм з інтегрованою рукавною технологією для друкар­ських форм й ОЦ. Завдяки використанню індивідуальних приводів кожного циліндра процес вибору виробничих форматів досить гнучкий.

Формат друку можна змінювати двома способами. Перший — швидка, проста і безпечна заміна рукава на інший (з іншою товщиною стінки) — використовується для зміни довжини задруковуваного формату не більше, ніж на 200 мм.

Другий спосіб полягає у заміні ФЦ, коли формат потрібно збільшити різко. В цьому разі фахівці фірми «МАМ-Ііоіапсі» адаптують друкарську секцію до нового циліндра. При цьому оператор може використовувати попередній рукав. У рукавній технології на ФЦ немає зазорів, а отже, площа задруковуваного паперу є максимальною.

Простота експлуатацій Пульт керування — це своєрідне серце машини. Він дає змогу керувати всіма функціями системи: від розмоту - ання рулону до кінцевого оброблення продукції, включаючи цифрові операції з нанесення зображення. Роботу оператора полегшує графічний екран. Переналагодження відбувається як тільки інформація надходить до машини. Інтегрована система логістики дає оператору поради щодо оптимальних характеристик налагодження.

Інтерфейс передачі даних через ІБВИ або Мегпеї дає змогу під час роботи діагностувати всі параметри роботи машини. Таким чином, непо­ладки швидко фіксуються і можуть усуватися без зайвих затрат часу.

Машина «ВІСОуеЬ» характеризується полегшеним обслуговуванням та ергономічним дизайном. Усі встановлювані або замінювані компо­ненти, що обслуговуються, легко доступні через спеціальні модулі, розта­шовані між друкарськими секціями і марковані різними кольорами. Опе­рації з переміщення всіх циліндрів також полегшуються завдяки наявності індивідуальних приводів. Додаткова ергономічна характе­ристика системи «ОІСОуєЬ» — низький шумовий рівень (порівняно з машинами традиційної технології).

Висока економічна ефективність. Під час друкування повно - колірної продукції невеликими тиражами (1000...20 000 примірників) «ВІСОуеЬ» є найкращим виробничим рішенням серед усіх друкарських систем (електронних і таких, де друкарські форми виготовляються традиційним способом). «ОІСОуеЬ» сприяє зменшенню витрат на виробництво і збільшенню діапазону тиражів (500...30 000 копій).

Використання цієї системи забезпечує швидке повернення капітало­вкладень завдяки зменшенню часу на переналагодження, низькій кіль­кості відходів, простоті обслуговування і високому рівню автоматизації. Оптимальне співвідношення ціна/якість обумовлює популярність машини «ВІСОуеЬ» серед провідних друкарень світу, технічні характе­ристики якої наведено нижче.

Ширина рулону, мм 300...520

Довжина порізки Змінюється

Швидкість друку, м/с 3,5

Продуктивність, тис. відбитків/гол 20

Друкарський процес Традиційний офсет (у майбутньому кількість

Методів збільшиться)

Кількість друкарських секцій, шт. Будь-яка (нині — до шести)

Привід Окремі двигуни

Подача фарби Автоматична

Контроль суміщення Автоматичний

Вимірювання оптичної густини Вбудоване

Тривалість зміни друкарських форм, хв 8 (розрахунковий час залежить від формату)

Очищення гуми Автоматичний змивний пристрій

Роздільна здатність, точок/дюйм 3200

Максимальний тираж, тис. копій ЗО

Лазер 830 нм (лазерний діод)

Габаритні розміри (ширина х висота), м Задруковувані матеріали

Викладання

Керування даними

4,6 х 2,3 (довжина згідно з конфігурацією) Будь-які (залежно від типу оброблення та суші­ння)

Фальцювальний апарат, аркушеве викладання, рулонне намотування

Система РЕСОМ, контроль операцій, регулюван­ня, попереднє налагодження

Система РЕСОМ. Фірма «MAN-Roland» розробила цифрову електронну систему керування вищого рівня РЕСОМ, за допомогою якої можна об’єднати в одну мережу всі друкарські машини фірми (АРМ і PPM) з іншими виробничими підрозділами й адміністративними відділами друкарні.

Основа і перший рівень системи — це PEC (Process Electronic Control),

— контроль, що охоплює друкарські машини з усіма інтегрованими на пульті РРС (РЕСОМ—Press-Center) функціями керування та регулю­вання. На рівні РЕС можна об’єднати в мережу будь-яку кількість друкар­ських машин фірми.

Рівень РЕО (Process Electronic Organisation) відповідає середньому рівню системи РЕСОМ і виконує функції поліпшення організації роботи в друкарському цеху, стандартизації процесів і значного скорочення часу переналагодження машин.

Ядром цього рівня є станція ТРР, де централізовано для всіх машин закладаються параметри замовлення для попереднього налагодження машини, які передаються на друкарську машину. Дані для встановлення подачі фарби станція ТРР одержує від пристрою для сканування форм EPS або безпосередньо з сектора додрукарських процесів.

