Вишня
Гріот остгеймський. Дерева низькорослі, досить зимостійкі, вступають у плодоношення на 3—4-й рік, урожайність висока. Плоди вищесереднього розміру, плоско-округлі, темно-червоні. М’якуш і сік забарвлені, кісточка добре відділяється від м’якуша, смак кисло-солодкий. Сорт порівняно не вибагливий до грунтових умов. Районований у більшості областей, за винятком Волинської, Житомирської Запорізької, Київської Кіровоградської, Кримської, Миколаївської, Одеської.
Гріот український. Дерева середньо - або сильнорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 5—6-й рік, урожайність висока. Плоди невеликі, округлі, темно-червоні, при повному достиганні майже чорні. М’якуш і сік інтенсивно забарвлені, кісточка невелика, добре відділяється від м’якуша. Плоди мають високі технічні якості, солодко-кислі. Зимостійкість плодових бруньок низька. Районований у Волинській, Житомирській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.
Лотівка. Дерева середньо - та сильнорослі, зимостійкі, довговічні, вступають у плодоношення на 3—4-й рік, урожайність середня. Плоди великі, округло-видовжені, темно-червоні. М’якуш щільний, соковитий, забарвлений, приємного кисло-солодкого смаку. Кісточка відділяється від м’якуша. Сорт частково самозапліднюваний. Районований у Житомирській, Львівській, Одеській, Хмельницькій і Чернігівській областях.
Подбєльська. Дерева сильнорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 4—6-й рік, урожайність середня. Плоди великі, округлі, темно-червоні, блискучі, привабливі на вигляд. М’якуш і сік забарвлені. М’якуш ніжний, соковитий, винносолодкого смаку. Районований в більшості областей, за винятком Житомирської, Сумської і Чернігівської.
Ребатська красуня. Дерева сильнорослі, середньозимостійкі, вступають у плодоношення на 5—6-й рік, урожайність середня. Плоди великі темно-червоні. М’якуш і сік забарвлені, кисло-солодкі на смак. Сорт недостатньо посухостійкий. Районований у Ворошиловградській, Житомирській, Київській, Миколаївській, Херсонській і Хмельницькій областях.
Самсонівка. Дерева слаборослі, зимостійкі, вступають у плодоношения па 4—5-й рік, урожайність висока. Плоди середнього розміру, темно - червоні, м’якуш і сік темно-червоні, кисло-солодкі. Сорт не вибагливий до грунтових умов. Районований у Житомирській, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Черкаській і Чернігівській областях.
Шпанка рання. Дерева сильнорослі, зимостійкі, але зимостійкість квіткових бруньок низька. Вступає у плодоношення на 4—5-й рік, урожайність середня. Плоди великі, яскраво-червоні, блискучі. М’якуш прозорий, забарвлений слабо; сік прозорий, блідо-рожевин. Смак приємний, солодкуватий, з легкою, освіжаючою кислотністю. Сорт не вибагливий до грунтових умов. Районований у Волинській, Дніпропетровській, Івано - Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Полтавській, Ровенській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях.