СТВОРЕННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ. ШТУКАТУРНИХ СТАНЦІЙ І АГРЕГАТІВ. НОВОГО ПОКОЛІННЯ
Огляд існуючих конструкцій штукатурних агрегатів
На сьогодні в Україні малогабаритні штукатурно-змішувальні установки з розчинонасосами серійно не випускаються. У Росії значного поширення при виконанні невеликого обсягу штукатурних робіт традиційним "мокрим" способом набули штукатурно-змішувальні агрегати типу СО-57Б на базі діафрагмового розчинонасоса СО-29В, а також СО-85, СО-152, СО-180 на базі поршневих розчинонасосів, які наведені на рисунках 1.5 - 1.8. До їх технологічної ланки, крім поршневого чи діафрагмового розчинонасоса, входить циклічний змішувач для приготування розчину безпосередньо на об’єкті будівництва.
Агрегат СО-57Б (рисунок 1.5) призначений для приготування штукатурного розчину, проціджування, транспортування до місця укладання і нанесення на поверхню, що обробляється, за допомогою безкомп - ресорної форсунки [3, 62]. Він складається зі змонтованих на спі - спільній рамі-шасі 1 вібросита з бункером 2, розчинозмішувача 3 циклічної дії та розчинонасоса 4.
Також для зменшення вібрацій і навантаження на пневматичні колеса 5 під час робочого циклу агрегат обладнаний аутригерами 6.
Після установки агрегату на об’єкті у змішувальний барабан розчинозмішувача 3 завантажують дозоване в’яжуче і заповнювач із додаванням потрібної кількості води.
-5
Агрегат СО-85 (рисунок 1.6) має продуктивність 2...4 м. Він складається з ходової рами 6 у вигляді одноосьового причепа на пневматичному ходу, на якому встановлено поршневий розчинонасос 8, компресор 2, вібросито 9 з бункером та збудником розчину 7, скіп-змішувач 1 та електричну шафу з блоком живлення і керування 4.
Агрегат СО-152 (рисунок 1.7) призначений для штукатурних робіт у важкодоступних місцях на поверхах (санвузли, коридори тощо). Сконструйований на базі поршневого розчинонасоса і складається з двох частин: власне розчинонасоса 6 і приймального бункера з віброситом 2. Вони встановлені на рамі 8 з колесами 1, 9 на гумі й сполучені рукавом зі швидкорознімним з’єднанням 10. Приймальний бункер із віброситом 2, яке має гумові амортизатори, обладнаний лопатевим робочим органом.
Агрегат СО-180 (рисунок 1.8) призначений для приготування, проціджування, "побудження", транспортування і нанесення на оброблювану
поверхню штукатурного розчину рухливістю не менше 7 см. Агрегат складається з розчинозмішувача 1, проціджувального пристрою 6, приймального бункера 4, розчинонасоса з розчинопроводом 5, нагнітального рукава, форсунки, електрошафи 2 з пультом керування, шибера, перепускного пристрою, заливальних пробок для води, пристрою підживлення штокової порожнини, манометра та рами 3.
Штукатурно-змішувальні агрегати АШС-2500, АШС-4000, АШС - 4800 призначені для приготування, проціджування, "побудження", подачі та нанесення штукатурного розчину. Від агрегатів, що випускаються, вони відрізняються більш висо-
з
кою продуктивністю (від 2,5 до 4,0 м /год) й збільшеним об’ємом бункера змішувача. Компактна конструкція поєднує в собі змішувач, вібросито, бункер-накопичувач і насос для подачі розчину.
Штукатурно-змішувальний агрегат P-13 ("Putzmeister") - це один із найпотужніших зразків обладнання даного типу [120]. Він призначений для приготування, транспортування, нанесення звичайних і спеціальних будівельних розчинів.
Може бути обладнаний електромотором або дизельним двигуном. Розчинозмішувач примусової дії дозволяє здійснювати приготування розчину безпосередньо на об’єкті.
Найбільшим суттєвим недоліком штукатурно-змішувального обладнання закордонного виробництва є його висока вартість.
Основні технічні характеристики найпоширеніших моделей штукатурно-змішувального обладнання вітчизняного та закордонного виробництв наведені нижче (таблиця 1.2).
Отже, перевагами існуючих конструкцій штукатурно-змішувального обладнання є: поєднання двох агрегатів, зокрема розчинозмішувача та розчинонасоса; підвищена продуктивність праці, швидкість і якість робіт; зменшення витрат, чисельності персоналу, простоїв; незначні габаритні розміри.
Але, незважаючи на переваги, існуючому обладнанню притаманні й певні недоліки, на усунення яких була спрямована робота колективу галузевої науково-дослідницької лабораторії механізації ручної праці в будів
ництві Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Серед таких недоліків слід відзначити відсутність конструкцій бункерів змішувачів із робочим об’ємом понад 200 л; поступова втрата герметичності бункерів біля опор робочого органа внаслідок поступового виходу з ладу стандартних гумових ущільнень та застосування підшипників кочення; використання у складі агрегатів розчинонасосів застарілих
Таблиця 1.2 - Технічні характеристики основних конструкцій малогабаритного штукатурно-змішувального обладнання
|