МАШИНИ ЗАВОДУ DST
Уже багато років працює на українському ринку словацька фірма «Grafitec», ексклюзивний постачальник поліграфічних офсетних машин «Роїіу» Добрушського заводу офсетних машин DST (Чехія).
Завод DST почав працювати 1886 р. і відтоді відомий високою якістю своєї продукції. У 1992 р. після приватизації державного концерну «Adast» (DST входив до його складу) завод став самостійним і за кілька років перетворився на підприємство з повністю завершеним виробничим циклом. Конструктори заводу розробили нові моделі офсетних машин «Роїіу», які суттєво відрізняються від інших машин такого класу.
У 1996 р. фірма «Grafitec», впроваджуючи в життя принцип комплексного вирішення проблем продажу, гарантійного та сервісного
обслуговування і навчання персоналу, надала українській фірмі «Євро - граф» (м. Львів) ексклюзивне право продавати й обслуговувати машини «Роїіу» в Україні. На машинах «Роїіу» друкують свою продукцію такі відомі фірми, як «Єшко» (м. Харків), «Домен-Холдінг» (м. Львів), «Футарі-Прінт» та «Аванпост» (обидві — м. Київ).
Сьогодні СП «Єврограф» представляє нові моделі «Роїіу» 66-ї серії, а саме: з низьким прийманням однофарбову «Polly 166 AL-L» і двофарбову «Polly 266 АР-L»; з високим прийманням двофарбову «Polly 266 АР-Н», чотирифарбову «Polly 466 АР-Н» та п’ятифарбову «Polly 566 АР-Н».
Розробляючи нову модель «Роїіу», конструктори заводу DST мали на меті значно збільшити продуктивність машини і знизити відходи при її налагодженні та під час друкування продукції. Для цього використано низку запатентованих нововведень, які раніше не використовувалися на машинах такого класу. Проте ціни на машини відчутно не зросли.
Головною конструктивною особливістю нових моделей «Роїіу» є заміна механічної системи керування на пневмо-електронну. На моделях 66-ї серії для включення механізмів натиску, фарбоподачі, включення і виключення накочувальних фарбових та зволожувальних валиків застосовуються пневмоциліндри, роботою яких керує нова електронна система. Завдяки швидкодії пневмоелектронної системи досягається чіткість виконання всіх функцій машини. Це, в свою чергу, забезпечує високу продуктивність (10 тис. аркушів/год). Крім того, зворотний зв’язок між пневмоциліндрами й електронною системою дає змогу контролювати всі параметри друку та автоматичні процеси в машині (за відповідності цих параметрів заданим). Усі причини зупину індикуюгься на контрольному дисплеї, тому неполадки усуваються дуже швидко.
Наприклад, система керування автоматично відключає натиск за невідповідності товщини паперу заданому значенню. У такий спосіб виключається надмірне спрацьовування деталей механізму натиску. При цьому починає світитися світлодіод електромагнітного клапана тієї секції, де натиск не відповідає товщині паперу. Друкар може керувати ФА і зволоженням будь-якої секції безпосередньо з центрального пульта, а громіздкі важелі для зміни положень ФА, які часто виходили з ладу на старих моделях, взагалі відсутні в конструкції машини.
Модернізована головка самонакладу має дві системи присосів — підйомну і транспортувальну. Підйомні присоси можуть регулюватися за кутом нахилу, що поліпшує подачу аркушів при роботі з тонким папером за високої швидкості. Самонакладний стіл обладнано новою системою контролю, робота якої грунтується на швидкодіючих світло - діодах. Ця система зупиняє машину при перекосі аркуша на 0,05 мм. У такий спосіб повністю виклкнається брак при другому і третьому проходженнях аркушів через машину.
На відміну від попередніх моделей, фарбові секції 66-ї серії обладнано сегментними ножами, завдяки яким з дуже високою точністю регулюється псдача фарби в кожній конкретній зоні (без будь-якого впливу на сусідню).
Серед нововведень слід відмітити зміни, що стосуються ФЦ. На поверхні останніх плазмовим способом напилено керамічний матеріал.
Він забезпечує захист ФЦ від дії хімікатів, якими обробляються друкарські форми. Це дає можливість значно збільшити довговічність циліндрів. Крім того, ФЦ чотири - та п’ятифарбових машин обладнано затискними планками з системою штифтового суміщення. Це скорочує час на суміщення та зменшує кількість відходів паперу і фарби.
Нова система контролю перевертального пристрою дає змогу лише за 10 хв одній людині безпомилково переналагоджувати машину з друку «лице-лице» на друк «лице-зворот». Ця обставина дуже важлива для малих друкарень, де часто відбувається зміна замовлень.
На машинах 66-ї серії змонтовано новий апарат припудрювання. Розроблений апарат припудрює саме ті місця ЗМ, які необхідні. Крім того, всі машини можуть оснащатися 14 сушаркою «Krelus».
Усі моделі «Роїіу», які випускаються заводом DST, за бажанням замовника можуть обладнуватися пристроєм спиртового зволоження англійської фірми «MG Electric».
Машини «Роїіу» можна оснастити також комп’ютерною системою подачі фарби та суміщення «Inkflow». Ця система (з використанням сканування форм і системи контрольних відбитків) автоматично регулює подачу фарби та суміщення. Весь процес друкар може контролювати на екрані монітора і вносити свої корективи. Комп’ютерні дані, пов’язані з друкуванням тиражу, можуть записуватися на дискеті і, за необхідності, використовуватися знову. При цьому витрати часу і матеріалів на налагодження практично відсутні.
Технічні параметри офсетних машин «Роїіу» такі:
Максимальний формат паперу, мм 485x660
Мінімальний формат паперу, мм 330x330
Максимальна площа друку, мм2 475x650
Маса 1 м2 паперу, г ЗО...350
TOC o "1-5" h z Максимальна товщина паперу, мм 0,45
Максимальна продуктивність,
Тис. аркушів/год 10
Висота стосу самонакладу, мм 980
Висота стосу вивідного пристрою, мм 820*
Розміри офсетної форми, мм 0,3х 530x650
Розмір офсетного ГП, мм 1,9х560x664
* Для моделей « Polly 166 AP-L, «PoDy 266 АР-L» — 460 мм.