РОСЛИННИЦТВО

Основи насіннєзнавства

Насіннєзнавство - наука про насіння, яка вивчає життя насіння з часу запліднення яйцеклітини на материнській рослині до утворення з них нових самостійних рослин, тобто від переходу молодих рослин від гетеротрофного живлення (за рахунок запасів насіння) до автотрофного (самостійного).

Завдання насіннєзнавства полягає у вивченні умов, в яких формується насіння, морфології (будова і формоутворення), біології (процес утворення насіння), фізіології і біохімії (хімічний склад і процеси, що проходять в насінні), а також у виконуванні контролю за посівними якостями насіння.

Насінням з господарської точки зору називають рослинний матеріал, який використовується для вирощування врожаю. Разом з тим слід розрізняти ботанічні поняття “насіння” і “плоди”.

Насіння утворюється із насінного зачатку і складається із зародка, який містить необхідний запас поживних речовин і насінної оболонки. Наприклад, насіння гороху, квасолі, сої, льону, бавовнику і інших культур. Плід складається із однієї або декількох насінин, вкритих крім насінної, ще й плодовою оболонкою (плоди пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшника, гречки і ін.).

Поживні речовини, що використовуються на розвиток зародка знаходяться в різних місцях насінини. В насінні з ендоспермом поживні речовини накопичуються в ендоспермі (пшениця, ячмінь, кукурудза, просо, рис, мак, коріандр); в насінні без ендосперму поживні речовини відкладаються в сім’ядолях зародка (горох, сочевиця, соя, соняшник, бавовник, ріпак); в насінні з периспермом поживна тканина формується з клітин нецеллуса (паренхімна тканина насінного зачатку) і відкладається в насінні (льон, буряки).

Якісне насіння спроможне без додаткових затрат (добрива, пестициди) забезпечити оптимальний ріст і розвиток рослин, знизити негативний вплив бур’янів, хвороб і шкідників і сприяти підвищенню врожайності сільськогосподарських культур і якості вирощуваної продукції, поліпшувати екологічний стан полів. Роль високоякісного посівного матеріалу може мати тільки те насіння, яке відповідним чином підготовлене до сівби і характеризується високими сортовими, посівними і урожайними якостями.

РОСЛИННИЦТВО

Укісне використання травостою

Строки і частота скошування травостоїв значною мірою впливають на довголіття і урожайність природних та сіяних кормових угідь. Багаторазове скошування травостою в ранні строки призводить до зниження життєдіяльності рослин, що негативно …

Створення та раціональне використання культурних пасовищ

Значення пасовищ і пасовищного корму для тварин. Зелений пасовищний корм є основним кормом при літньому утриманні більшості видів сільськогосподарських тварин. Частка його в літньому раціоні великої рогатої худоби, залежно від …

Система докорінного поліпшення сіножатей і пасовищ

Докорінне поліпшення сіножатей і пасовищ проводиться тоді, коли поверхневим поліпшенням не досягається необхідний рівень їх продуктивності. Докорінне поліпшення - це система заходів, спрямованих на перетворення низькопродуктивних природних кормових угідь у …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.