ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Установки контактного зварювання

Контактне зварювання, або зварювання під тиском, являє собою спо­сіб зварювання деталей, при якому концентроване виділення теплоти в зоні стику обумовлене значним перевищенням активного опору в цьому місці над опором самих деталей. Кількість теплоти, що виділяється в місці стику, ви­значається за відомою формулою

Q = 0,24-/2-Дп-ґ , (16.1)

де Rn - перехідний опір у місці стику.

На рис.16.8 показані схеми роботи устаткування контактного зварювання: стикового (рис.16.8,а), точкового (рис.16.8,б) і роликового (рис.16.8,в). Вони знайшли широке застосування у будівництві, зокрема для зварювання арматур і металевих конструкцій.

Найбільша потужність машин промислового виготовлення, призначених для контактного зварювання, досягає 750 кВА. Ці машини дозволяють зварюва­ти заготовки з перерізом до 3500 мм2 і деталі товщиною до 32 мм.

Рис.16.8 - Основні способи контактного зварювання

б

в

Для контактного зварювання можна використовувати як постійний, так і змінний струм. Однак на практиці переважно застосовують змінний струм, оскільки струм у тисячі ампер і напруга в декілька вольт, необхідні при зварю­ванні, досить просто без значних капітальних витрат можуть бути отримані на змінному струмі за допомогою трансформаторів.

а

Подача зварювального струму може бути або безперервною (у деяких ви­падках при роликовому зварюванні), або переривною.

Значну тривалість струму підтримують реле часу, а включення і вимикан­ня зварювального струму виконується тиристорами.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.