Cправочник агронома

Сорго

В республіці у виробництві найбільш поширені зернове і цукрове сор­го. На великих площах вирощують сорго-суданкові гібриди.

Зернове сорго при збиранні у восковій і повній стиглості використо­вують на монокорм, з цукрового в фазі молочно-воскової і воскової стиг­лості заготовляють силос, із зеленої маси цукрового сорго, суданської трави і сорго-суданкових гібридів виготовляють сінаж, при висушуванні—>

190. Способи сівби і норми висіву сорго залежно від призначення

Призначення

Спосіб сівби

Норма висіву, кг

TOC o "1-5" h z На зерно і силос Пунктирний 4—6

На силос Широкорядний 10—15

На зерно і силос » 10—15

На сіно, зелений корм » 15—20

На сіно, зелений корм Звичайний рядковий 20—25

сіно. Сорти і гібриди цукрового сорго, а також сорго-судашюві гібриди за типом використання умовно поділяють па силосні й укісні.

Силосні сорти і гібриди характеризуються високою врожайністю зе­леної маси з підвищеним вмістом цукру (16—18%). Збирають їх в фа-

191. Продуктивність сорго цукрового в чистому посіві і сумішках (за даними Всесоюзного НДІ кормів)

Урожайність, ц/га

Культура

Вихід протеїну, ц/га

зеленої маси

сіна

Сорго, чистий посів

217,3

26,9

2,73

Сорго - f - чина

156,6

43,4

4,86

Сорго + соя

212,7

51,8

4,00

Сорго -+- вика яра

190,2

37,3

3,09

зі молочно-воскової і воскової стиглості. Укісні сорти, що використовують на зелений корм, сіно і сінаж, відзначаються швидким ростом до фази викидання волоті, добре відростають після скошування або спасування. Біологічні особливості. Рослина посухостійка, солевитривала, світло­любна, короткого дня. Транспіраційний коефіцієнт 150—200. Добре ви­користовує опади другої половини літа. Мінімальна температура пророс­тання 10—12°, оптимальна 25—30°. Вегетаційний період 90—150 днів. Запилення переважно перехресне. Росте на різних грунтах, але краще вдається на чорноземах.

Протягом тривалого періоду рослини сорго можуть інтенсивно кущи­тись, а після скошування швидко відростати, що забезпечує одержання 2—3 укосів. Тривалість вегетаційного періоду сортів і гібридів ранньо­стиглої групи становить 100—110, середньостиглої— 110—120 днів.

Агротехніка. В сівозміні сорго розміщують після просапних, зерно­бобових і озимих злакових культур. До сівби, навесні, старанно очищають грунт від бур’янів, знищуючи їх у фазі проростків за допомогою кількара­
зових культивацій і боронувань. Повне мінеральне добриво вносять під зяблеву оранку і частково під весняну культивацію з розрахунку по 60—• 90 кг N, Р і К, а в рядки під час сівби по 10—15 кг N і Р на гектар.

Сіють слідом за кукурудзою при температурі грунту 13—15° на глиби­ні 10 см. Насіння протруюють гранозаном (з барвником) або меркур - бензолом з розрахунку 1 —1,5 кг на 1 т насіння. Глибина загортання на­сіння 3—5, у посушливу погоду 6—8 см.

Сумісні посіви. У Лісостепу рекомендовані такі сумішки на зелений корм (норми висіву насіння, кг/га): сорго 20+сої 65; сорго 18+чини 80; сорго 18 + вики ярої 80. У Степу — сорго 15+сої 50.

Після сівби необхідне прикочування. На широкорядних посівах прова­дять два-три міжрядних обробітки. Бур’яни в рядках знищують гербіци­дами. В підживлення після першого розпушення дають N20P30.

Збирають на зерно у фазі повної стиглості зерновими комбайнами, на силос — у молочно-восковій стиглості, на зелений корм — від виходу в трубку до колосіння.

Способи сівби і норми висіву сорго залежно від призначенця наведено в таблиці 190, орієнтовну продуктивність у чистому посіві й сумішках — в таблиці 191.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.