Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА В БУДІВНИЦТВІ

Ключові поняття: електричний удар, електричний опік, електричний знак, ме­талізація шкіри, електроофтальмія, наряд, розпорядження, захисні засоби, захи­сне заземлення, занулення. 22.1. Загальні відомості У загальному випадку під електробезпекою розуміють систему організа­ційних і …

Електрообладнання систем водопостачання

До електрообладнання систем водопостачання належать електродвигуни господарських насосів, насосів систем гарячого водопостачання й мереж про­типожежного водопроводу. В більшості випадків у мережах водопостачання встановлюють два насоси (іноді три або чотири) з …

Ліфти і ескалатори

Ліфт являє собою стаціонарну вантажопідйомну машину періодичної дії, призначену для підйому й спуску люде або вантажів. Перевезення пасажи­рів здійснюється окремими групами через певний час, при цьому рух чергуєть­ся із зупинками …

Системи вентиляції і кондиціювання

Завдання систем кондиціювання і вентиляції повітря - створення, регулю­вання й автоматична підтримка комфортного мікроклімату в закритих примі­щеннях: температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря та ін. Кондиціювання здійснюється комплексом технічних засобів, …

ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ БУДІВЕЛЬ

Ключові поняття: система кондиціювання повітря, спліт-система, ліфт, елект - роконвектор. 21.1. Загальні відомості Сучасні житлові, громадські і промислові будинки характеризуються на­сиченими інженерними системами, що забезпечують ефективне керування екс­плуатацією будинків. Значну …

Норми освітленості, спрощені способи розрахунку освітлюва­льних установок

В умовах будівництва в ряді випадків (при відсутності проекту електрич­ного освітлення) може трапитися необхідність визначення кількості й потужно­сті освітлювальних приладів - прожекторів або світильників - для створення не­обхідної за нормами …

Обладнання електричного освітлення на будівельних майдан­чиках

Зовнішнє освітлення території будівельних майданчиків здійснюється пе­реважно прожекторами заливаючого світла. Прожектори (головним чином, ти­пу ПЗС-35) встановлюють групами по 3-4 і більше на щоглах, висота яких за­лежить від сили світла й …

Джерела світла і освітлювальна арматура

20.2.1. Джерела світла. Як джерела світла у будівництві і у промисловос­ті застосовують лампи розжарювання і газорозрядні лампи, які, в свою чергу, підрозділяються на ртутні лампи низького тиску - люмінесцентні і …

ЕЛЕКТРООСВІТЛЮВАЛЬНІ УСТАНОВКИ

Ключові поняття: сила світла, світловий потік, освітленість, джерела світла, лампа розжарювання, газорозрядна лампа, люмінесцентна лампа, ртутна лампа, освітлювальна арматура, світильник, метод питомої потужності. 20.1. Загальні відомості Правильна організація електричного освітлення …

Техніка безпеки при електропрогріві

Техніка безпеки при електропрогріві мерзлого ґрунту при напрузі до 10 кВ полягає в повному виключенні потрапляння людей і тварин у зону небез­печних крокових напруг. Багаторазовими вимірами встановлені величини кро­кових напруг …

Електропрогрів ґрунту

Електропрогрів ґрунтів застосовують в тих районах, в яких є вільна елек­трична потужність (наприклад, поблизу потужних гідростанцій). Існує кілька способів електропрогріву ґрунтів, з яких найбільш зручним, дешевим і безпечним є електродний …

ЕЛЕКТРОПРОГРІВ БЕТОНУ І ҐРУНТУ

Ключові поняття: електропрогрів бетону (електродний, індукційний, інфраче­рвоний, непрямий, електропрогрів поза формою), електропропарювання, елект - ропрогрів грунту. На теплову обробку бетону витрачається близько 70% часу, необхідного для виготовлення залізобетонних виробів. Тому …

Приклади конструкцій електричних ручних машин

Існують різні конструкції дрилів, електропилок, електрорубанків, елект - рошліфувальних машин, електромагнітних перфораторів і інших електрифіко­ваних ручних інструментів, але силове електрообладнання їх завжди будується на основі електродвигунів обертового руху або на …

Ізоляція електричних ручних машин

ЕРМ випускають трьох класів виконання за напругою й ізоляцією: I клас - на номінальну напругу 220 В, в яких хоча б одна металева деталь, доступна для дотику, відділена від частин, …

ЕЛЕКТРИЧНІ РУЧНІ МАШИНИ

Ключові поняття: електрична ручна машина, клас ізоляції, комбінований еле - ктромеханізм, вібратор. 18.1. Загальні відомості про електричні ручні машини В будівельному виробництві застосовуються різноманітні механізми і ру­чні машини, оснащені електроприводом. …

Електричний привод будівельних кранів

Електричний привод виконавчих механізмів ВПМ використовується на гусеничних і пневмоколесних самохідних кранах, а також на автомобільних і баштових кранах. На будівельних кранах найбільше поширення одержав багатодвигунний електричний привод змінного і …

