ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

ЕЛЕКТРИЧНІ РУЧНІ МАШИНИ

Ключові поняття: електрична ручна машина, клас ізоляції, комбінований еле - ктромеханізм, вібратор.

18.1. Загальні відомості про електричні ручні машини

В будівельному виробництві застосовуються різноманітні механізми і ру­чні машини, оснащені електроприводом. Тією ж самою машиною при застосу­ванні різних стандартних або спеціальних робочих інструментів або спеціалізо­ваних насадок можна виконувати різні технологічні операції й обробляти різні матеріали, тому електричні ручні машини можна розділити за основним відпо­відним назві машини призначенням на наступні групи: свердлильні машини; шліфувальні машини; машини для розпилювання деревини; гайковерти і шуру - поверти; машини ударної дії; вібратори.

Електричні ручні машини (ЕРМ) приводяться до руху електродвигуном або електромагнітом, що складає з машиною єдине ціле. Як двигуни застосовуються:

асинхронні трифазні електричні машини з короткозамкненим ротором, нормальною і підвищеною частотою струму;

асинхронні однофазні електричні машини з короткозамкненим ротором, нормальною і підвищеною частотою струму;

обернені (тобто обертається статор, а ротор закріплений нерухомо) асин­хронні трифазні електричні машини з короткозамкненим ротором, нормальною і підвищеною частотою струму;

універсальні колекторні електричні машини;

електричні машини зворотно-поступального руху (електромагнітні).

В ЕРМ, як правило, застосовують спеціально виготовлені для них елект­родвигуни, що працюють на напрузі 36 або 220 В. У пересувних машинах вико­ристовують також двигуни загального призначення на напругу 380/220 В.

Спеціалізованими заводами по виготовленню ручних машин застосову­ються наступні умовні позначки електродвигунів: КН - колекторний нормаль­ної частоти струму; КНД - колекторний нормальної частоти струму з подвій­ною ізоляцією; АН - асинхронний нормальної частоти струму; АП - асинхрон­ний підвищеної частоти струму. Наступні за буквами цифри позначають габа­рит двигунів (діаметр і довжину активної сталі статора або індуктора).

В силу ручного використання цієї групи електричних механізмів особли­ву увагу при їхній розробці приділяють питанням електричної ізоляції.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.