Аркушеві приймально-вивідні пристрої
Такі пристрої встановлюють у рулонних машинах поряд з фальцювальними апаратами і зошитовими приймально-вивідними пристроями для випуску в разі необхідності аркушевої продукції. Наприклад, на газетній РРМ, призначеній для районних друкарень, при наявності аркушевого приймання можна друкувати (крім сфальцьованих газет) бланки або малотиражні газети, які займають тільки половину ширини стрічки. На іншій її половині друкують другу двобічну газету. їх зручніше виводити на аркушевий приймально-вивідний пристрій, а потім розрізувати, оскільки після фальцювання довелося б вручну виймати примірники різних газет один з одного.
В аркушевому приймально-вивідному пристрої стрічка передусім розрізається на аркуші. Після розрізування паперової стрічки аркуші переміщуються суцільним потоком із великою швидкістю. Відразу укласти їх у рівний стапель неможливо, тому в приймальних пристроях після розрізування паперової стрічки здійснюється підбирання або передбачаються інтервали (просвіти) між аркушами, а потім їх сповільнення перед викладанням на приймальний стіл.
Одну із схем аркушевого приймання з підбиранням аркушів зображено на рис. 7.22, а. Надрукована стрічка 2 між циліндрами 1 і 3 розрізується, після чого циліндр 4 забирає аркуші, підбираючи їх по два-три разом. Підбиральний циліндр обладнано двома парами захоплювачів (рис. 7.22, б) або графейок. Захоплювачі 2 приймають черговий аркуш від подавального циліндра 1, а захоплювачі 3 утримують попередній під час приймання наступного аркуша. Потім з подальшим обертанням
Рис. 7.22. Схема аркушевого приймально-вивідного пристрою РРМ |
Циліндрів захоплювачі З затискують аркуші, що ще є на циліндрі. В зоні А на рис. 7.22, а підібрані аркуші забирає циліндр 5, сповільнює їх рух і в зоні В передає на мінімальній швидкості в захоплювачі ланцюгового конвеєра 7, який виводить аркуші на приймальний стапель б.
Складність конструкції, особливо підбирального та сповільнюваль - ного циліндрів, є недоліком цього пристрою.