Cправочник агронома

Навантаження та довжина підрізування плодоносних кущів

У комплексі агрозаходів по догляду за виноградними кущами підрізу­вання відіграє важливу роль. Змінюючи навантаження кущів та довжину плодових лоз за допомогою підрізування, можна регулювати величину та якість урожаю у відповідності з передбаченим напрямком його викори­стання.

Для одержання щорічно високих врожаїв з доброю якістю ягід наван­таження та довжину плодових лоз необхідно диференціювати залежно від грунтово-кліматичних умов вирощування, біологічних особливостей сортів й стану кущів. Кущі сильнорослих сортів навантажують більшою кількістю вічок і пагонів, ніж середньо - або слаборослих. На родючих і добре зво­ложених грунтах, а також при внесенні добрив і зрошенні навантаження щороку збільшують на 25—ЗО % при умові, якщо приріст пагонів у довжи­ну перевищує 1,5—2 м, а діаметр однорічних лоз біля основи понад 10 мм при значному розвитку пасинків.

На виноградниках з віялоподібним безштамбовим формуванням на чорноземах південних суглинкових та каштанових грунтах південного Сте­пу без зрошення рекомендовано таке оптимальне навантаження і довжи­на плодових лоз (табл. 164).

Для широкорядних високоштамбових насаджень навантаження на кущ збільшують з таким розрахунком, щоб на гектарі залишилося 100— 130 тис. пагонів залежно від сорту та умов вирощування.

Довжину підрізування плодових лоз залежно від біологічних особли­востей сортів необхідно змінювати в таких межах. У сортів, що харак­теризуються високою плодоносністю нижніх вічок (Аліготе, Піно сірий, Рислінг рейнський, Одеський чорний), лози підрізують коротко — на 4— 5 вічок. На вказаних сортах можна застосовувати і більш коротке обрі­зування — на 2—3 вічка. При цьому виключається необхідність «сухого» підв’язування пагонів.

Лози сортів з невеликою плодоносністю нижніх вічок (Ркацителі, Ка­берне Совіньйон, Сапераві) треба обрізувати на 4—8 вічок.

Найкращою порою року для обрізування кущів є рання весна (до по­чатку розпускання бруньок).

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.