Cправочник агронома

Засоби індивідуального захисту

Всі працюючі з пестицидами повинні забезпечуватись засобами інди­відуального захисту (спецодяг, спецвзуття, рукавиці, респіратори, захисні окуляри) за рахунок колгоспів і радгоспів. Засоби індивідуального за­хисту підбирають для кожного працівника і закріплюють за ним на весь період робіт. Основною метою застосування їх є запобігання проникнен­ню пестицидів в організм людей через органи дихання і шкіру, а також в очі. Органи дихання захищають за допомогою респіраторів і ватно - марлевих пов’язок.

Вітчизняна промисловість випускає кілька марок респіраторів: про - типилові — моделі ПБ-1 «Лепесток», «Астра-2», Ф-62Ш, У-2К, РП-К; протигазовий РПГ-67; універсальні РУ-60, РУ-бОм.

Під час роботи з нелеткими препаратами (дилор і т. п.) органи ди­хання треба захищати протипиловими респіраторами, з леткими (мета - фос, фталофос, гексахлоран) — протигазовими або універсальними з від­повідними патронами. Патрон марки А рекомендують при використанні хлор - і фосфорорганічних інсектицидів, різних препаративних форм гербі­циду 2,4-Д. Захищає він і від парів бензину, бензолу й ацетону. Патрон марки Г використовують під час роботи з ртутьвмісними протруювачами насіння; патрон марки В — з препаратами миш’яку та міді; патрон КД — лише при роботі з аміачною водою.

Щоденно після закінчення робіт з пестицидами лицьові частини респі­раторів, які мають гумові напівмаски («Астра-2», Ф-62Ш, РУ-60) або плівкові покриття з внутрішнього боку (У-2К), треба старанно промива­ти теплою водою з милом і дезинфікувати спиртом або 0,5 %-ним розчи­ном марганцевокислого калію, протираючи їх змоченим у згаданих ріди­нах тампоном. Після дезинфекції лицьові частини необхідно знову про­мити у чистій воді й висушити при температурі ЗО—35°.

Респіратори з запасними фільтрами та патронами зберігають у чисто­му прохолодному приміщенні в спеціально відведених місцях (ящиках, шафах).

Під час приготування робочих рідин, заправки обприскувачів, оброб­ки рослин застосовують захисний одяг з тканин із спеціальним просочен­ням, плівковим, хлорвініловим покриттям тощо.

Шкіру рук під час роботи з рідкими препаратами захищають за до­помогою гумових рукавиць ГОСТ 9502-60 (артикул 374). Працювати з пестицидами в гумових медичних рукавицях не рекомендується, оскільки вони легко рвуться і не забезпечують надійного захисту.

Ноги захищають гумовими чобітьми (ДЗСТ 5375-65, ДЗСТ 12265-66).

Для захисту очей від крапельок або часточок пестицидів слід засто­совувати герметичні (ПО-2, ПО-3, № 5), або протипилові (1396/1/2) окуляри.

Спецодяг треба витрушувати, провітрювати, очищати від препаратів, кип’ятити та прати в мильно-содовому розчині з додаванням поверхнево активних речовин (ОП-7, ОП-Ю) або синтетичних мийних порошків. Для замочування і прання 1 кг сухого спецодягу потрібно 5 л води, 125 г мила та 25 г соди. Спецодяг слід прати не рідше як через шість робочих змін.

Гумові рукавиці та спецодяг, а також одяг з тканин із плівковим по­криттям дегазують 3—5%-иим розчином кальцинованої соди і натирають кашкою з хлорного вапна (1 кг вапна на 4 л води) з дальшим обмиван­ням водою.

Після закінчення робіт з пестицидами індивідуальні засоби слід, зні­мати у такому порядку; не знімаючи з рук, вимити гумові рукавиці в

З—5 %-ному розчині кальцинованої соди або у вапняному молоці, потім промити їх у воді, після цього зняти захисні окуляри, респіратор, чоботи і комбінезон, знову промити рукавиці і зняти їх.

Індивідуальні захисні засоби треба зберігати у гардеробі складу або в спеціально відведеному чистому сухому приміщенні. Забороняється збе­рігати спецодяг, взуття та інші засоби захисту разом з пестицидами, а також носити їх після роботи.

Сигнальникам на авіахімічних роботах безплатно видається комбіне­зон і шолом із пилонепроникної тканини (на 12 місяців), плащ з капту­ром з кислотостійким просоченням.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.