Cправочник агронома
Зернобобові культури
Зернобобові (горох, квасоля, соя, кормові боби, чина і нут) порівняно з іншими сільськогосподарськими культурами мають найбільший вміст білків у насінні. Висока харчова й кормова цінність зерна цих культур пояснюється ще й тим, що в ньому міститься близько 50 % вуглеводів, до
2— 6 % жиру та значна кількість мінеральних речовин і вітамінів.
На корм худобі використовують подрібнене або розмелене зерно, відходи (солома й полова). Велике кормове значення мають зелена маса, сіно, трав’яне борошно і силос.
Важливу роль відіграють зернобобові культури й у підвищенні родючості грунту. Вони здатні зв’язувати вільний азот повітря за допомогою бульбочкових бактерій, які розвиваються на коренях рослин.
І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …
У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціалісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окремо по галузях: головний агроном — …
Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передових господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладнують …