Офсетний друк

Оцінка можливостей фарбового апарата аркушевої офсетної машини

Донедавна для характеристики ФА використовували лише техноло­гічні критерії. До речі, поняття технологічної ефективності ФА класи - ками-теоретиками друкарського процесу трактується по-різному. Наприк­лад, у 60-х роках XX ст. П. А. Попрядухін вважав, що це є сукупністю коефіцієнтів розкочування, накочування, акумулюючої здатності та кількості контактних зон. У 70-х роках М. Г. Морозов ФА пропонував оцінювати за рівномірністю товщини шару фарби, який подається на друкарську форму. У 80-х роках A. A. Тюрін на основі літературних джерел рекомендував такі основні показники, за якими можна оцінювати і порівнювати ФА:

Кількість валиків і циліндрів, що характеризує число зон поділу фарби

І ступінь складності конструкції;

Показник, який пов’язаний із фарбомісткістю та інерційністю, тобто тривалістю перехідних процесів;

Рівномірність фарбового шару на формі (відношення між мінімаль­ною і максимальною товщинами); стабільність подачі шару фарби;

Коефіцієнт, що характеризує частку енергопотреб ФА у загальній енергопотребі машини.

На сьогоднішньому етапі розвитку поліграфічного машинобудування в сучасних економічних умовах повнішою є оцінка ФА за такими групами показників.

1. Організаційно-технічні:

Зручність обслуговування — ступінь автоматизації обслуговуючих операцій (змивання старої фарби, чищення бічних сгінок машини, мащення, виймання старих і встановлення нових валиків, їх регулювання і фіксація), висота розміщення ФА, наявність незахищених небезпечних зон;

Оснащення інструментарієм і його універсальність, оперативність одержання довідки з проблематичних питань;

Зручність виконання технологічних операцій — інформаційність реєстраторів, розміщення і функціональність засобів керування різними режимами ФА, наявність підсилювальних засобів;

Період між технічним обслуговуванням, його потреба у матеріалах, контрольно-вимірювальних засобах і орієнтовна тривалість;

Звукові та температурні поля роботи ФА, їх динаміка і керованість.

2. Економічні:

Обсяг енергоспоживання;

Вартість матеріалів і замінних елементів конструкції та терміни їх служби.

3. Технологічні характеристики роботи: статичні;

Динамічні.

Нагромаджені за останні роки результати досліджень ФА дають змогу внести певні доповнення до критеріїв їхніх технологічних характеристик.

Наприклад, для оцінювання якості роботи ФА можна рекомендувати застосування коефіцієнта використання ФЦ. З результатів досліджень відомо, що залежність амплітуди і кроку накочування фарби зменшується при великих значеннях коефіцієнта використання. На це акцентує фірма КВА, яка вказує, зокрема, що в машині «ІІаріс1а-72» максимально викори­стовується площа ФЦ. Коли у технічному паспорті друкарського обладнання не вказується відсоток використання кола ФЦ, то його можна легко знайти за діаметром ФЦ та шириною форми.

Важливими для якісного накочування фарби є поверневі характе­ристики циліндрів і валиків ФА. Усі фірми-виробники друкарського устаткування цьому приділяють особливу увагу — на поверхню металевих циліндрів наносять матеріал, який є спорідненим до друкарської фарби.

Фарбомісткість ФА визначається відношенням суми довжин кіл валиків до максимальної довжини зображення в напрямку друкування.

Не менш показовим критерієм для ФА є коефіцієнт подачі фарби. Цікавим є те, що мала амплітуда спостерігається при незначних коефі­цієнтах подачі фарби (рис. 3.11 і 3.12).

Амплітуда і крок

Амплітуда ) крок накочування фарби

Оцінка можливостей фарбового апарата аркушевої офсетної машиниНакочування фарби

Оцінка можливостей фарбового апарата аркушевої офсетної машини

Відсоток використання Відсоток подачі фарби

Кола ФЦ накочуваною групою

Рис. 3.11. Вплив коефіцієнта використання Рис. 3.12. Вплив коефіцієнта перенесення форми на якість накочування фарби фарби на амплітуду і крок її накочування

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.