Cправочник агронома

Льон олійний

Сорти олійного льону здебільшого невибагливі до тепла. Насіння проростає при 3—4 °С. Молоді сходи переносять весняні приморозки до

З—4 °С, а у двотижневому віці — навіть до 6 °С.

Вегетаційний період 70—90 днів. Сума ефективних температур 1300— 1500 °С. Транспіраційний коефіцієнт 420—690.

Льон вибагливий до родючості грунту. Кращі для нього є чорноземи та каштанові грунти з добре вираженою структурою.

У сівозміні льон розмішують по пласту або обороту пласта багаторіч­них трав, після парової озимої пшениці, а також кукурудзи на зерно.

При розміщенні льону після просапних культур зяблеву оранку про­вадять на глибину 22—25 см плугами з передплужниками. Після зерно­вих спочатку лущать стерню, а потім орють.

Передпосівний обробіток грунту складається з боронування, шлейфу­вання зябу й культивації на глибину 6—8 см. Льон вибагливий до за­пасів легкорозчинних мінеральних сполук в грунті. Для утворення вро­жаю використовує найбільше з грунту азоту, менше калію і наймен­ше фосфору. Найбільший приріст урожаю дає при внесенні 20 т/га гною і Р45 або N45P45K45. На урожай насіння дуже впливає післядія міне­ральних і органічних добрив! Високий ефект дає внесення гранульованого суперфосфату разом з насінням під час сівби, а також підживлення рос­лин у фазі ялинки суперфосфатом (1,5 ц/га), калійною сіллю (0,7 ц/га) або пташиним послідом (3—4 ц/га).

Сіють льон разом з ранніми ярими культурами. За 5—6 днів до сівби насіння протруюють 80%-ним ТМТД (3 кг/т). Спосіб сівби — звичайний рядковий з міжряддями 15 см. Норма висіву—50 кг/га. Глибина загор­тання насіння 4—5 см. В умовах посушливої весни посіви коткують в один слід кільчастим): котками, а після з’явлення сходів — боронують райборінками.

Проти бур’янів посіви обробляють гербіцидами (див. розділ «Бороть­ба з бур’янами», с. 534).

Урожай починають збирати в період загального побуріння коробочок та опадання листків. Застосовують однофазний або двофазний способи. У валки льон скошують жатками за 8—10 днів до настання повної стиг­лості. Обмолочують масу через 6—7 днів, коли вологість насіння не вище 8—10 %. При цьому частоту обертання молотильного барабана знижують до 700—800 об/хв. Суха маса льону добре обмолочується, а комбайн працює в 3—4 рази продуктивніше, ніж при застосуванні одно­фазного способу збирання. Насіння зберігають у сухих приміщеннях ша­ром не вище 75 см вологістю не вище 12—13 %. Протягом зберігання приміщення провітрюють, насіння час від часу перемішують і стежать, щоб воно не зігрівалось і не пошкоджувалось шкідниками.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.