СТВОРЕННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ. ШТУКАТУРНИХ СТАНЦІЙ І АГРЕГАТІВ. НОВОГО ПОКОЛІННЯ
Гідроприводний штукатурний агрегат АШГ-4
Подальшим кроком у вдосконаленні малогабаритного штукатурно - змішувального обладнання стало застосування комплексного гідравлічного привода установок в цілому. Створений за таким підходом агрегат АШГ-4 має незначні габаритні розміри, є мобільними та дозволяє легко переміщувати його як безпосередньо по будівельному майданчику, так і з одного об’єкта до іншого.
Робочі елементи агрегату АШГ-4 приводяться в дію комплексним гідравлічним приводом розчинозмішувача та розчинонасоса від однієї мас - лонасосної установки. Це дозволяє здійснювати плавне регулювання частоти обертання робочого органу змішувача від нуля до максимального значення, тим самим впливаючи на тривалість та ефективність змішування компонентів будівельної розчинної суміші, а також рівень енергоспоживання.
У складі агрегату використаний широко апробований диференціальний розчинонасос РНГ-4 подвійної дії, в якому застосовується проточний поршень і гідравлічний привід. Це дає можливість суттєво зменшити пульсацію подачі розчину, збільшити тиск подачі до 5...6 МПа, підвищити надійність насоса за рахунок повного усунення поперечних зусиль на тертьових деталях поршневої групи, спростити та зробити більш надійною роботу пристрою захисту насоса від перевантажень шляхом перенесення запобіжного пристрою з розчинної лінії на масляну, створити нескладну систему дистанційного плавного регулювання подачі.
Гідроприводний штукатурний агрегат АШГ-4 (рисунок 2.10, а) змонтований на пневматичних шинах, тому зручний для швидкого переміщення з одного місця на інше в межах будівельного майданчика. Він має універсальне призначення, оскільки може готувати із сухих компонентів і води кладочні розчини й видавати їх через наявний затвор у спеціальну тару. У той же час містить камеру-живильник із проціджувальною решіткою та високоефективний гідроприводний розчинонасос, тому може подавати по трубопроводах будівельні розчинні суміші.
Агрегат АШГ-4 скомпонований таким чином. Все обладнання змонтоване на спільній рамі 1 (рисунок 2.10, б), котра встановлена на колісній рамі 12. Установка містить гідравлічний розчинонасос 8, котрий складається з масляного насоса з баком, насосної колонки та привідного електродвигуна.
а - загальний вигляд; б - конструктивна схема:
1 - рама; 2 - бункер розчинозмішувача; 3 - комбінований змішувач; 4 - затвор; 5 - опора шнека торцева (з лабіринтовим ущільненням); 6 - опора шнека наскрізна (з лабіринтовим ущільненням); 7 - редуктор; 8 - розчинонасос; 9 - регулятор тиску; 10 - розподільник; 11 - гідромотор; 12 - рама колісна; 13 - рукав армований; 14 - щиток захисний; 15 - стійка опорна; 16 - муфта втулково- пальцева; 17 - опора передня; 18 - опора задня висувна; 19 - трубопроводи гідравлічні силові; 20 - хомут кріплення рукава
Комбінований змішувач 3 спирається за допомогою опор шнека 5 та 6 на стінки бункера 2. Він здійснює робочі обертові рухи наступним чином. Гідромотор 11 одержує силовий потік мастила через трубопроводи гідравлічні силові 19. Його вал може обертатись як в один бік, так і в протилежний, що залежить від напрямку руху рідини в трубопроводах 19, котрий регулюється розподільником 10. Обертовий момент від гідравлічного двигуна 11 передається на черв’ячний редуктор 7 та далі, на вал змішувача 3 втулково-пальцевою муфтою 16.
Приготований розчин викачується із бункера через рукав армований 13 і надходить до розчинонасоса 8. Після цього він нагнітається до напірного трубопроводу.
Регулятор 9 дозволяє здійснювати регулювання частоти обертання вала змішувача 3 та величини обертового моменту на ньому. При цьому регулятором 9 можна також проводити зміну основних робочих параметрів гідроприводу розчинонасоса 8. Кількість робочої рідини, яка надходить або до шнекового змішувача, або до розчинонасоса регулюється за допомогою дроселів.
В установці АШГ-4 електроенергія перетворюється в механічну енергію одним електродвигуном, котрий приводить в дію гідравлічний насос (рисунок 2.11). Далі вона єдиним потоком прямує до розподільчої апаратури. І, лише після цього, залежно від потреб, в необхідній кількості спрямовується до виконавчих органів.
Цим досягається оптимі- зація робочих режимів приготування та механізованого транспортування будівельних розчинів.
Розглядувана установка АШГ-4 з диференціальним розчинонасосом подвійної дії працює таким чином. Вмикається обертання вала розчинозмішувача. До бункера
завантажуються сухі компоненти або суха будівельна суміш із одночасною подачею необхідної кількості води. Приготована будівельна розчинна суміш видається через затвор у спеціальну тару чи за допомогою розчинонасоса трубопроводами подається до робочого місця штукатура. При перекачуванні розчин із бункера змішувача подається до всмоктувального патрубка розчинонасоса, а також проходить при цьому крізь змінну проціджува- льну решітку (залежно від крупності фракції наповнювачів суміші). Після того як вся будівельна суміш із бункера викачана, розчинонасос вимикають і установка готова до приготування чергової порції.
Технічна характеристика штукатурного агрегату АШГ-4:
- рухливість будівельних розчинних сумішей,
що перекачуються, за ДСТУ Б В.2.7-23-95 (см).............. П12 (8... 12);
- розчинозмішувач:
-5
ємність бункера, м............................................. 0,43,
-5
об’єм готового замісу, м................................... 0,35,
частота обертання змішувального вала, об/хв.. 0.60;
- розчинонасос:
тип........................................................................ РНГ-4,
-5
максимальна подача, м /год............................... 4,0,
максимальний тиск подачі розчину, МПа......... 5,0,
дальність подачі, м:
по вертикалі............................................... 50,
по горизонталі........................................... 200,
діаметр поршня, мм............................................ 100,
хід поршня, мм................................................... 90,
частота подвійних ходів поршня, 1/хв.............. 110;
- гідродвигун привода змішувача:
тип........................................................................ Г15-23Р,
номінальна ефективна потужність, кВт.............. 3,4;
- гідронасос:
тип........................................................................ НШ-32,
-5
робочий об’єм, см............................................... 31,7,
мінімальна частота обертання вала, об/хв........ 980;
- електродвигун:
тип........................................................................ AKP100L2,
потужність, кВт................................................... 7,5,
частота обертання вала, об/хв........................... 2850;
- редуктор............................................................................. Ч 100-31,5;
- габаритні розміри агрегату, мм:
довжина............................................................... 2550,
ширина................................................................ 1215,
висота.................................................................. 1615;
- маса (без масла і розчинопроводів), кг............................ 800.
Таким чином, колективом галузевої науково-дослідницької лабораторії механізації ручної праці у будівництві Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка під керівництвом доктора технічних наук, професора Онищенка О. Г. створені машини та обладнання нового покоління як із гідравлічним, так і з електромеханічним приводом, призначені для комплексної механізації робіт, пов’язаних із використання будівельних розчинів як за умов міського багатоповерхового, так і в умовах котеджного розосередженого будівництва.