Слива
Ганна Шпет. Дерева середньорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 4—6-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру або великі, округлої форми, забарвлення зеленувате, покривне—червонувато-синє, з сизуватим нальотом. М’якуш жовтувато-зелений, щільний, кисло-солодкий, кісточка відділяється від м’якуша. Сорт не вибагливий до грунтово-кліматичних умов; потребує запилювачів, кращими з яких є Угорка звичайна і Ренклод Альтана.
Десертна. Дерева середньорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 2—3-й рік, урожайність середня. Плоди середнього розміру, округло-овальної форми, темно-пурпурові, універсального призначення. Сорт стійкий проти грибних хвороб. Районований у Донецькій, Запорізькій, Кримській і Одеській областях.
Опішнянка. Дерева середньорослі, зимостійкі, вступають у плодоношення на 4—5-й рік, урожайність висока. Плоди вищесереднього розміру, яйцеподібної форми, темно-фіолетові, з сизим нальотом. М’якуш щільний, соковитий, зеленувато-жовтий, приємного смаку, кісточка не дуже добре відділяється від м’якуша. Сорт потребує пониженого місцеположення. Районований у Ворошиловградській, Житомирській, Київській, Полтавській, Ровенській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській областях.
Піонерка. Дерева середньо - і вищесередньої сили росту, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 3—4-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру, округло-яйцевидні, пурпурово-червоні. Сорт столовий і технічний, стійкий проти грибних хвороб. Районований в Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Кримській, Миколаївській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.
Ренклод Альтана. Дерева середньорослі, досить зимостійкі, вступають у плодоношення на 4—5-й рік, урожайність висока. Плоди великі, округлої форми, забарвлення від рожево-фіолетового до бурувато-червоного, вкриті сизим нальотом. Кісточка невелика, легко відокремлюється від м’якуша. М’якуш золотисто-жовтий, ніжний, соковитий, чудовий на смак. Сорт десертний, порівняно посухостійкий, потребує сортів-запилювачів, кращими з яких є Ганна Шпет, Угорка звичайна, Угорка італійська.
Угорка звичайна. Дерева середньорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 5—6-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру, видовжено-яйцеподібні, темно-фіолетові з густим сизим нальотом. М’якуш зеленувато-кремовий, щільний, середньосоковитий, кисло-солодкий, смачний, кісточка добре відокремлюється від м’якуша. Районований в більшості областей, за винятком Донецької, Запорізької, Кримської, Миколаївської і Херсонської.
Угорка італійська. Дерева середньорослі, зимостійкі, стійкі проти грибних хвороб, вступають у плодоношення на 5—6-й рік, урожайність середня. Плоди вищесереднього розміру, овальні, темно-сині, майже чорні, вкриті легким восковим нальотом. М’якуш жовтувато-зелений, соковитий, винносолодкий, десертний. Кісточка добре відділяється від м’якуша. Сорт потребує родючих, добре зволожених грунтів. Районований у більшості областей, за винятком Ворошиловградської, Харківської, Сумської та Чернігівської.