Вибір ділянки під сад
В зоні Полісся кращими для закладання садів є підвищені рівнинні місця. Непридатні ті ділянки, де на глибині менше 2 м від поверхні залягає оглеєний горизонт або сипкий пісок, а також ділянки, де підгрунтові води утримуються на глибині менше 1,5 м.
В Лісостепу під сади придатні рівнинні ділянки, а також схили усіх експозицій в межах 15—20°, однак при крутизні понад 8° їх слід терасувати.
В Степу сади можна розміщувати на рівнинних ділянках з відносно неглибоким (до 6—8 м) заляганням підгрунтових вод. Під насадження кісточкових порід в цій зоні придатні схили до 12°.
За доброї агротехніки можуть рости і рясно плодоносити на всіх грунтових - відмінах, за винятком розміщених на щільних карбонатних породах, що залягають на глибині менше 1,5 м від поверхні. В низинах Закарпаття обмежено придатними, а часто й зовсім непридатними є дернові опідзолені, лучні глейові, дерново-глейові та болотні грунти. Непридатні під інтенсивні насадження сильнозмиті грунти, а також ділянки із заляганням на глибину до 4—5 м щільних кристалічних порід, глибоких шарів піску.
Глибокі піщані грунти можна використовувати під сади за умов попереднього окультурення.