Cправочник агронома

Нут

Біологічні особливості. Пут найбільш посухостійкий порівняно з ін­шими зернобобовими культурами. Добре переносить грунтову й повітря­ну посуху. Коефіцієнт транспірації 290—350.

Росліша теплолюбна, хоч насіння може проростати і при низьких температурах (2—4 °С), а сходи витримують короткочасні приморозки (до 5—7 °С). Оптимальна температура для проростання насіння 20—25 °С.

Нут належить до рослин довгого дня — розвиток його при довгому дні прискорюється, а при короткому — затримується. Тривалість вегетаційного періоду 85—115 днів.

До грунтів маловибагливий. Добре росте не тільки на чорноземах, а й на піщаних і солонцюватих грунтах.

Місце в сівозміні. Добрі врожаї дає при сівбі після озимих і просап­них культур.

Обробіток грунту такий самий, як і під інші зернобобові культури.

Удобрення. Порівняно з іншими зернобобовими нут менше реагує на кислотність грунту. На легких грунтах вносять азотні й калійні добри - ва, а на чорноземах і темно-каштанових — фосфорні. Норма їх становить ЗО—45 кг/га поживної речовини кожного елемента.

Сівба. Для сівби придатне насіння з урожаю тільки попереднього року. За місяць до сівби його протруюють ТМТД або фентіурамом (2— 4 кг/т), а в день сівби обробляють нітрагіном і мікродобривами, серед яких особливо ефективні сірчанокислий цинк і молібденовокислий амоній.

Сіють зразу ж після сівби ранніх ярих культур. Спосіб сівби — звичайний рядковий. Широкорядний спосіб з міжряддями 45 см більш ефективний лише на забур’янених площах. Норма висіву при широкоряд­ному способі — 0,5 млн./га, а при звичайному рядковому — до 1 млн./га схожих насінин. Глибина загортання насіння 9—10 см, а при пересиханні верхнього шару грунту її збільшують до 12 см.

Догляд за посівами починається з коткування поля і мало відріз­няється від догляду за іншими зернобобовими. Для розпушування грун­ту і знищення бур’янів проводять до - і післясходове боронування, а на широкорядних посівах — міжрядний обробіток.

Збирання врожаю. Нут збирають при повній стиглості насіння одно­фазним способом. Оптимальним строком для його проведення є період, коли стулки бобів сухі, а зерно добре відділяється від них при обмоло­чуванні. Затягування із збиранням призводить до втрат урожаю, особли­во в суху жарку погоду, коли плодоніжки пересихають і боби легко обламуються. В такому випадку урожай збирають вранці, коли рослини й насіння вологіші. Після обмолочування насіння зразу ж очищають і зберігають у сухих приміщеннях.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.