Ш ляхи підвищення ефективності захисту рослин
Важливими завданнями служби захисту рослин є забезпечення високої ефективності у боротьбі з шкідливими організмами при мінімальних витратах препаратів і інших засобів, а також запобігання забрудненню пестицидами навколишнього середовища та вирощуваної продукції.
З цією метою на підставі даних прогнозу і фактичного заселення (зараження) рослин слід планувати оптимальні обсяги обробок пестицидами проти хвороб, шкідників і бур’янів, поєднуючи їх з агротехнічними, біологічними та іншими заходами.
Доцільно провадити в одному технологічному циклі декілька операцій, які спрямовані одночасно проти хвороб, шкідників і бур’янів, застосовуючи при цьому комбіновані обробки інсектофунгіцидами, гербіцидами і вносячи мінеральні добрива.
По можливості перевагу слід віддати малооб’ємному та ультрамало - об’ємному обприскуванням. Щоб робоча рідина при дрібнокраплинному обприскуванні не випаровувалась, треба додавати до неї, як вже вказувалося, антивипаровувач або розводити препарати не у воді, а в ЗО °/о-ному водному розчині аміачної селітри чи сечовини. Для кращого змочування рослин до робочих рідин додають клейкі речовини — препарати ОП-7, ОП-Ю чи ін.
Враховуючи особливості розвитку шкідливих організмів, їх розподіл на полі, в саду доцільно провадити вибіркові крайові та інші локальні обробки. Суцільні обробки по можливості треба заміняти стрічковими, знижуючи норму витрати хімічних засобів на одиницю площі. Важливо також запобігати втратам пестицидів під час приготування робочих рідин та їх застосування.