РОСЛИННИЦТВО

Кмин

Значення, поширення. В плодах кмину міститься 4-7% ефірної олії, до складу якої входить карвон, що використовується для надання запаху лікерам, і лімолен, який застосовується при виготовленні парфумерних виробів. Ефірну олію використовують у харчовій, кондитерській, фармацевтичній, тютюновій ті інших галузях промисловості. Плоди кмину використовують в кулінарії, при випіканні деяких сортів хліба, в різних соліннях тощо. В плодах анісу міститься, крім того, 14-16% жирної олії, яку використовують для технічних потреб. Шрот використовують на корм худобі. Кмин є цінною медоносною рослинною.

Кмин

Рис. 38. Кмин (загальний вигляд рослини).

Походить кмин із Передньої Азії. Основні невеликі площі посіву кмину розміщені в Хмельницькій, Львівській і Тернопільській областях. Урожайність насіння 8-10 ц/га.

Біологічні особливості. Кмин (Carnm carvi L.) - дворічна трав’яниста рослина родини селерових (рис. 38). До тепла кмин маловибагливий. Насіння проростає при температурі 4-5оС. В період сходів витримує значні заморозки. Кмин - вологолюбна рослина. Високі врожаї формує тільки в умовах достатнього зволоження. Для бубнявіння і проростання насіння потрібно 110-116% води від власної маси.

Добре росте і розвивається кмин на родючих ґрунтах. Кращими для нього є чорноземні та сірі опідзолені ґрунти. Кмин - світлолюбна рослина. На

початку вегетації росте повільно. Від з'явлення сходів до утворення першого справжнього листка минає 11 -13 днів.

Сорти: Подільський 9, Случ, Тонус, Хмельницький.

Особливості технології вирощування. Кращими попередниками є ті культури, які рано звільняють поле. Це озимі зернові і зернобобові культури. Можна розміщувати кмин і після ярих зернових.

Основний і весняний обробіток такі ж, як і під аніс. Він складається з лущення стерні, оранки на глибину 22-25 см, ранньовесняного боронування та передпосівної культивації на глибину загортання насіння.

Під кмин вносять 25-30 т/га гною і по 30-40 кг/га азоту, фосфору і калію. Всі добрива вносять під зяблеву оранку, за виключенням 10-15 кг/га фосфору, який застосовують під час сівби.

Сіють кмин рано навесні одночасно з ранніми ярими зерновими культурами, краще пророщеним насінням. Спосіб сівби - широкорядний з міжряддями 45 см. Норма висіву насіння 8-10 кг/га. Глибина загортання насіння 2-3 см.

Догляд за посівами полягає в досходовому боронуванні для боротьби з бур’янами і міжрядних розпушуваннях. Після з'явлення сходів і до початку зимівлі проводять не менше 4-5 обробітків міжрядь. Перед входженням в зиму посіви кмину підгортають для захисту від вимерзання. Навесні посіви другого року життя боронують упоперек рядків, а після відростання рослин проводять міжрядні обробітки, які припиняють при змиканні рослин в міжряддях. При необхідності під час першого весняного розпушування міжрядь посіви кмину підживлюють повним мінеральним добривом з розрахунку 20-25 кг/га азоту, фосфору і калію. На забур’янених полях під передпосівну культивацію застосовують гербіцид трефлан (6-8 л/га).

Збирають кмин прямим комбайнуванням при побурінні 50-60% плодів. Насіння зберігають при вологості не вище 10-11%.

РОСЛИННИЦТВО

Укісне використання травостою

Строки і частота скошування травостоїв значною мірою впливають на довголіття і урожайність природних та сіяних кормових угідь. Багаторазове скошування травостою в ранні строки призводить до зниження життєдіяльності рослин, що негативно …

Створення та раціональне використання культурних пасовищ

Значення пасовищ і пасовищного корму для тварин. Зелений пасовищний корм є основним кормом при літньому утриманні більшості видів сільськогосподарських тварин. Частка його в літньому раціоні великої рогатої худоби, залежно від …

Система докорінного поліпшення сіножатей і пасовищ

Докорінне поліпшення сіножатей і пасовищ проводиться тоді, коли поверхневим поліпшенням не досягається необхідний рівень їх продуктивності. Докорінне поліпшення - це система заходів, спрямованих на перетворення низькопродуктивних природних кормових угідь у …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.