Офсетний друк

Явище поверхневого натягу у зволожувальному апараті

Щоб правильно оцінити взаємодію ЗР з офсетною формою і встано­вити ступінь його впливу на якість відбитків, необхідно враховувати поверхневі явища, що виникають на межі поділу фаз в ОПД. Сучасні дослідження в цьому напрямі спрямовані головним чином на те, щоб знайти енергетичні критерії, які дають змогу передбачити поведінку дру­карських форм у процесі друкування і дати рекомендації щодо поперед­нього налагодження машини для різних комбінацій «форма—ЗР— фарба».

При розгляді поверхневих явищ в ОПД виділяють ряд фазових систем, а саме: олєофільний і гідрофільний шари на друкарській формі; ЗР; друкарську фарбу; ГП і ЗМ. Характеристиками енергетичного стану поверхні є: крайовий кут змочування, поверхневий натяг, робота адгезії.

Щоб повною мірою розкрити процеси, які проходять на друкарській формі при взаємодії зі ЗР і друкарською фарбою, слід розглянути характер змочування твердих тіл рідинами (рис. 3.14).

Якщо внутрішні сили взаємодії молекул рідини І більші, ніж сили

Р

Явище поверхневого натягу у зволожувальному апараті

Явище поверхневого натягу у зволожувальному апараті

Дого тіла 2 рідиною 1

подпись: дого тіла 2 рідиною 1

Рис. 3.14. До розгляду змочування твер - рис. 3.15. Визначення поверхневого

подпись: рис. 3.14. до розгляду змочування твер- рис. 3.15. визначення поверхневогоНатягу рідини методом відриву кільця: маса противаги Р відповідає силі, якою вимірювальне кільце притримується поверхнею рідини

Явище поверхневого натягу у зволожувальному апараті

Б

А

Рис. 3.16. Поверхневий иатяг ртуті (а), коли крайовий кут більший за 90°, та ізопропілового спирту (б), коли низький поверхневий иатяг, малий крайовий кут, добра змочуваиість

Взаємодії молекул 1—2, то рідина слабко зчіплюється із сусідньою поверхнею 2 й утворюється куля. Якщо сили взаємодії 1—2 більші, ніж внутрішні сили рідини 1, то вона розтікається в тонкий шар на твердій поверхні 2, тобто змочує її.

Поверхневий натяг є мірою вільної енергії на поверхні поділу двох фаз і визначається як сила, що припадає на одиницю периметра поверхні.

Поверхневий натяг може визначатися методом відриву кільця (рис. 3.15) і становить, наприклад, для ртуті (рис.3.16,а ) 426 мН/м, для води 72,8 мН/м, для гліцерину 63, 4 мН/м, для ізопропілового спирту (рис. 3.16, б) 25 мН/м. Ртуть має дуже високий поверхневий натяг і тому малу змочуваність порівняно з ізопропіловим спиртом.

°г. т~ °р. т = СгтСОБа.

подпись: °г.т~ °р.т = сгтсоба .
 
Змочуваність оцінюється крайовим кутом а, який утворюється дотичною до краплі рідини на досліджуваній поверхні (див. рис. 3.16). При різному поверхневому натязі форма краплі різна. Чим менше крайо­вий кут, тим більша змочуваність. За Юнгом кут змочування твердого тіла рідиною визначається з рівняння

Звідси

Де огт — поверхневий натяг на межі поділу «газ—тверде тіло»; орт — поверхневий натяг на межі поділу «рідина—тверде тіло»; огр — поверх­невий натяг на межі поділу «газ—рідина»; а — крайовий кут змочування.

Згідно з рівняним Юнга, крайовий кут а, або його косинус, залежить від молекулярної природи поверхні поділу і не залежить від розміру краплі. Значення крайового кута а, або соза, є кількісною оцінкою змочуваності рідини.

Якщо вільна поверхнева енергія на межі поділу «тверде тіло—газ» більша, ніж на межі поділу «тверде тіло—рідина», то тверде тіло змочується цією рідиною. Тоді а < 90°, а собсі > 0. При а = 0 і сова = 1 відбувається повне змочування рідиною твердого тіла.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.