Cправочник агронома

Догляд за деревами

Омолодження плодових дерев. Коли дерева припинили ріст і не пло­доносять, але ще мають здоровий штамб і життєздатну кореневу систе­му, їх омолоджують. Роблять це поступово, протягом одного-двох років.

Основні гілки обрізують рано навесні, до початку сокоруху. Всі раїш ретельно зачищають ножем, замазують садовим варом або олійною фар­бою й обв’язують мішковиною.

Під час розвитку нових гілок звертають увагу на те, щоб нова крона мала правильну форму (рис. 10). З молодих пагонів, що з’являються па омолодженому дереві у великій кількості, залишають тільки ті, які по­трібні для формування крони, решту влітку прищипують, а наступної весни вирізують на кільце.

Догляд за стовбуром та основними гілками. Кора на стовбурах і ске­летних гілках часто пошкоджується морозобоїнами і сонячними опіками, що з’являються внаслідок дії різких коливань температури. Щоб запобіг­ти цьому, восени стовбури й основи скелетних гілок обмазують суміш­шю вапна, глини та коров’яку й обв’язують стеблами соняшника або іншими матеріалами, які також захищають штамби від гризунів.

Усі пошкодження кори і деревини необхідно своєчасно лікувати. На­весні рани старанно зачищають до живої деревини й замазують садовим варом або глиною з коров’яком. Коли починається сокорух, роблять борознування кори з усіх боків рани й обв’язують її мішковиною. Якщо рани займають упоперек більше третини товщини стовбура, щеплять містком. Живці ставлять на відстані 4—5 см один від одного. На дерева, які можуть розчахуватись, накладають обручі з підкладками.

Підставлення підпор (чаталування). Щоб не обламувалися гілки, а плоди не оббивалися вітрами, під гілки дерев з великим урожаєм під­ставляють підпори (чатали). Починають цю роботу тоді, коли плоди ма­тимуть розмір волоського горіха і гілки почнуть нахилятися. Підпори ставлять приблизно в другій третині від основи гілок і по можливості вертикально. Між гілкою і підпорою треба підкладати шматки рогожі або інші матеріали, що запобігають пошкодженню кори.

Висота підпор має бути такою, при якій не змінюється нормальне по­ложення гілок. Кінці підпор необхідно заглиблювати в землю. Щоб не перешкоджати виконанню механізованих робіт у саду, кримські садоводи користуються найбільш удосконаленим зонтичним чаталуванням, що дає

Догляд за деревами

Рис. 10. Омолоджені плодові дерева:

1 — зразу після обрізування; 2 — через рік.

можливість обробляти грунт під деревами протягом усього літа. Цей спосіб зручний ще й тим, що при його застосуванні витрачається менше підпор.

Одночасно із збиранням урожаю підпори вивозять із саду і ставлять, у конусоподібні штабелі на визначеній для цього ділянці, де їх зберіга^ ють до наступного року.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.