Зберігання сільськогосподарської техніки
Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передових господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладнують площадкою для миття машин, складом запасних частин, протипожежним інвентарем.
Проїзди між машинами, що поставлені на зберігання, залишають такої ширини, щоб можна було вільно проїхати й провести технічне обслуговування за технікою.
Перед постановкою на зберігання машини чистять, миють і в необхідних випадках змащують і підфарбовують. Паливо й воду із двигунів зливають, їх картери заповнюють свіжим мастилом, а в циліндри через отвори для форсунок або свічок заливають мастило. Агрегати, вузли й деталі, зняті з машин, а також інструменти на період зберігання здають на склад.
Постановку машин на зберігання оформляють приймально-здавальним актом, в якому відзначають технічний стан і комплектність машин.
При зберіганні техніки на відкритих майданчиках з машин знімають електрообладнання (генератор, стартер, магнето, акумулятори та ін.), ланцюги, полотняно-планчасті конвейєри, деталі з гуми, дерева. Отвори, що залишились після зняття вузлів і агрегатів, закривають.
Під металеві колеса машин ставлять підкладки, а начіпні машини з гумовими шинами ставлять на підставки.
Технічне обслуговування за машинами і знаряддями на майданчику під час зберігання виконують спеціально виділені механізатори.
Перевірку стану техніки при зберіганні виконують шляхом огляду її не менше двох разів за період зберігання в закритих приміщеннях, а на відкритих майданчиках—одного разу в 2 місяці.