Утворення рельєфу на поверхні гумотканинного полотна
Постійний вплив зв’язувальних речовин друкарських фарб, мінеральних масел призводить до набрякання робочого шару ГП, наприклад при переході фарби на ті самі її ділянки у процесі друкування великих тиражів. Появи цього дефекту можна уникнути, використовуючи ГП з незначним набряканням гумового шару.
Іноді можна усунути рельєф, зішліфовуючи його вручну за допомогою пемзи і машинного масла. Проте ця операція потребує чимало часу, а її результат не завжди задовільний. Для друкування ілюстрованих робіт із растровими зображеннями такі ГП не варто застосовувати, тому що рельєф поступово у процесі друкування стає помітним на відбитку. В цьому разі треба встановити нове ГП.
При виконанні простих робіт ГП з незначним рельєфом ще можна використовувати, тому що у процесі друкування нового замовлення рельєф від старого зображення згодом зменшується.
Якщо на ГП видно сліди раніше віддрукованих зображень, контурів рисунків або з’єднання растра зі шрифтом, то необхідно перед їх використанням перевірити кінчиками пальців, чи не утворився рельєф.
Рельєф утворюється не тільки через низьку якість застосовуваних ГП, а й через агресивні властивості більшості друкарських фарб і поганий догляд за офсетними декелями.