Основи кормовиробництва
Кормовиробництво - це галузь сільського господарства, яка займається вирощуванням кормових культур в польових сівозмінах, на сіяних і природних сінокосах і пасовищах з метою забезпечення тваринництва достатньою кількістю якісних, збалансованих за вмістом поживних речовин кормів.
Основним завданням кормовиробництва є інтенсифікація виробництва всіх видів кормів на основі сучасних технологій вирощування кормових культур.
Кормовиробництво об’єднує польове кормовиробництво і лучне кормовиробництво. Польове кормовиробництво забезпечує тваринництво концентрованими, грубими, зеленими, соковитими і іншими кормами, а лугове - сіном, сінажем, пасовищним кормом, силосом та ін.
Кормовиробництво, як наукова дисципліна, розробляє теоретичні основи і практичні заходи вирощування високих і стійких урожаїв кормових культур. Основні завдання дисципліни - вивчення прийомів оцінки поживності, біологічних і екологічних особливостей кормових культур, методів програмування їхньої врожайності, способів поліпшення і використання природних кормових угідь, прийомів створення високопродуктивних кормових площ в польових сівозмінах та ін. Основними методами досліджень в кормовиробництві є такі ж, як і в рослинництві - польовий, вегетаційний, виробничий, лабораторний та ін.
Предметом кормо виробництва, як наукової дисципліни, є лучні і польові кормові культури, їх класифікація, способи вирощування і заготівлі кормів, польові та лучні угіддя. Кормовиробництво найбільш тісно пов’язане з рослинництвом і тваринництвом. Як наукова дисципліна кормовиробництво має також тісний зв’язок з такими дисциплінами, як ботаніка, землеробство, ґрунтознавство, агрохімія, механізація, меліорація, селекція сільськогосподарських рослин та ін.