Офсетний друк

Типові схеми фальцювальних апаратів

Фальцювальні апарати поділяють за призначенням (і за кількістю згинів) на газетні (двозгинні) та книжково-журнальні (тризгинні). Залежно від ширини стрічки, що надходить на оброблення, фальцювальні апарати бувають однолійкові (у машинах одинарної ширини) та дво- і трилійкові (відповідно в РРМ подвійної та потрійної ширин). Дві або три лійки встановлюються у машині поряд, а перед ними розрізається вздовж стрічка дисковими ножами.

На рис. 7.19 зображено типові схеми фальцювальних апаратів газетної та книжково-журнальних РРМ.

Газетний фальцювальний апарат (рис. 7.19, а) розрахований на два згини. Поздовжній згин здійснюється на лійці 1; складена вдвоє стрічка після лійки проходить між напрямними валиками 12 і захоплюється папе - роведучими циліндрами 2. Між рубальним циліндром 4 і фальцювально - ножовим циліндром 11 відбувається рубання стрічки ножем 3. До початку рубання графейки 10 наколюють стрічку і проводять її край до поло­ження, діаметрально протилежного місцю рубання.

Фальцювальний ніж 9, який виходить з циліндра 11, різким ударом проводить газету між фальцювальними валиками 5, які формують згин і виводять її до збирача 8, що синхронно обертається (збирач і тасьмовий конвеєр 7 утворюють найпростіший приймально-вивідний пристрій). У сучЗсних машинах спостерігається тенденція до збільшення діаметра збирача і кількості пір’їн 6. Друкування газет збільшеного обсягу в таких фальцювальних апаратах забезпечується подачею на лійку двох і більше

Типові схеми фальцювальних апаратів

Рис. 7.19. Типові схеми фальцювальних апаратів газетної (а) та книжково-журиальних (6, є)

РРМ

Стрічок, а також підбиранням сторінок на рубальному циліндрі 4. Останній обладнується цикловим механізмом графейок.

Книжково-журнальний фальцювальний апарат (рис. 7.19, б) розрахо­ваний натризгинне фальцювання і формування 16- або 32-сторіншвих зошитів. Поздовжній згин утворюється на лійці конусами 1, валиками 2 і подачею стисненого повітря до її бортів та носика. Проведення і рубання паперу аналогічні розглянутим вище. При фальцюванні 32-сторінкового зошита відрізаний аркуш передається на підбиральний циліндр 4, який після одного оберту повертає його фальцювально-ножовому циліндру

15, Що веде наступний аркуш. Таким чином, до моменту поперечного клапанного фальцювання циліндр 15 одночасно веде два поздовжньо сфальцьованих і підібраних аркуші.

При подальшому обертанні клапанного циліндра 7 фальцювальний клапан 11 передає двічі сфальцьований аркуш у захоплювачі 12 малого фальцювального циліндра 13, а закріплений на ньому ніж 14 разом з клапаном 9 здійснює другий поперечний згин зошита 8. Після цього захоплювачі 12 відкриваються, і здвоєний зошит спрямовується циліндром у карман збирача 6, а звідти на вивідний конвеєр 5.3 одного аркуша номінального формату виходить один 32-сторінковий зошит - двійник 3, сфальцьований в 1/32 частку.

Для розрізування здвоєних зошитів на двоє встановлюють дискові ножі біля циліндра 7 при виведенні повністю сфальцьованого зошита. Якщо треба дістати 16-сторіншві зошити, то підбиральний циліндр від’єднують і кожний з відрізаних аркушів після рубання передається на поперечне фальцювання окремо. При цьому з форматного аркуша паперу дістають два здвоєні або чотири поодинокі зошити, сфальцьовані в 1/32 частку.

Під час журнального фальцювання в 1/16 частку аркуша здійснюється другий поперечний згин (малий фальцювальний циліндр 13 від’єдну­ється), причому поздовжнє фальцювання провадиться ударним механізмом (на рис. 7.19, б не показано), у зону дії якого по напрямних валиках 10 подається аркуш. Тут також можна дістати два 16-сторіншві зошити або при вмиканні підбирального циліндра — один 32- сторінковий зошит.

Застосовують фальцювальні апарати і з іншими співвідношенням діаметрів та розміщенням циліндрів. У апараті, схему якого зображено на рис. 7.19, в і який встановлюється в машині 2ПОК-84, співвідношення діаметрів формного, рубального 3, фальцювально-ножового 2, клапан­ного 5 і другого фальцювально-ножового 1 циліндрів становить 2:2:3:2:1. Принцип фальцювання тут аналогічний розглянутому вище. Проте наяв­ність трьох рядів графейок по колу циліндра 2 дає змогу здійснювати на ньому підбирання відрубаних аркушів без спеціального циліндра. В деяких фальцювальних апаратах (машини фірми «Магіпопі») другий фальцювально-ножовий циліндр 4 встановлюють під циліндром 5.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.