СТВОРЕННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ. ШТУКАТУРНИХ СТАНЦІЙ І АГРЕГАТІВ. НОВОГО ПОКОЛІННЯ
Штукатурна станція СШ-4
Станція типу СШ-4 конструкції Полтавського технічного університету (рисунок 2.1) випускається серійно (у будівельне виробництво було впроваджено понад 450 штукатурних станцій даної конструкції) і використовується для приймання товарних розчинів безпосередньо з кузова самоскида, без застосування спеціальних пандусів або естакад, для перемішування розчину, доведення його до потрібної рухливості та температури, очищення від механічних домішок, подавання по трубопроводах до місць штукатурних робіт і механізованого нанесення методом безкомпресорного соплування на поверхні, що обштукатурюють.
Станція обладнана поворотним приймальним бункером 6 (рисунок 2.1, б) із циліндричним днищем, установленим на двох порожнистих опорах 1, які сполучаються з внутрішньою порожниною бункера та мають усередині бункера дискові заслінки 18, що повертаються. Одна заслінка дозує подавання розчину з бункера на вібросито 17, друга - у спеціальну тару (у разі потреби), установлену збоку заднього торця станції.
У бункері є змішувач із стрічковим шнеком 7 діаметром 800 мм, привод 8 якого складається з електродвигуна та двоступінчастого циліндричного редуктора, що забезпечує реверсивне обертання шнека й подавання розчину до обох порожнистих опор.
а - зовнішній вигляд, б - конструктивна схема:
1 - порожниста опора; 2 - гідроциліндри; 3 - вібратор; 4 - насосна установка; 5 - електрокалорифер; 6 - поворотний бункер-змішувач, 7 - шнек; 8 - привод шнека; 9 - бак для води; 10 - пульт керування; 11 - шафа для одягу; 12 - сопло; 13 - розчинопровод; 14 - розчинонасос; 15 - привод побуджувача; 16 - вторинний бункер; 17 - вібросито; 18 - заслонка
Механізм повертання бункера має два гідроциліндри 2, установлених на рамі під бункером, і масляну станцію 4 (насосну установку). Вібросито
17, яке призначене для очищення розчину від механічних домішок, закріплене на вторинному бункері 16 роздільного просіювання під передньою порожнистою опорою змішувача, воно встановлено похило й закінчується лотком, по якому видаляються крупні включення розчину. Бункер роздільного просіювання 16, як і бункер-змішувач 6, має циліндричне днище й обладнаний стрічковим побуджувачем із приводом.
Слід відзначити, що значною перевагою даної конструкції штукатурної станції є наявність поворотного бункера, який забезпечує зручне завантаження будівельним розчином з кузова автосамоскида. Також значний кут нахилу бокових стінок бункера (близько 70° до горизонтальної площини) у робочому, примкнутому до фургона, положенні й можливість його повороту сприяє стіканню малорухливих розчинів до днища змішувача у зону активного перемішування шнеком, запобігає їх зависанню на бокових стінках. Крім того, поворот бункера збільшує рухливість розчину після тривалих зупинок, полегшуючи запуск і запобігаючи поломці стрічкового шнекового змішувача та його привода.
Технічна характеристика штукатурної станції СШ-4:
-5
продуктивність, м /год...................................................... 2,0...4,0;
дальність подачі розчинної суміші, м:
по горизонталі..................................................... 250,
по вертикалі......................................................... 45;
кутова швидкість обертання шнека, об/хв....................... 26;
максимальний робочий тиск, МПа................................... 4,0;
встановлена потужність привода, кВт.............................. 17;
рухливість перекачуваного розчину, см, не менше......... 8;
крупність фракцій заповнювача в розчині, мм, не більше.. 5; габаритні розміри, мм
довжина................................................................ 5000,
ширина................................................................. 2150,
висота................................................................... 2425;
маса, кг............................................................................... 4200;
питома енергоємність за максимальною
-5
продуктивністю, кВт/(м /год)............................................ 4,25;
питома металомісткість за максимальною
-5
продуктивністю, кг/(м /год)............................................... 1050.
Відмінними особливостями штукатурної станції СШ-4 порівняно з розглянутими в п. 1.2 конструкціями є підвищення продуктивності праці під час виконання штукатурних робіт; забезпечення зручності експлуатації в будь-яку пору року; зменшення втрат будівельного розчину; покращення умов праці обслуговуючого персоналу; забезпечення високої мобільності станції при перевезенні з об’єкта на об’єкт із використанням типового транспорту.