РУЛОННІ РОТАЦІЙНІ МАШИНИ ОФСЕТНОГО ПЛОСКОГО ДРУКУ. ОСНОВНІ МЕХАНІЗМИ ТА ПРИСТРОЇ РУЛОННИХ РОТАЦІЙНИХ МАШИН . ДРУКАРСЬКІ АПАРАТИ. Схеми будови друкарських апаратів
Друкарські пристрої призначені для здобуття відбитка та проведення паперової стрічки. Друкарські пристрої РРМ мають такий самий склад, що й друкарські пристрої АРМ. Схеми ДА РРМ зображено на рис. 7.1.
У трициліндровій схемі офсетної машини (рис. 7.1, а) зображення з ФЦ 5 передається на ОЦ 2, а звідти на паперову стрічку, яка проходить між офсетним 2 і друкарським 1 циліндрами. ЗА 3 в усіх зображених на рис. 7.1 схемах наносить на форму ЗР, а ФА 4 — друкарську фарбу.
Чотирициліндровий офсетний ДА (рис. 7.1, б) складається з двох формних 5 і двох офсетних 2 циліндрів. Паперова стрічка, переміщуючись між ОЦ, задруковується одночасно з обох боків. У чотирициліндрових ДА можуть використовуватися ФЦ з діаметром у два рази меншим, ніж діаметр ОЦ.
У п’ятициліндровому планетарному ДА (рис. 7.1, в), що складається з двох формних 5, двох офсетних 2 й одного друкарського 1 циліндрів, стрічка задруковується з одного боку двома фарбами з підвищеною точністю суміщення їх.
Чотирифарбовий ДА побудованио за планетарною схемою (рис. 7.1, г): навколо одного ДЦ1 великого діаметра розміщено по чотири офсетних
2 І формних 3 циліндри малого діаметра. Переміщуючись між друкарським та офсетними циліндрами, паперова стрічка з вдруковується в чотири фарби з високою точністю суміщення їх. Машини з такими пристроями менш зручні в обслуговуванні порівняно з багагофарбовими, які складаються з одно - і двофарбових секцій.