Елементи апаратури керування

Контролери. Контролери служать для керування роботою електродвигуна, тобто його включення, регулювання частоти обертання, зупинки і зміни напряму руху (реверсування). Контролери, що застосовують для керування електродвигу­нами кранових механізмів, за принципом роботи …

Електродвигуни вантажопідйомних машин

На ВПМ застосовуються електричні машини як постійного, так і змінного струму. Будова і принцип роботи електричних машин постійного струму були розглянуті в розділі 10.1, машин змінного струму - у розділі …

ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ ВАНТАЖОПІДЙОМНИХ МАШИН

Ключові поняття: вантажопідйомна машина, кранові електродвигуни, апаратура керування, контролер, командоконтролер, контактор, магнітний пускач, реле часу, проміжне реле, реле мінімального струму, реле максимального струму, теплове реле 17.1. Загальні відомості про вантажопідйомні …

Установки контактного зварювання

Контактне зварювання, або зварювання під тиском, являє собою спо­сіб зварювання деталей, при якому концентроване виділення теплоти в зоні стику обумовлене значним перевищенням активного опору в цьому місці над опором самих …

Зварювальні апарати змінного струму

Зварювальні апарати змінного струму, що застосовують на підприємствах і на будівельно-монтажних майданчиках підрозділяють на чотири основні групи: з окремим дроселем; з вбудованим дроселем; з рухомим магнітним шунтом; із збільшеним магнітним …

Зварювальні перетворювачі постійного струму

Зварювальні перетворювачі постійного струму підрозділяють на наступні групи: За кількістю постів, що живляться - однопостові, призначені для жив­лення однієї зварювальної дуги; багатопостові, що живлять одночасно кілька зварювальних дуг. За способом …

Основні вимоги до джерел живлення зварювальної дуги

Електродугове зварювання починається з короткого замикання зварюва­льного кола - контакту між електродом і деталлю. При цьому відбувається ви­ділення теплоти і швидке розігрівання місця контакту. Ця початкова стадія ви­магає підвищеної напруги …

ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАЛЬНИХ УСТАНОВОК

Ключові поняття: зварювання, електродугове зварювання, автоматичне зварю­вання, зварювальний генератор, зварювальний апарат, контактне зварювання. 16.1. Види електричного зварювання Зварюванням називається процес одержання нероз'ємного з'єднання матеріалів шляхом місцевого нагрівання країв деталей, що …

Регульований привод змінного струму з вентильним двигуном

Вентильним двигуном (ВД) називається пристрій, що складається з елек­тродвигуна змінного струму, який за конструкцією аналогічний синхронному, і вентильного комутатора (перетворювача частоти), керованого у функції поло­ження ротора або магнітного потоку двигуна. …

Регулювання кутової швидкості асинхронних двигунів

Електроприводи з АД широко застосовують в різних технологічних уста­новках. Це пояснюється тим, що вони мають просту конструкцію, надійні в експлуатації, дешевші, значно легші і менші за розмірами ніж двигуни постій­ного …

Регулювання кутової швидкості двигуна постійного струму з незалежним збудженням

Кутова швидкість ДПС з незалежним збудженням визначається виразом т = . (15.4) k-Ф звідки випливає, що швидкість двигуна постійного струму з незалежним збу­дженням можна регулювати наступними трьома способами: 1) зміною …

РЕГУЛЮВАННЯ ШВИДКОСТІ ЕЛЕКТРОПРИВОДІВ

Ключові поняття: регулювання швидкості, діапазон регулювання кутової швидкості, плавність регулювання, економічність регулювання, стабільність кутової швидкості, напрямок регулювання, припустиме навантаження двигуна, скважність керуючих імпульсів. 15.1. Основні показники регулювання кутової швидкості електроприводів …

Механічні характеристики виробничих механізмів і електродвигунів

При розгляданні роботи електродвигуна, що приводить до дії виробничий механізм, необхідно насамперед виявити відповідність механічних характерис­тик двигуна характеристиці виробничого механізму. Механічною характеристикою виробничого механізму називають за­лежність між швидкістю і приведеним …

Рівняння руху електропривода

При вивченні руху ЕП виникає необхідність визначення різних механіч­них величин - шляху і кута повороту, швидкості і прискорення, а також момен­тів і сил, що викликають рух і визначають його характер. …

Механіка електроприводу

Механічна частина ЕП передає механічну енергію від електричного дви­гуна до виробничої машини, де ця енергія реалізується в корисну роботу. Конс­труктивне виконання механічної частини ЕП може бути досить різним, проте, вона …

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЕЛЕКТРОПРИВОД

Ключові поняття: електропривод (ЕП), зворотний зв'язок, автоматизований ЕП, ЕП нерегульований (стежачий регульований, програмно-керований, адаптивний), ЕП груповий (одиночний, багатодвигуновий), статичний момент, результуючий момент інерції, реактивний (активний) момент опору, усталений (перехідний) ре­жим …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.