Машина «Goss Community» фірми «Rockwell Systems»
Машина призначена для друкування газет, додатків, журналів, книг одно - або чотирифарбовим двобічним друком. Машина може мати кілька сгрічкоживильних пристроїв (причому деякі з них вмонтовано в друкарські секції), ДА, побудовані за чотирициліндровою або планетарною схемою, і фальцювальний апарат. Чотирициліндрові ДА можуть розміщуватися один на одному до чотирьох з вертикальним проведенням па
перової стрічки. В машинах передбачено можливість суміщення паперової стрічки для друкування в одній чотирициліндровій секції двома фарбами з одного боку. Стрічкоживильні пристрої можуть мати системи для автоматичного склеювання стрічки. Фальцювальний апарат машини може видавати зошити, сфальцьовані в 1/8, 1/16 і 1/32 частки аркуша. Збільшений обсяг зошитів можна дістати при накладанні надрукованих паперових стрічок на лійках. Фальцювальні апарати можуть мати дві лійки, розміщені одна над одною (рис.
Рис. 8.9. Фальцювальний апарат з двома лійками |
8.9), причому паперова стрічка фальцюється вздовж на верхній лійці, після чого накладається на стрічку, сфальцьовану на нижній лійці, а в циліндровій групі здійснюється фальцювання обох стрічок. У фальцювальному апараті передбачено поздовжнє розрізування паперових стрічок, поперечну та поздовжню перфорації.
Кількість друкарських секцій з папероживильними пристроями може бути різною (від 1 до 6) і вони можуть бути розміщені як з одного, так і з обох боків фальцювального апарата. На машинах можна друкувати одночасно з п’яти рулонів до чотирьох фарб на кожному боці стрічки. Максимальна кількість фарб, яку можна наносити на паперову стрічку з одного боку, — чотири.
На рис. 8.10 показано схему машини «Goss Community» з трьома друкарськими чотирициліндровими секціями, в якій на одній паперовій стрічці в секції 1 друкування здійснюється двома фарбами з одного боку, а в секції 2 друкується відбиток на цій самій стрічці ще однією фарбою з обох боків і вона спрямовується у фальцювальний апарат 4. В секції З інша паперова стрічка роздруковується однією фарбою з кожного боку і вона спрямовується також у фальцювальний апарат, де накладається на стрічку, роздруковану в секціях 7 і 2, після чого відбувається фальцювання обох паперових стрічок.
Рис. 8.10. Схема машини «Goss Community» з трьома друкарськими чотирициліндровими Секціями |
Нарис. 8.11 зображено схему машини цієї самої фірми, в якій одна паперова стрічка роздруковується однією фарбою з кожного боку і йде на нижню фальцювальну лійку, а інша — чотирма фарбами з кожного боку і спрямовується на верхню фальцювальну лійку. Далі паперові стрічки подаються в одну циліндрову групу фальцювального апарата, де відбувається наступне фальцювання їх.
Машини можуть випускатися з різною довжиною відрубуваного аркуша: 533, 546, 560, 578 і 630 мм. Ширина рулонів змінюється в межах 584...1000 мм.
Деякі показники машини «Goss Community» з довжиною відрубуваного аркуша 546 мм і шириною рулону 840 мм наведено в табл. 8.7. Порівняльні показники книжково-журнальних машин уміщено в табл. 8.8.
Кількість моделей PPM, які випускаються нині у всьому світі, досить велика. Вони розраховані на високі швидкості, мають різні схеми будови і високий ступінь автоматизації. Застосовуються для випуску великих та середніх тиражів різноманітної видавничої і спеціальної продукції. Завдяки легкому агрегатуванню машин із типових модулів їх постачають за індивідуальними замовленнями поліграфічних підприємств.