Третій, вищий рівень системи РЕСОМ — це РЕМ (Process Electronic Management), відповідає адміністративному сектору і забезпечує зв’язок з іншими підрозділами друкарні. З друкарської машини і станції ТРР будь-коли можна передати потрібну інформацію про витрати матеріалів і виробничий процес, що дає можливість ефективніше планувати роботу.

За допомогою станції ТРР і локальної мережі інформація про друкар­ське зображення надходить на пульт керування через інтерфейс РРІ (РЕ­СОМ Press Interface) в режимі «in-line» (приєднання).

Якщо сканер EPS не зв’язаний з машиною, то використовуються маг­нітні картки «Jobcard». Розмірами з кредитну картку і з відповідним пристроєм зчитування ці магнітні картки є новим типом накопичення даних на машинах «Roland» марок 200, 300, 700, 800. На кожній «Jobcard» можуть бути записані дані попереднього налагодження зон подачі форм для всього замовлення. їх упровадження дає багато переваг: дані замовлень швидко записуються і зчитуються; завдяки невеликим розмірам з ними легше працювати й простіше архівувати; вони дешевші від касет; їх стійкість досягає 100 тис. циклів записування/зчитування.

Новими доповненнями до пульта «РЕСОМ—Press-Center» є автома­тичне налагодження подачі фарб у разі зміни замовлення, LC S-стабілі­зація «балансу фарба—ЗР» і режим «швидкого старту», які суттєво допомагають друкареві зменшити макулатурні відходи.

Безпосереднє налагодження ФА, контроль якості, автоматична під­тримка стабільності режимів роботи і ряд інших функцій у машинах фірми «MAN-Roland» виконує система «Roland CCI», функції якої інтегровано в пульт керування РРС.

Система CCI автоматично за пробним відбитком вимірює й регулює оптичну густину фарби під час налагодження ФА та друкування тиражу. Високочутливий денситометр визначає відхилення оптичної густини, які людське око вже не сприймає, і подача фарби регулюється після підтвердження команди друкарем. Система CCI фіксує якість друку, оскільки всі дані вимірювань протоколюються. У базі даних зберігається інформація про 5000 раніше виконаних замовлень. У процесі виготов­лення поточного тиражу можна підготувати до друку наступні замов­лення. Система «Roland CCI» може під час регулювань постійно порівню­вати нові дані з попередніми.

Четверте покоління CCI-пристроїв вимірювання оптичної густини фарби забезпечує нові можливості: нова вимірювальна головка дає змогу здійснювати вимірювання контрольної шкали завширшки 4 мм, що скорочує на 33% витрати паперу на контрольні шкали.

Новий CCI-пристрій вимірює комплектну контрольну шкалу аркуша формату 74x104 см менш як за 14 с і на екрані монітора відображає наявні відхилення в кольорі. Коригування фарбових ножів друкарських секцій займає 4 с.

Економічною альтернативою системи CCI є «Roland Multi CCI» — варіант автоматичного регулювання подачі фарби, за допомогою якого можна денситометрично регулювати його на кількох машинах.

Висока вартість ЗМ у пакувальній промисловості стимулювала ство­рення фірмою «MAN-Roland» системи «Multi CCI 2D» з двокоординат - ною денситометрією, що дає змогу розміщувати контрольні шкали в будь-якому місці ЗМ.

Приставка 2D у позначенні системи означає можливість вимірювати оптичну густину в будь-якій точці відбитка. Вимірювальна головка, аналогічна головці пульта системи CCI, переміщується не тільки горизон­тально, а й вертикально по поверхні відбитка і можна проводити вимірю­вання у будь-якій його точці.

Систему «Multi CCI 2D» вмонтовано в окремий пульт, який постача­ється у двох варіантах: форматів 74х 104 і ЮОх 140 см. До нього можуть під’єднуватися для автоматичних вимірювань й регулювання до восьми машин. Можливий контроль якості друку на машинах, не під’єднаних до системи «Multi CCI 2D».

Під час друкування замовлень з використанням сучасних вимірю­вальних і регулювальних пристроїв автоматично надходить велика кількість даних. У процесі перетворення ці дані й видають додаткову об’єктивну інформацію, наприклад таку: коли з’явилися відхилення оптичних параметрів друку і як швидко їх коригували; коли і як часто брали пробні аркуші; чи відхилення якості друку не перевищує меж допуску; відхилення якості є на всій ширині друку чи лише в окремих зонах подачі фарби.

Для користувачів системою CCI створено дві програми перетворення даних. Результати можуть виводитися на екран монітора або на кольо­ровий принтер.

Гістограми в системі CCI відображають розгорнуті під час друкування всього тиражу відхилення оптичних параметрів друку.

Спеціальна програма «Звіт CCI» забезпечує збір усіх протокольних даних і друкування їх на кольоровому принтері.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.