Роль зволожувального розчину у фарбовому апараті
У процесі друкування тиражу ЗР і фарба мають перебувати в правильному співвідношенні, що дає змогу запобігти коливанням густини фарби, зменшенню швидкості її висихання і втрат градобійної передачі. Вважається, що при сталому балансі «фарба—ЗР» кількість води у фарбі може досягти 10...ЗО %.
У процесі друкування тиражу плівка ЗР розгалужується по трьох напрямках. Одна частина розчину переноситься фарбовими валиками до ФА, друга переходить з поверхні форми на ГП і сприймається ЗМ, третя частина випаровується.
Кількість ЗР, який потрапляє на форму, залежить від частоти обертання ДЦ. З підвищенням швидкості друку при використанні ЗА з
Рис. 3.19. Залежність кількості ЗР (а) і густини плашки (б) вщ частоти обертання циліндрів |
Передавальним валиком кількість розчину на формі збільшується, і навпаки. Це також впливає на оптичну густину відбитка (рис. 3.19).
5 |
Надлишок ЗР особливо помітний на бічних краях форми при друкуванні на великоформатних машинах продукції малого формату. Обрізані з боків й у хвостовій частині аркуші піддекель - ного матеріалу запобігають передачі плівки ЗР на ЗМ. Проте при цьому ЗР перерозподіляється ближче до країв друкарської форми, що може призвести до утворення емульсії між компонентами фарби і ЗР. Кількість ЗР можна зменшити за допомогою відтискних валиків.
Передача ЗР внаслідок зворотно-поступального руху передавального валика відбувається циклічно. Такт руху валика в друкарській машині не відповідає обертальним рухам дукторного циліндра: за п рухів циліндра валик здійснює лише один такт руху, причому п я 2...4. Зі збільшенням швидкості роботи машини число тактів руху передавального валика зростає, але тривалість одного такту руху передавального валика скорочується, що може призвести до порушення оптимальних умов роботи відрегульованого ЗА.