Cправочник агронома

Садіння плодових дерев

Час вступу в пору плодоношення, величина врожаю, довговічність насаджень у великій мірі залежать від якості садивного матеріалу. Ось чому для закладання саду слід брати саджанці, які відповідають вимо­гам, встановленим стандартом. Для закладання промислових зернятко­вих садів використовують одно - і дворічні саджанці, а кісточкових, як правило, однорічні. Як для осіннього, так і весняного садіння саджанці заготовляють восени. При садінні весною їх прикопують на зиму в канав­ки завглибшки 0,5—0,6 м і завширшки до 1 м. Останнім часом УкрНДІ садівництва рекомендує зберігати саджанці в спеціально пристосованих приміщеннях, завдяки чому створюються умови для раннього садіння плодових дерев.

В районах, де зима порівняно нехолодна, а осінь тривала й тепла, краще висаджувати плодові дерева восени, за місяць до замерзання грун­ту. В районах з суворими зимами і короткою осінню кращі результати дає ранньовесняне садіння в перші 5—6 днів весняних польових робіт.

На ділянках, зораних на глибину 40 см і більше, ямокопачем роблять невеликі ями, щоб в них вільно розмістилась коренева система саджан­ців (50X50 см); при мілкій оранці діаметр ям становить 80—100, а глибина 60—70 см. На ділянках, заселених личинками хрущів, у яму вносять на легких грунтах по 20, а на важких — 40 г 2 %-ного гранульо­ваного гамма-ізомеру ГХЦГ. На дерново-підзолистих і сірих лісових грунтах Полісся і Лісостепу вносять також по 8—10 кг перегною або компосту. Добрива і інсектицид треба ретельно перемішати з грунтом. При сумісному ппссеипі перегною та інсектициду норму останнього збіль­шують на ЗО %.

Залежно від механічного складу грунту та способу передпосадкової підготовки саджанці висаджують па неоднакову глибину. По плантажу їх садять так, щоб коренева шийка була на рівні з поверхнею грунту; при садінні в глибокі ямки кореневу шийку розміщують вище рівня грунту на 2—3 см на легких і на 3—4 см на важких грунтах. Дерева на карликових підщепах садять так, щоб після осідання землі місце щеп­лення було па 3—4 см вище рівня грунту.

Плодові дерева висаджують вручну або однорядною садильною ма­шиною МПС-1 па тязі трактора Т-74 чи ДТ-75 з ходозменшувачем. Садильний агрегат обслуговують тракторист і чотири робітники. Перед садінням площу маркірують впоперек рядів культиваторами КРН-5,6 або КРН-4,2, обладнаними спеціальними маркерами. Відстань між лінія­ми маркера повинна бути рівною відстані між деревами в рядах. Для першого проходу машини лінію провішують так, щоб центр сошника збігся з лінією першого ряду дерев. Одночасно на тракторі встановлю­ють винос маркера садивного агрегату для визначення лінії наступного ряду дерев. Відстань між носком сошника і диском маркера визначають

за формулою: В =-^ (ЗШм±Шк), де Шм — ширина колії трактора. При

визначенні довжини правого маркера користуються знаком мінус, ліво­го — плюс. Другий і наступні проходи машини ведуть по лінії маркера. Дерева висаджують на перетині з поперечною лінією маркера.

Після садіння землю навколо саджанців треба утрамбувати, щоб вона щільно прилягала до коренів, і, незалежно від вологості грунту,

Садіння плодових дерев

Рис. 3. Укорочування надземної частини саджанців після садіння (ліворуч — однорічки, праворуч — дворічки).

пилити по 3—4 відра води на саджанець. При весняному садінні зразу після поливу лунки вкривають шаром гною, торфу або перепрілої соломи завтовшки 10 см. Через 3—4 дні, коли грунт в ямах осяде, дерева під­гортають землею на висоту до ЗО см або підв’язують до кілків.

Незалежно від часу садіння весною надземну частину саджанців зрі­зують на висоті, гїотрібній для формування крони того чи іншого тішу (рис. 3).

В перші роки після садіння окремі дерева випадають. На їх місце висаджують одно - або дворічні саджанці того самого сорту і на тих же підщепах.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.