Зошитові приймально-вивідні пристрої
Ручні операції в найпростішому зошитовому приймально-вивідному пристрої (див. рис. 7.19, а, б), пов’язані з прийманням зошитів, їх пресуванням і зв’язуванням у пачки, є трудомісткими. З метою механізації цих процесів створено спеціальні прийально-пресувальні та приймально-комплектувальні зошитові пристрої для книжково-журнальних машин. Зошити, які подаються з фальцювального апарата, обтискуються валиками 19 (рис. 7.20) і підводяться конвеєром 18 до пачкоформу - вального механізму. На шляху вони вирівнюються пристроєм 1 і відлічуються датчиком 2.
Пачкоформувальний механізм складається з нижнього 18 і верхнього З стрічкових конвеєрів, які встановлюють зошити у вертикальне положення, доводячи їх до упора 5. У такому положенні зошити, що підбираються в пачки, переміщуються на горизонтальному столі 16 стрічковим конвеєром 15 разом із ггідгримувальним упором 7. Рифлений валик 17 сприяє подачі настіл Ібзошитів. Після відліку датчиком 2 певної кількості зошитів на електромагніт 4 надходить команда про відведення ліворуч циліндра
5. Внаслідок цього наступний зошит, що виводиться, піднімається вище від інших до вирізу в правій частині упора на циліндрі 5.
Між виділеним і першим зошитами пачки 6 вручну вставляють обмежувальні прокладки 8, а потім між ними — упор 7. З дальшим
Переміщенням пачки б праворуч упор 7 натискує на кінцевий вимикач 14, і в циліндр 13 подається повітря, під дією якого поршень переміщується праворуч, а пневмоциліндр 11 з пресувальними пальцями 9, який до цього перебував у вертикальному положенні, повертається проти ходу стрілки годинника і встановлюється горизонтально. Після цього в циліндр 11 автоматично подається повітря і пачка пресується пальцями
9, Що переміщуються праворуч.
При досягненні крайнього правого положення пресувальні пальці натискують на вимикач 10, забезпечуючи подачу повітря в надпоршневу частину циліндра 13. Внаслідок цього циліндр 11 повертається за ходом стрілки годинника і пачка стає у вертикальне положення, після чого її вручну обв’язують. Оператор подає команду на розпресовування, знімає пачку і встановлює її на платформу.
Для гарантованого введення пресувальних пальців 9 між пачками зошитів передбачено фіксатор 12, який піднімається за допомогою елек- тромагнітау верхнє положення при спрацьовуванні вимикача 14 й обмежує дальше переміщення праворуч упора 7.
Проштовхувальний конвеєр 15 приводиться в рух від індивідуального електродвигуна постійного струму, який регулюється залежно від товщини і швидкості подачі зошитів в приймально-вивідний пристрій. Останній обслуговують один або два робітники замість двох-трьох при ручному обробленні пачок.
У газетних машинах й агрегатах застосовують лічильно-комплектувальні пристрої, які монтуються або відразу за фальцювальним апаратом, або за газетним конвеєром. Пристрої забезпечують відлік і комплектування газет у пачки по 50 або 100 шт., розгорнутих одна до одної на 180° для надання пачці більшої стійкості. Залежно від кількості сторінок у газеті в пачці може бути 400,300,200 і 100 газет. Схему такого пристрою
Газети, рахуючись східчасто, потрапляють на струнні конвеєри 1 і З, які виводять потік на горизонтальну ділянку пристрою. Переміщуючись, газети обтискуються валиками 4. Механізм бічного вирівнювання 5 вирівнює потік газет у напрямку, перпендикулярному до напрямку їх переміщення. Після вирівнювання бічна кромка кожної газети відгинається конічним роликом і пропускає промінь від джерела світла на фотодіод 6. Імпульси останнього подаються на електронний лічильник, який через певну кількість імпульсів (відповідно до необхідної кількості газет у пачці) видає сигнал на електромагніт, що керує переривачем 7. Останній опускається на потік і збирає газети в пачки.
Викладальний конвеєр 12 подає пачку в збирач 8, який складається з двох стінок, що мають зворотно-поступальний рух. Після потрапляння пачки на збирач він скидає її на платформу поворотного стола 11, який розгортає пачки одну відносно одної на 180° і формує пачку-стопу газет. Сформовану пачку виштовхувач 10 виводить на конвеєр.
У пристрої передбачено перекидний механізм 2 і вивідний конвеєр
13 Для приймання та формування пачок газет вручну. Основний механізм пристрою — гідравлічний привід 9. Сформовані пачки газет подаються в експедицію для обгортання папером і обв’язування.