Лікарські рослини
Вирощування лікарських рослин, як самостійна галузь рослинництва, почала розвиватись на Україні в 30-ті роки ХХ ст.. До цього часу задоволення потреб фармацевтичної промисловості в сировині відбувалось, головним чином, за рахунок заготівель дикорослих лікарських рослин. Однак відсутність обґрунтованої системи використання рослин, незнання і заперечення у практичній діяльності особливостей функціонування природних фітоценозів, складовою частиною яких є і корисні лікарські рослини, призвели до значного її збіднення і навіть знищення.
В зв’язку з цим виникла термінова необхідність збереження значної кількості видів рослин, включивши їх в агрофітоценози, тобто перехід до вирощування окультурених лікарських рослин. Нині їх кількість зросла. Важливе значення мають насамперед беладона звичайна, валеріана лікарська, блекота, дурман, ехінацея пурпурова, нагідки, ромашка далматська та ін.
Слід зазначити, що ґрунтово-кліматичні умови лісостепових і степових районів України придатні для вирощування не тільки відомих рослин місцевої флори, а й рослин з інших материків. Для цього треба знати їх біологічні особливості росту і розвитку і розробляти технологію їх вирощування.