Яблуня
Літні сорти
Мелба. Дерево середньоросле, відзначається раннім вступом у плодоношення (на 4—5-й рік), високою зимостійкістю. Плоди майже округлої форми, середнього розміру (100—130 г), зеленувато-жовті, з суцільним смугасторозмитим рум’янцем, десертні, кисло-солодкі, з приємним ароматом, достигають у серпні неодночасно. Сорту властива недостатня стійкість проти парші. Районований у більшості областей, за винятком Івано-Франківської, Тернопільської та Чернігівської.
' Папірника. Дерево середньоросле, зимостійке. Сорт врожайний, але плодоносить періодично. Плоди невеликі (до 120 г), видовжено-округлі, злегка ребристі, солом’яно-жовтого, інколи білуватого забарвлення, соковиті, кисло-солодкі, достигають у липні або на початку серпня. Стійкий проти грибних захворювань. Районований в усіх областях, за винятком Кримської.
Осінні сорти
Антонівка звичайна. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношения па 5—6-й рік, врожаї періодичні, але в рік плодоношення високі. Плоди великі (120—200 г), жовтувато-зелені, м’якуш зернистий, соковитий, виннокислий, достигають у вересні. Паршею уражується слабо. Районований у Волинській, Житомирській, Київській, Полтавській, Ро- венській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській областях.
Мекінтош. Дерева сильнорослі, зимостійкі, починають плодоносити на
6— 7-й рік. Врожаї досить високі й регулярні. Плоди вищесереднього розміру, інтенсивно забарвлені, з майже суцільним темно-червоним рум’янцем. М’якуш ніжний, соковитий, смак чудовий, винно-солодкий з характерним сильніш ароматом. Дуже уражується паршею. Районований в усіх областях.
Пепінка золотиста. Дерева середньорослі, морозостійкі, вступають у плодоношення на 3—5-й рік, урожайність висока і майже щорічна. Плоди великі, округлі, золотисто-жовтуваті з розмитим ясно-карміновим рум’янцем. М’якуш білий, ніжний, соковитий, кисло-солодкий, приємний на смак. Сорт недостатньо стійкий проти парші. Районований у Волинській,
Ворошиловградській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській та Ровенській областях.
Слава переможцям. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 4—5-й рік, урожайність висока. Плоди середнього або ви - щесереднього розміру, жовтувато-зелені з яскравим розмитим рум’янцем від ясно-рожевого до червоного відтінку. М’якуш ніжний, соковитий, десертний, кисло-солодкий з ароматом. Не уражується паршею і борошнистою росою. Районований в усіх областях, за винятком Івано-Франківської.
Уелсі. Дерева середньорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 4—5-й рік, плодоносять рясно, але періодично. Плоди середнього розміру, високих товарних якостей, жовтувато-зелені з смугастим рум’янцем. М’якуш білувато-рожевий, ніжний, соковитий, на смак кисло - солодкий з легким ароматом. Стійкий проти грибних хвороб, не вибагливий до грунтових умов. Районований у Ворошиловградській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях.
Бойкен. Дерева середньорослі, зимостійкість вище середньої, вступають у плодоношення на 5—8-й рік, урожайність висока, регулярна. Плоди великі або середнього розміру (при високому врожаї), лимонно-жовті з рожевим рум’янцем па освітленому боці. М’якуш білий, щільний, соковитий. Смак кислуватий. Паршею уражується слабко, а борошнистою росою сильно. Районований у Вінницькій, Ворошиловградській, Житомирській, Київській, Полтавській, Сумській і Чернігівській областях.
Голден делішес. Дерева середньорослі, зимостійкість середня, вступають у плодоношення на 3—4-й рік, урожайність висока. Плоди вищесе - реднього розміру, золотисто-жовті з легким загаром. М’якуш жовтуватий, щільний, соковитий, винносолодкий, з сильним ароматом. Уражується паршею і борошнистою росою, вибагливий до родючості грунту і тепла. Районований у Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Донецькій, Кримській, Миколаївській, Херсонській і Чернівецькій областях.
Джонатан. Дерева середньорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 4—5-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру, а за несприятливих умов — дрібнуваті, зеленувато-жовті з інтенсивним яскраво - або темно-червоним рум’янцем. М’якуш жовтуватий, ніжний, щільний, винносолодкого смаку з специфічним ароматом. Стійкий проти парші, але сильно уражується борошнистою росою. Районований у більшості областей, за винятком Житомирської, Кримської, Миколаївської, Полтавської, Сумської і Чернігівської.
Зимове лимонне. Дерева середньорослі, зимостійкі. В плодоношення вступають на 3—4-й рік, урожайність висока. Плоди великі, забарвлення їх у період знімальної стиглості зеленувате, при зберіганні стають лимонно-жовтими. М’якуш білий, щільний, соковитий, на смак кислуватий, а при повному достиганні — солодкувато-кислий. Сорт не вибагливий до грунтових умов, стійкий проти борошнистої роси. Районований у Полтавській, Сумській та Харківській областях.
Зимове Плесецького. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 4—6-й рік, урожайність висока, плодоносять щорічно. Плоди великі, зеленувато-жовті з яскраво-червоним рум’янцем з штрихами. М’якуш щільний, кисло-солодкий. Стійкий проти грибних хвороб.
Районований у Вінницькій, Полтавській, Ровенській і Хмельницькій областях.
Зоря Поділля. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 4—5-й рік, урожайність висока. Плоди великі, солом’яно-жовті з яскраво-червоним розмитим рум’янцем із штрихами, смак кисло-солодкий, десертний. Стійкий проти парші та борошнистої роси. Районований у Ворошиловградській та Сумській областях.
Кальвіль сніговий. Дерева середньо - або сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 7—8-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру, зеленуваті, при достиганні — білувато-жовті з легким рожевим рум’янцем на освітленому боці. М’якуш сніжно-білий, ніжний, соковитий, смак винносолодкий, десертний. Стійкий проти парші та борошнистої роси. Районований в усіх областях, за винятком Закарпатської і Кримської.
Київське зимове. Дерева сильнорослі, зимостійкі, високоврожайні, вступають у плодоношення на 4—5-й рік. Плоди великі, зелені, вкриті яскраво-червоним смугастим рум’янцем па фоні основного жовтуватого забарвлення. М’якуш світло-кремовий, щільний, соковитий, кисло-солодкий. Сорт не вибагливий до умов вирощування, стійкий проти грибних хвороб. Районований у Вінницькій, Житомирській і Черкаській областях.
Ренет Симирснка. Дерева середньорослі, високоврожайні, зимостійкість недостатня, вступають у плодоношення на 4—5-й рік. Плоди середнього або вищесереднього розміру, зелені, при достиганні жовтуваті. М’якуш щільний, соковитий, білий або зеленуватий. Смак десертний, кисло-солодкий. Уражується паршею і борошнистою росою. Районований у більшості областей, за винятком Волинської, Закарпатської, Івано - Франківської, Львівської, Сумської, Чернігівської.