Груша
Літні сорти
Бере Жіффар. Дерева середньорослі, недостатньо морозостійкі, вступають у плодоношення на 5—6-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру, зеленувато-жовті, з густим червоним рум’янцем. М’якуш білий, ніжніш, соковитий, десертний, кислувато-солодкий. Сорт вибагливий до родючості грунту, стійкий проти парші. З айвою зростається погано. Районований у більшості областей, за винятком Житомирської, Дніпропетровської, Закарпатської, Полтавської, Сумської, Харківської, Чернігівської і Черкаської.
Вільямс. Дерева середньорослі, зимостійкість низька, вступають у плодоношення на 4—6-й рік, урожайність висока. Плоди великі, світло-жовті, часто з ніжним рожевим рум’янцем. М’якуш жовтуватий, ніжний, винно - солодкий з мускатним присмаком. Сорт не вибагливий до грунтових умов, стійкий проти парші, з айвою зростається погано. Районований у Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Кримській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.
Корсунська. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру та великі, світло-зелені, при достиганні жовтуваті з ніжним рожевим рум’янцем. М’якуш білий, соковитий, маслянистий, солодкий, смачний. Сорт стійкий проти парші, добре зростається з айвою. Районований у Київській та Полтавській областях.
Мліївська рання. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 5—6-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру, зеленувато-жовті, з незначним рум’янцем. М’якуш білий, ніжний, маслянистий, соковитий, солодкий. Сорт не вибагливий до умов вирощування, добре зростається з айвою, стійкий проти парші. Районований у Житомирській, Київській, Тернопільській, Черкаській та Чернігівській областях.
Улюблена Клаппа. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 7—8-й рік, урожайність висока. Плоди великі або середнього. розміру, зеленувато-жовті з зеленим або яскравим мармуровим рум’янцем. М’якуш білий, ніжний, дуже соковитий, винносолодкий. Плоди десертні, слаботранспортабельні. Добре зростається з айвою. Районований в усіх областях.
' Бере Боск. Дерева середньорослі, слабозимостійкі, вступають у плодоношення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди великі, недостиглі зеленуватого, а при достиганні гарного золотистого забарвлення. М’якуш жовтуватий, ніжний, соковитий, винносолодкий з мигдальним ароматом. Плоди десертні, транспортабельні. Стійкий проти парші, з айвою не зростається. Районований у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Кримській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій і Чернівецькій областях.
Десертна. Дерева середньорослі, середньої зимостійкості, вступають у плодоношення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди великі, золотисто - жовті, із загаром на сонячному боці. М’якуш кремовий, маслянистий, дуже соковитий, винносолодкий з мигдальним ароматом. Стійкий проти парші. Районований у Кримській області.
Добра Луїза. Дерева сильнорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди невеликого розміру, жовті з яскраво-червоним рум’янцем. М’якуш білий, соковитий, ніжний, солодкий, з приємною кислотністю. Добре зростається з айвою. Районований у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Кримській, Львівській, Ровенській, Херсонській, Хмельницькій та Черкаській областях.
Щедра. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди великі, жовті, з гарним темно - червоним рум’янцем. М’якуш жовтуватий, соковитий, винносолодкий. Стійкий проти парші та плодової гнилі. Районований у Полтавській і Ровенській областях.
Бере Арданпон. Дерева сильнорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 6—8-й рік, урожайність висока. Плоди великі, зеленувато-жовті, при достиганні — світло-жовті. М’якуш білий з ледь помітною жовтизною, ніжний, соковитий, винносолодкий, з приємною терпкістю, десертний. Добре зростається з айвою, плоди уражуються паршею. Районований у більшості областей, за винятком Волинської, Ворошиловград - ської, Житомирської, Полтавської, Ровенської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької і Черкаської.
Вітчизняна. Дерева сильнорослі, в степових районах Криму зимостійкі, вступають у плодоношення на 5-й рік, урожайність висока. Плоди великі, зеленувато-жовті з численними дрібними сіруватими цятками. М’якуш кремовий, маслянистий, соковитий, солодкий, злегка кислуватий з ароматом. Стійкий проти парші, добре зростається з айвою. Районований у Вінницькій та Кримській областях.
Деканка зимова. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 6—7-й рік, урожайність середня. Плоди переважно великі, зелені та зеленувато-жовті з рум’янцем на освітленому боці. М’якуш білий, ніжний, винносолодкий, з ароматом. Погано зростається з айвою, плоди уражуються паршею. Районований у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Кримській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Хмельницькій і Чернівецькій областях.
Жозефіна мехельнська. Дерева слаборослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення гіа 8—-9-й рік, урожайність середня. Плоди дрібні, зеленуваті, при достиганні — світло-жовті. М’якуш жовтуватий, десертний, винносолодкий з легким ароматом. Стійкий проти парші, добре зростається з айвою, потребує регулярного омолоджувального обрізування. Районований у Вінницькій, Волинській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Ровенській, Хмельницькій і Черкаській областях.
Кюре. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на
7— 9-й рік, високоврожайні. Плоди великі, при рясному врожаї — середні, зелені, при достиганні — жовто-зелені, блискучі з іржастою смужкою вздовж плода. М’якуш білий, соковитий, кисло-солодкий, терпкий. Добре зростається з айвою, стійкий проти парші. Районований у більшості областей, за винятком Вороншловградської, Житомирської, Київської, Сумської, Харківської, Чернігівської.
Олів’є де Серр. Дерева середньорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 6—8-й рік, урожайність середня. Плоди середнього розміру, зеленувато-жовті з загаром на освітленому боці, десертні, вип - носолодкі з специфічним ароматом. Уражується паршею, погано зростається з айвою. Районований у Запорізькій, Кримській, Одеській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.