Cправочник агронома

Груша

Літні сорти

Бере Жіффар. Дерева середньорослі, недостатньо морозостійкі, всту­пають у плодоношення на 5—6-й рік, урожайність висока. Плоди серед­нього розміру, зеленувато-жовті, з густим червоним рум’янцем. М’якуш білий, ніжніш, соковитий, десертний, кислувато-солодкий. Сорт вибагли­вий до родючості грунту, стійкий проти парші. З айвою зростається по­гано. Районований у більшості областей, за винятком Житомирської, Дніпропетровської, Закарпатської, Полтавської, Сумської, Харківської, Чернігівської і Черкаської.

Вільямс. Дерева середньорослі, зимостійкість низька, вступають у пло­доношення на 4—6-й рік, урожайність висока. Плоди великі, світло-жовті, часто з ніжним рожевим рум’янцем. М’якуш жовтуватий, ніжний, винно - солодкий з мускатним присмаком. Сорт не вибагливий до грунтових умов, стійкий проти парші, з айвою зростається погано. Районований у Він­ницькій, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській, Іва­но-Франківській, Кіровоградській, Кримській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій об­ластях.

Корсунська. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоно­шення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру та великі, світло-зелені, при достиганні жовтуваті з ніжним рожевим рум’ян­цем. М’якуш білий, соковитий, маслянистий, солодкий, смачний. Сорт стій­кий проти парші, добре зростається з айвою. Районований у Київській та Полтавській областях.

Мліївська рання. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у пло­доношення на 5—6-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру, зеленувато-жовті, з незначним рум’янцем. М’якуш білий, ніжний, масля­нистий, соковитий, солодкий. Сорт не вибагливий до умов вирощування, добре зростається з айвою, стійкий проти парші. Районований у Жито­мирській, Київській, Тернопільській, Черкаській та Чернігівській об­ластях.

Улюблена Клаппа. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у пло­доношення на 7—8-й рік, урожайність висока. Плоди великі або серед­нього. розміру, зеленувато-жовті з зеленим або яскравим мармуровим рум’янцем. М’якуш білий, ніжний, дуже соковитий, винносолодкий. Пло­ди десертні, слаботранспортабельні. Добре зростається з айвою. Районо­ваний в усіх областях.

Осінні сорти

' Бере Боск. Дерева середньорослі, слабозимостійкі, вступають у пло­доношення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди великі, недостиглі зеленуватого, а при достиганні гарного золотистого забарвлення. М’я­куш жовтуватий, ніжний, соковитий, винносолодкий з мигдальним арома­том. Плоди десертні, транспортабельні. Стійкий проти парші, з айвою не зростається. Районований у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпат­ській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Кримській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Херсонській, Хмель­ницькій і Чернівецькій областях.

Десертна. Дерева середньорослі, середньої зимостійкості, вступають у плодоношення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди великі, золотисто - жовті, із загаром на сонячному боці. М’якуш кремовий, маслянистий, дуже соковитий, винносолодкий з мигдальним ароматом. Стійкий проти парші. Районований у Кримській області.

Добра Луїза. Дерева сильнорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди невеликого роз­міру, жовті з яскраво-червоним рум’янцем. М’якуш білий, соковитий, ніжний, солодкий, з приємною кислотністю. Добре зростається з айвою. Районований у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Кримській, Львівській, Ровенській, Херсонській, Хмельницькій та Черкаській об­ластях.

Щедра. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 6—7-й рік, урожайність висока. Плоди великі, жовті, з гарним темно - червоним рум’янцем. М’якуш жовтуватий, соковитий, винносолодкий. Стійкий проти парші та плодової гнилі. Районований у Полтавській і Ровенській областях.

Зимові сорти

Бере Арданпон. Дерева сильнорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 6—8-й рік, урожайність висока. Плоди великі, зелену­вато-жовті, при достиганні — світло-жовті. М’якуш білий з ледь помітною жовтизною, ніжний, соковитий, винносолодкий, з приємною терпкістю, де­сертний. Добре зростається з айвою, плоди уражуються паршею. Районо­ваний у більшості областей, за винятком Волинської, Ворошиловград - ської, Житомирської, Полтавської, Ровенської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької і Черкаської.

Вітчизняна. Дерева сильнорослі, в степових районах Криму зимостій­кі, вступають у плодоношення на 5-й рік, урожайність висока. Плоди ве­ликі, зеленувато-жовті з численними дрібними сіруватими цятками. М’я­куш кремовий, маслянистий, соковитий, солодкий, злегка кислуватий з ароматом. Стійкий проти парші, добре зростається з айвою. Районований у Вінницькій та Кримській областях.

Деканка зимова. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодо­ношення на 6—7-й рік, урожайність середня. Плоди переважно великі, зелені та зеленувато-жовті з рум’янцем на освітленому боці. М’якуш білий, ніжний, винносолодкий, з ароматом. Погано зростається з айвою, плоди уражуються паршею. Районований у Вінницькій, Дніпропетров­ській, Закарпатській, Запорізькій, Кримській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Хмельницькій і Чернівецькій областях.

Жозефіна мехельнська. Дерева слаборослі, середньозимостійкі, всту­пають у плодоношення гіа 8—-9-й рік, урожайність середня. Плоди дрібні, зеленуваті, при достиганні — світло-жовті. М’якуш жовтуватий, десерт­ний, винносолодкий з легким ароматом. Стійкий проти парші, добре зростається з айвою, потребує регулярного омолоджувального обрізуван­ня. Районований у Вінницькій, Волинській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Ровенській, Хмельницькій і Черкаській областях.

Кюре. Дерева сильнорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на

7— 9-й рік, високоврожайні. Плоди великі, при рясному врожаї — середні, зелені, при достиганні — жовто-зелені, блискучі з іржастою смужкою вздовж плода. М’якуш білий, соковитий, кисло-солодкий, терпкий. Добре зростається з айвою, стійкий проти парші. Районований у більшості об­ластей, за винятком Вороншловградської, Житомирської, Київської, Сум­ської, Харківської, Чернігівської.

Олів’є де Серр. Дерева середньорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 6—8-й рік, урожайність середня. Плоди середнього розміру, зеленувато-жовті з загаром на освітленому боці, десертні, вип - носолодкі з специфічним ароматом. Уражується паршею, погано зростає­ться з айвою. Районований у Запорізькій, Кримській, Одеській, Терно­пільській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.