Cправочник агронома

Зрошення

Одним з основних факторів інтенсифікації виноградарства в півден­них районах республіки є зрошення. Застосовують три способи поливу виноградників: наземний (по борознах, борознах-щілипах), підгрунтовий і дощуванням. Найбільш поширені наземні способи поливу.

Основу раціонального режиму зрошення становлять вологозарядковпй і вегетаційні поливи. Вологозарядковпй провадять восени або рано на­весні до початку вегетації кущів для створення необхідних запасів во­логи в глибоких шарах грунту з тим, щоб забезпечити кращі умови пере­зимівлі кущів та їхній розвиток у перший період вегетації. Вегетаційни­ми поливами створюються оптимальні умови зволоження грунту в період вегетації до початку достигання ягід. Припиняють поливи за 3—4 тижні до збирання врожаю. Від сокоруху до початку достигання ягід вологість грунту на виноградниках не повинна знижуватись: на чорноземах супіща­них— менше 60%, звичайних лсгкосуглинкових — 65, середньосуглиии - стих — 70 та південних важкосуглинкових — 75 % НВ.

При поливах дощуванням та по борознах-щілинах необхідний рівень вологозабезпеченості досягається проведенням вологозарядкового (900— 1200 м3/га) та двох-трьох вегетаційних поливів (600—800 м3/га). При краплинному та краплинно-ін’єкційному зрошенні провадять один воло - гозарядковий (200—300 м3/га) та 15—20 вегетаційних поливів (по 40— 80 м3/га).

Для поливу широкорядних насаджень дощуванням доцільно викори­стати переобладнану машину ДДА-100МА, що дає можливість підвищити продуктивність праці в 6—7 разів порівняно з аналогічним показником при поливі по борознах. Перед кожним дощуванням доцільно обприска­ти кущі проти мільдью та провести суцільне чизелювання грунту в міжряддях.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.