Cправочник агронома

Сортозаміна і сортооновлення

Сортозаміну здійснюють в міру районування нових сортів з метою заміни у виробництві старих сортів новими, більш урожайними, з кра­щою якістю продукції та іншими цінними ознаками і властивостями.

Установа-оригінатор у рік включення сорту в число перспективних підпускає оригінальне насіння іншим науково-дослідним установам і учбово-дослідним господарствам для розмноження. Одержане від ори - гінатора насіння висівають з меншою нормою висіву на родючих грун­тах і після кращих попередників.

Щоб прискорити впровадження у виробництво нових високопродук­тивних сортів зернових і олійних культур, певна кількість насіння перспективних та дефіцитних сортів із науково-дослідних установ, учбо­во-дослідних господарств сільськогосподарських вузів і технікумів, а також державних ресурсів відпускається колгоспам і радгоспам для розмноження на пільгових умовах без грошових надбавок за сортність.

Культури і сорти, насіння яких відпускається на пільгових умовах, затверджують Міністерство сільського господарства СРСР і Міністер­ство заготівель СРСР. В перші роки після районування весь урожай дефіцитних сортів господарства усіх груп повинні використати тільки на посівні цілі.

З метою підвищення заінтересованості господарств у використанні всього урожаю дефіцитних сортів на посівні цілі введена грошова над­бавка за насіння дефіцитних і перспективних сортів у розмірі 20 % від вартості насіння відповідних репродукцій, категорій сортової чистоти і класів насінного стандарту.

Для збереження типовості сортів, підтримання їх біологічних і гос­подарсько цінних властивостей провадиться періодичне оновлення на­сіння районованих сортів елітою та кращими репродукціями, яке ви­рощують науково-дослідні установи, учбово-дослідні господарства сіль­ськогосподарських вузів і технікумів, насінгоспи за прийнятоіО схемою.

Порядок і строки сортооновлення у колгоспах і радгоспах встанов­люють обласні управління сільського господарства за пропозицією на­уково-дослідної установи. На сортооновлення і сортозаміну науково - дослідні установи повинні відпускати насіння еліти і першої репродукції зернових та олійних культур насінницьким господарствам у зашитих і запломбованих мішках, на кожному з яких має бути етикетка. Пред­ставник господарства, що купує насіння, повинен перевіряти відповід­ність етикеток сортовій документації (атестату або свідоцтву)- Якість одержаного насіння перевіряють у районній державній насінній інспек­ції. Якщо перевіркою встановлено, що насіння не відповідає нормам посівного стандарту, які зазначені в документі, то за вимогою госпо­дарства вдаються до арбітражного визначення. Заяву на його проведен­ня направляють в обласну або республіканську державну насінну інспекцію не пізніше як за 10 днів від дня одержання господарством результатів аналізу, на підставі якого опротестовується документ, що супроводжує партію насіння. Разом із заявою направляють: дублікат середнього зразка насіння, акт відбору середнього зразка, а також за­вірену копію документа про якість насіння, видану районною держ - інспекцією за місцем одержання. Державна насінна інспекція, яка про­вадила арбітражне визначення, в усіх випадках видає «Результат ана­лізу насіння», у верхньому правому кутку якого ставиться цітамп або робиться надпис «Арбітраж». Арбітражне визначення якості насіння державною інспекцією є остаточним.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.