Cправочник агронома

Агрус

Агрус вибагливий до родючості грунту і світлолюбний, тому розмі­щують його иа рівних добре освітлених ділянках з суглинковими помір­но зволоженими грунтами. На надмірно зволожених і сухих піщаних грунтах агрус вдається погано.

Передпосадкова підготовка грунту під цю культуру така, як і під смородину. Відстань між рядами 2,5—3 м, а між рослинами в ряду —• 0,5—0,7 м. Площу розбивають на квартали розміром 1 —1,5 га.

Садити агрус краще у вересні-жовтні, але можна і весною в перші 5—6 днів весняних польових робіт. Садять лісосадильною машиною або вручну на 5—6 см глибше, ніж саджанці росли в розсаднику, полива­ють з розрахунку по 6—8 л води на рослину. Після садіння кущі зрі­зують над 2—3-ю брунькою.

Грунт на молодих і плодоносних плантаціях утримують в розпушено - ному і чистому від бур’янів стані. Способи досягнення цієї мети ті самі, що й на плантаціях смородини.

Для забезпечення доброго росту й плодоношення агрус удобрюють органічними і мінеральними добривами так само, як і смородину.

В одержанні високого щорічного врожаю велике значення має також формування кущів і їх обрізування. З цією метою, починаючи з другого року після садіння, вирізують слабкі прикореневі пагони і залишають щорічно 3—4 сильних пагони. Гілки агрусу нарощують врожай до 6—

7- річного віку, а надалі врожайність їх знижується, тому малопродуктив­ні гілки 6—7-річного віку вирізують, заміняючи їх сильними молодими. В добре розвиненому кущі має бути 20—25 гілок різного віку. Обрізу­вати можна восени і весною до розпускання бруньок.

Тривалість експлуатації промислових насаджень агрусу 13—15 років.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.